کد خبر : 66818
تاریخ انتشار : یکشنبه 2 آبان 1400 - 12:14

سخت گیری بر کفار مهم ترین ویژگی پیامبر اسلام است

سخت گیری بر کفار مهم ترین ویژگی پیامبر اسلام است

ایسنا/کردستان استاد دانشگاه کردستان گفت: خداوند متعال دو ویژگی مهربانی با یکدیگر و سخت‌گیری بر کفار را مهم‌ترین ویژگی رسول اکرم(ص) و یاران باوفایش عنوان کرد. حیدر الماسی، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه بهترین ویژگی و الگوی اخلاقی برای هر مسلمانی پیامبر(ص) و صحابه گرانقدرش است، گفت: در قرآن ویژگی‌های اخلاقی پیامبر(ص) به

سخت گیری بر کفار مهم ترین ویژگی پیامبر اسلام است

ایسنا/کردستان استاد دانشگاه کردستان گفت: خداوند متعال دو ویژگی مهربانی با یکدیگر و سخت‌گیری بر کفار را مهم‌ترین ویژگی رسول اکرم(ص) و یاران باوفایش عنوان کرد.

حیدر الماسی، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه بهترین ویژگی و الگوی اخلاقی برای هر مسلمانی پیامبر(ص) و صحابه گرانقدرش است، گفت: در قرآن ویژگی‌های اخلاقی پیامبر(ص) به بهترین شیوه بیان شده است.

وی افزود: خداوند متعال در آیات سوره فتح به ویژگی‌های اخلاقی پیامبر اکرم(ص) پرداخته و در آیه  ۲۹ می‌فرماید: «محمد [ص] پیامبر خداست و کسانی که با اویند بر کافران سختگیر [و] با همدیگر مهربانند»،خداوند متعال دو ویژگی مهربانی با یکدیگر و سخت‌گیری بر کفار را مهم‌ترین ویژگی رسول اکرم(ص) و یاران باوفایش عنوان کرد.

وی شجاعت را از ویژگی‌های اخلاقی رسول اکرم(ص) دانست و بیان کرد: در کنار سخت‌گیری در حق کفار مهربانی در حق یکدیگر نیز از خصایص اخلاقی ویژه پیامبر(ص) و اصحاب مبارکش عنوان شده که یکی از نمونه‌های عینی این امر در زمان هجرت مسلمانان به مدینه اتفاق افتاده است.

این استاد دانشگاه در ادامه تفسیر آیه ادامه داد: دیگر ویژگی رسول اکرم(ص) و یارانش رکوع و سجده و یا همان اقامه نماز است و اثر این سجده در چهره مسلمانان نمایان است این امر به واسطه چهره نورانیشان بین عامه مردم وجود دارد هر عامی که نماز تجهد می‌خواند اثرگذاری بیشتری بین عامه مردم دارند.

الماسی افزود: در ادامه این آیه آمده است که مثل آنها در انجیل چون کشته‏‌ای است که جوانه خود برآورد و آن را مایه دهد تا ستبر شود و بر ساقه‌های خود بایستد»، مسلمان نیز همچون این سنبل همواره در حال رشد و ارتقای خود باشند.

این استاد دانشگاه بیان کرد: در دوران صحابه کسانی که نزد آنان به فراگیری علم می‌پرداختند چنان رشد می‌کردند که آن صحابه از عالم و استاد خود نیز پیش می‌گرفتند و این همان در حال رشد بودن مسلمان است.

وی با بیان اینکه مسلمان نباید امسال یا امروزش مثل دیروز و پارسال باشد، خاطرنشان کرد: به منظور ارتقای این جایگاه رشد و تعالی باید همواره در حال یادگیری و فراگیری علم باشند.

الماسی در پایان یادآور شد: امیدواریم خداوند متعال محبت و نیک ما را در حق یکدیگر افزایش دهد تا روز به روز زمینه‌ساز رشد بیشتر دین اسلام در سطح جهان باشیم.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید فالوور واقعی

فروش ادویه