تاریخ انتشار : دوشنبه 30 آبان 1401 - 8:32
کد خبر : 204880

سفارش طراحی سایت فروشگاهی

سفارش طراحی سایت فروشگاهی

امروزه، طراحی سایت و کسب و کار دیجیتال از ترندهای روز شده است. اگر شما هم محصول یا خدمتی برای فروش دارید و تا کنون به صورت سنتی فعالیت داشته اید اما به دنبال افزایش درآمد هستید، با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم به سوالاتی که در خصوص سفارش طراحی سایت به

امروزه، طراحی سایت و کسب و کار دیجیتال از ترندهای روز شده است. اگر شما هم محصول یا خدمتی برای فروش دارید و تا کنون به صورت سنتی فعالیت داشته اید اما به دنبال افزایش درآمد هستید، با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم به سوالاتی که در خصوص سفارش طراحی سایت به صورت عمومی و سفارش طراحی سایت فروشگاهی به صورت اختصاصی پرسیده شده است، پاسخ دهیم.

 

امروزه، طراحی سایت و کسب و کار دیجیتال از ترندهای روز شده است. اگر شما هم محصول یا خدمتی برای فروش دارید و تا کنون به صورت سنتی فعالیت داشته اید اما به دنبال افزایش درآمد هستید، با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم به سوالاتی که در خصوص سفارش طراحی سایت به صورت عمومی و سفارش طراحی سایت فروشگاهی به صورت اختصاصی پرسیده شده است، پاسخ دهیم. شاید این سوالات برای شما هم مفید باشد و برخی از ابهامات شما را رفع کند.

طراحی-سایت

سفارش طراحی سایت

همانطور که می‌دانید، داشتن یک وبسایت حرفه ای شناسنامه آنلاین کسب و کار است و بازار آنلاین را به عنوان بازاری جدید به کسب و کار اضافه می‌کند. وبسایت، برند شما را می‌سازد و می تواند درآمدتان را افزایش دهد. با داشتن یک سایت، فراتر از مرزهای جغرافیایی و زمان می‌توانید فروش داشته باشید. داشتن یک سایت موثر و ترغیب کننده می تواند منجر به فروش هایی شود که در غیر این صورت انجام نمی دادید. یکی از مزیت‌هایی که برای سایت‌های فروشگاهی وجود دارد، قسمت نظرات کاربران است که در صورت وجود رضایت، مشتریان را دوچندان میکند.  هزینه های مرتبط با ایجاد یک سایت در مقابل هزینه های فیزیکی بسیار بسیار کمتر است در حالیکه دوبرابر مشتریان بالقوه برای شما دارد. این از اساسی ترین جذابیت های کسب وکار آنلاین است. در ادامه پرتکرارترین سوالاتی که در حوزه سفارش طراحی سایت پرسیده شده را آورده ایم.

سفارش طراحی سایت از شخص یا شرکت؟

این یک تصمیم شخصی است و به نوع شخصیت شما بیشتر بر می‌گردد. شرکت ها به دلیل اعتبار بیشتر معمولا مورد اعتمادترند ولی این در مورد اشخاص و تعهدات آن فرد کمی پیچیده خواهد بود. مگر اینکه شخص را بشناسید یا تحقیقات کافی انجام دهید تا مطمئن شوید. معمولا تجربه شرکت از یک شخص بالاتر است و خدمات پشتیبانی آنها قابل پیگیری است اما در مورد افراد آزاد، ضمانتی وجود ندارد مگر اینکه از سفته و روش های این چنینی استفاده کنید. ولی خب از نظر هزینه‌ای، هزینه سفارش سایت از یک شخص در مقابل سفارش سایت از شرکت پایین تر است. اینکه کدام گزینه برای شما مناسب است به شخصیت، نیازهای شما، پیچیدگی و دامنه پروژه و انتظارات و بودجه شما بستگی دارد. اگر می خواهید با یک طراح وب حرفه ای برای ایجاد یک طراحی وب سفارشی کار کنید، قطعا آژانس‌های طراحی سایت بری شما مناسب ترند.

آیا خودم می‌تونم طراحی سایت انجام بدم؟

بله، برای سایت‌های ساده قطعا. کار نشد نداره. صرفا باید وقت بیشتری بگذارید و زمان بیشتری طول می‌کشد تا وبسایت شما تکمیل شود. برای سایت های اختصاصی نیاز به تخصص و تجربه در زمینه‌های مختلف است و اگر بخواهید یک سایت اختصاصی (برنامه نویسی شده) ایجاد کنید باید آموزش‌های حرفه ای ببینید. ولی درکل بهتر است در هر زمینه ای کار را به کسی سپرد که در آن حرفه، خبره است.

 در قرارداد طراحی سایت چه مواردی مهم است؟

نکات کلی برای امضای قرارداد طراحی سایت عبارتند از :

 • ابتدا از داشتن مجوز نظام صنفی رایانه ای برای فعالیت شرکت مطمئن شوید تا بعدا دچار مشکل نشوید.
 • دقت کنید در قرارداد جزئیات اجرایی در یک پیوست یا در فایل اصلی آورده شود.
 • مدت زمان مشخص تعیین شود و در صورت تاخیر برای طرفین دیرکرد و جریمه در نظر گرفته شود.
 • حتما باید شرکت مدت تست و پشتیبانی فنی را ارائه دهد.
 • پس از اتمام کار حتما سورس کدها به شما تحویل داده شود.
 • دقت کنید همیشه ممکن است نیازمندی‌هایی حین کار یا پس از اتمام پروژه افزوده شود، شرکت می‌تواند برای آنها هزینه جداگانه اعلام کند و در صورت توافق طرفین اجرا شود.
 • حتما قالب سایت ریسپانسیو و SEO Friendly پیاده سازی شده باشد.

چه درگاه پرداختی بهتر است؟

درگاه پرداخت‌ها همه پیشرفتهای زیادی داشته اند. اگر حوصله گرفتن درگاه بانکی ندارید می‌توانید از درگاه‌های واسط مثل زرین پال نیز استفاده کنید. در درگاه‌های بانکی، درگاه بانک ملت جزو بهترین گزینه ها است.

طراحی-سایت-فروشگاهی

برای طراحی سایت فروشگاهی رنج قیمت چگونه است؟

دو شیوه پیاده سازی وجود دارد، وردپرس و برنامه نویسی از صفر. اینها قیمت‌های متفاوتی دارند. وردپرس یک بستر آماده است برای همین هزینه و مدت زمان آن، در مقابل برنامه نویسی بسیار کمتر است. طراحی سایت فروشگاهی در بستر وردپرس از ۲و ۳ میلیون تومان شروع شده و بالاتر می‌رود. طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی ولی از حدود ۱۵ تومان شروع می‌شود. باید تحقیقات کافی درباره شرکت هدف و نیازمندی‌های خود داشته باشید. ممکن است در مواردی سایت پایه، نیاز شما را رفع کند و در مواردی نیاز به برنامه نویسی اختصاصی داشته باشید. بهتر است قبل سفارش حتما مشاوره دریافت کنید.

مشاوره رایگان

شرکت رایانیتا، شرکتی فناور و فعال در حوزه خدمات طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و انواع خدمات بازاریابی دیجیتال، برای کمک به تصمیم گیری شما عزیزان، امکان مشاوره رایگان را با کارشناسان مجرب فراهم کرده است. کافی است با شماره ۴۷۶۲۰۰۷۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید یا از طریق سایت Rayanita.com درخواست مشاوره رایگان ثبت کنید تا با شما تماس بگیرند (نهایتا طی یک روزکاری بعد).

طراحی سایت چند فروشندگی با وردپرس یا اختصاصی؟

طراحی سایت چند فروشندگی نیز مانند سایت فروشگاهی به هر دو روش وردپرس و برنامه نویسی از صفر، قابل اجرا است. وردپرس محدودیت‌هایی دارد و افزودن برخی ویژگی‌ها به آن ممکن است یا به صورت کلی امکان پذیر نباشد یا عدم بهینگی زیادی ایجاد کند. پس طراحی سایت چند فروشندگی با وردپرس برای مارکت پلیس های ساده پیشنهاد می شود. برای مارکت پلیس‌های پیچیده تر ( امکان پیگیری مرسوله در نقشه یا شیوه سفارش متفاوت و…) برای بهینگی، سرعت بالاتر، احتمال نیاز به ویژگی های بیشتر در آینده و گسترش پذیری بالای حالت برنامه نویسی بهتر است از برنامه نویسی اختصاصی استفاده شود.

طراحی سایت فروشگاهی چقدر زمان میبرد؟

طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس بین ۴ تا ۱۲ روزکاری و طراحی سایت اختصاصی بالای ۱۵ روزکاری زمان میبرد. این مقدار وابسته به ویژگی‌های موردنیاز شما ممکن است کم و زیاد شود. البته در برنامه نویسی اختصاصی برای پروژه‌های پیچیده که زمان طولانی دارند فازبندی انجام می‌شود تا در ابتدا ویژگی‌های موردنیاز در اولویت قرار بگیرند و سیستم قابل استفاده باشد تا تمامی بخش‌ها پیاده سازی شوند.

در مورد سایت سازها

به صورت کلی سایت ساز به دلیل محدودیت‌های بسیار و عدم دسترسی به سورس پیشنهاد نمی‌شود. معمولا سایتهایی که با سایت ساز ساخته می‌شوند در مقایسه با نمونه ای که با وردپرس پیاده سازی شده باشد، کیفیت پایین تری دارد. درکل سایت سازهای خارجی مانند wix به مراتب بهتر از نمونه های ایرانی هستند. برخلافسایت سازها، آژانس توسعه وب تیمی از متخصصان در زمینه های مختلف است. معمولا یک آژانس متشکل از طراحان وب، توسعه دهندگان وب و کارشناسان UX و SEO است. آنها دانش و تجربه خود را برای ایجاد وب سایت های منحصر به فردی که کاملاً متناسب با نیازهای خاص برای هر کسب و کار هستند، ترکیب می کنند.

تهیه هاست و دامنه به عهده کیست؟

تهیه هاست و دامنه به عهده مشتری است اما برخی از شرکت ها در پکیج ها یا تخفیف های خود هاست و دامنه رایگان هدیه می‌دهند.

در سفارش طراحی سایت فروشگاهی چه مواردی مهم است؟

در سفارش طراحی سایت فروشگاهی چند موضوع بسیار مهم است که خوب است در ابتدای کار به آنها آگاهی داشته باشید.

 • در هنگام قرارداد حتما بخواهید که تعدادی محصول رایگان برای شما وارد کنند تا قالب شمایل اولیه را به دست آورد.
 • اگر سایت شما وردپرس است به دلیل پیچیدگی بیشتر بخش مدیریت حتما آموزش بخواهید تا در ایجاد محصولات و مدیریت سایت به مشکل نخورید. برخی شرکت ها مانند رایانیتا آموزش رایگان ارائه می دهند و در طی یک سال پشتیبانی می توانید سوالات خود را بپرسید.
 • مشخص کردن شیوه ارسال و مبلغ حمل و نقل باید به درستی تعیین گردد برای این مورد می توانید از API های الوپیک، اسنپ، پست و… استفاده کنید. بهتر است در مورد آن مشاوره بگیرید.
 • دسته بندی قابل گسترش و متناسب با محصولات بسیار مهم است، طوریکه کاربر به راحتی بتواند دسته‌بندی مورد نظر خود را بیابد. حواستان باشد در سفارش این مورد را بیان کنید تا در پیاده سازی اعمال شود.
 • پنل کاربری بهتر است ساده باشد تا کاربر به راحتی بتواند سفارش های خود را ببیند و با آن کار کند.
 • پروسه سفارش و پرداخت یکپارچه و ساده باشد تا کاربر به راحتی بتواند خرید کند.
 • برای سفارش طراحی سایت فروشگاهی، در صورت نیاز مشتری امکان ورود محصول نیز وجود دارد که مشول هزینه جداگانه است.هزینه آن وابسته به تعداد و نوع محصولات است.

شرایط پرداخت طراحی سایت چگونه است؟

شرایط پرداخت برای هر شرکت متفاوت است ولی بسته به نوع پروژه از حداقل دو فاز پرداختی تشکیل می شود. برای سایت های وردپرس معمولا سه فاز پرداخت است و برای برنامه نویسی اختصاصی چهار فاز به بالا. معمولا یکی از این فازها، فاز پیش پرداخت است که معمولا بین ۲۰ تا ۴۰ درصد پروژه است. یک تا ۵ فاز میانی وابسته به نوع پروژه ممکن است تعریف شود و فاز آخر هم برای تحویل و تایید نهایی است که حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد پروژه است.

هزینه سفارش سئو چقدر است؟

سفارش سئو (بهینه سازی برای موتورهای جستجو)، به عوامل مختلفی مانند سختی عبارات کلیدی، تعداد عبارات، وضعیت کنونی سایت و میزان رقابت بستگی دارد. معمولا سئو از ماهیانه ۲ میلیون تومان شروع می‌شود و بالاتر می‌رود. هزینه مرتبط با سفارش سئو، در اکثر شرکتها به صورت ماهانه دریافت می شود. در برخی از شرکت ها هزینه تبلیغات جدا گرفته می شود.

سئو سایت فروشگاهی چگونه است؟

سئو ستون اصلی اینترنت است. یک شاهراه اطلاعاتی باورنکردنی که ما هر روز و اغلب ده ها بار در روز از آن استفاده می کنیم. برای برخی از کسب و کارها، سئوی تجارت الکترونیک تعیین کننده اصلی میزان موفقیت آنها است. سئو برای سایت فروشگاهی کمی متفاوت است و بیشتر محصول محور است برای همین بهینه سازی صفحات تک محصول و دسته بندی‌ها و حتی سرچ‌ها بسیار اهمیت دارد. برای سایر سایت ها معمولا تمرکز بر صفحات اصلی و وبلاگ است. اما از نظر هزینه ای مانند سایر وبسایت ها می باشد و به نوع کیورد وابسته است.حتما در سفارش سئو دقت کنید که به هیچ عنوان از روش های کلاه سیاه یا مخرب استفاده نشود چون ممکن است آسیب‌های زیادی به سایت شما وارد کند.

آیا طراحی سایت اقساطی هم امکانپذیر است؟

بله برخی شرکتها این خدمت را ارائه می دهند. رایانیتا در راستای مسئولیت اجتماعی خود و برای حمایت از کسب و کارهای ایرانی وابسته به نوع پروژه، امکان شرایط اقساطی تعاملی نیز گذاشته است تا کسب و کارهایی که به هر دلیل امکان پرداخت نقدی ندارند بتوانند سایت داشته باشند. شرایط اقساط کاملا تعاملی است.

در صورتی که سوالات شما در این سوالات نبود و هنوز ابهاماتی در ذهن خود دارید، جهت تصمیم گیری بهتر برای دریافت مشاوره رایگان با شماره ۴۷۶۲۰۰۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید. این تماس به منزله سفارش نیست و هدف صرفا کمک به کسب و کار شماست.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
advanced-floating-content-close-btn