تاریخ انتشار : جمعه 23 مهر 1400 - 14:28
کد خبر : 49649

سقف ضمانت‌نامه برای تعاونی‌های کارآفرین ۳۰ میلیارد تومان شد

سقف ضمانت‌نامه برای تعاونی‌های کارآفرین ۳۰ میلیارد تومان شد

با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سقف صدور ضمانت نامه برای تعاونی های کارآفرین پیشرو به ۳۰ میلیارد تومان افزایش می یابد.  مدتی قبل سیاست‌های اجرایی تشویق و حمایت از کارآفرینان پیشرو به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست هیأت وزیران تصویب شد. مصوبه ۲۲ ماده‌ای دولت در خصوص سیاست‌های

سقف ضمانت‌نامه برای تعاونی‌های کارآفرین ۳۰ میلیارد تومان شد

با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سقف صدور ضمانت نامه برای تعاونی های کارآفرین پیشرو به ۳۰ میلیارد تومان افزایش می یابد.

 مدتی قبل سیاست‌های اجرایی تشویق و حمایت از کارآفرینان پیشرو به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست هیأت وزیران تصویب شد.
مصوبه ۲۲ ماده‌ای دولت در خصوص سیاست‌های اجرایی تشویق و حمایت از کارآفرینان پیشرو امتیازاتی همچون ضمانت تسهیلات این افراد تا سقف ۵۰ میلیارد تومان توسط صندوق‌های ضمانت دولتی و قرار گرفتن در فهرست فعالان اقتصادی مجاز در گمرک را برای آنها شامل می شود.
کارآفرین پیشرو به شخصی گفته می‌شود که کسب و کار راه اندازی شده توسط او موجب ارتقای زنجیره ارزش صنعت مربوط خود شده و به سطح مشخصی از رشد اشتغال، فروش و صادرات دست یافته است.
روز گذشته مجمع عمومی سالیانه صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون با حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، معاون امور تعاون و اعضای هیأت مدیره صندوق و مجمع عمومی با هدف بررسی عملکرد مالی سال ۱۳۹۹ و تصویب بودجه سال ۱۴۰۱ برگزار شد و صورتهای مالی صندوق به تصویب رسید.در جریان برگزاری مجمع، با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مقرر شد سقف ضمانت نامه برای تعاونی های کارآفرین پیشرو به مبلغ ۳۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

برابر مصوبه هیات دولت در خصوص سیاست‌های اجرایی تشویق و حمایت از کارآفرینان پیشرو، کارآفرینان پیشرو به مدت سه سال می‌توانند از مشوق‌های در نظر گرفته شده بهره‌مند شوند و صندوق‌های ضمانت دولتی نیز موظف شده اند درصدی از ظرفیت خود را به ضمانت تسهیلات مربوط به طرح‌های سرمایه‌گذاری یا سرمایه در گردش مورد نیاز در دست اجرای کارآفرینان پیشرو تخصیص دهند، مشروط به اینکه اقساط سررسید گذشته قبلی آنها بیش از ۲۵ درصد مبلغ تسهیلات درخواستی نباشد. گمرک نیز موظف شده امکان استفاده از خط سبز گمرکی را پس از احراز هویت و اعلام اسامی کارآفرینان پیشرو در اختیار آنها قرار دهد.

ضمانت‌نامه قابل صدور برابر درخواست کارآفرینان پیشرو نیز تا مبلغ ۵۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که بر این اساس و با توجه به دستور وزیر تعاون، تعاونی های کارآفرین پیشرو می توانند از این پس از مزایای صدور ضمانت نامه تا سقف ۳۰ میلیارد تومان توسط صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون بهره مند شوند.

کارآفرینان پیشرو می توانند در راستای اجرای مسئولیتهای اجتماعی و در قالب بنگاه‌های تعاونی، به راه‌اندازی مراکز نوآوری، مراکز رشد کارآفرینی یا باشگاه صادرات در منطقه خود اقدام کنند.
منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
advanced-floating-content-close-btn