تاریخ انتشار : دوشنبه 30 آبان 1401 - 8:33
کد خبر : 204882

سیستم کنترل تردد و انواع مدل های سیستم کنترل تردد

سیستم کنترل تردد و انواع مدل های سیستم کنترل تردد

 دستگاه کنترل تردد در سطوح مدیریتی و سرپرستی به نظارت بیشتر و دقیق تر شدن امور و به طور کل به نظم بخشیدن زیرمجموعه سرعت و سهولت می بخشد.   دسگاه کنترل تردد کنترل تردد تعیین کننده این است که چه افرادی می‌توانند به منابع موجود در یک مکان یا یک سازمان دسترسی پیدا کنند

 دستگاه کنترل تردد در سطوح مدیریتی و سرپرستی به نظارت بیشتر و دقیق تر شدن امور و به طور کل به نظم بخشیدن زیرمجموعه سرعت و سهولت می بخشد.

 

دسگاه کنترل تردد

کنترل تردد

کنترل تردد تعیین کننده این است که چه افرادی می‌توانند به منابع موجود در یک مکان یا یک سازمان دسترسی پیدا کنند یکی از اصول طراحی و اهمیتی برای مکان هایی که موقعیت های حساسی دارند به حداقل برساند کنترل تردد فیزیکی دسترسی به محوطه‌ها ساختمان ها اتاق ها دارایی های فیزیکی اطلاعات و فناوری های خاصی از آنها را محدود و مشخص میکند.

برای تامین امنیت دیتاسنترهای تجهیزات سازمان ها و سیستم های کنترل تردد الکترونیکی و مورد استفاده می‌شود که برای محدود کردن و کنترل کرد.

ردیابی داده های تردد به اسناد کارت های کنترل تردد کارکنان اطلاعات بیومتریک و گزارشات متکی می شود برخی از این سیستم ها برای کنترل تردد هوشمند در اتاق ها و ساختمان ها تا هستند که دارای پنل پنل های کنترل تردد و همچنین آلارم می باشند و قابلیت اتصال به یک نرم افزار مانیتورینگ را دارند.

سیستم کنترل تردد با ارزیابی اطلاعات ورود شامل گذرواژه اطلاعات شخصی اسکن های بیومتریک علائم امنیتی و دیگر عوامل تایید اعتبار جزو وظایف مهم تایید هویت و کنترل های هوشمند تردد هستند.

سیستم های کنترل خطی هستند سیستم های کنترل تردد چند عاملی باشند که نیاز به دو یا چند عامل برای تایید اعتبار هستند اغلب پخش موسیقی طراحی های دفاعی و نظارتی تجهیزات کنترل را به خود اختصاص داد.

 

سامانه کنترل تردد چگونه کار میکند

کنترل تردد

سیستم های کنترل تردد متصل به درد ما یک دستگاه قفل الکترونیکی هستیم این وسیله را میتوان به درب ورودی اصلی و یا در هوای دمی مجموعه قرارداد .

برای ورود به ساختمان اتاق کار باید قادر باشند اطلاعات کاربر را بخواند و به صورت یک از عبور یا یک کارتی که روی یک کارخانه کشویی کشیده می‌شود یا بدون قرار می گیرد می تواند مجوز عبور یک کاربر را بدهد در بعضی موارد امکان دارد یک لازم باشد به این معنی که از کاربر می خواهد که کد را بخواند سیستم های کنترل ترددی که متصل به در هستند از دستگاه های به نام کنترل استفاده می شود هر کنترل در نرم افزار مختص به خود را دارد و نرم افزار اصلی بر روی آن اجرا می گردد.

برخی از شرکت ها امکان دارد تا کنترل کننده را به صورت کلی مدیریت کند علاوه بر محدود کردن دسترسی ها سیستم های کنترل تردد اتصال یافته بهتر می‌تواند به سیستم های ویدئویی و آنلاینپدر متصل شود که به این ترتیب می‌توانید ببینید چه کسی وارد اتاق یا محدوده شده است است و هر رویدادی را که باز به فعال شدن آلارم بشود را می توانید مشاهده کنید.

انواع مدل های سیستم کنترل تردد

کنترل می‌شوند و می‌توانند هم پرسنل و هم وسایل نقلیه را مورد بررسی قرار دهند کنترل تردد پرسنل و افراد که برای حضور و غیاب است سیستم ها کنترلی هستند که آن را به سه دسته تقسیم بندی می شود و تردد کارتی بعضی از آنها تردد بیومتریک هستند و سیستم کنترل تردد رمزی از جمله کنترل تردد های پرسنل میباشد تجهیزات کنترل تردد کارت ای در موقع یک کلید یا نشانه امنیتی می باشد که به شما امکان دسترسی به واسطه سیستم های کنترل تردد را به عنوان مثال تجهیزات کنترل تردد در اتاق سرور ها را خواهد دا.د این سیستم ها به یک کارتخوان نیاز دارند و شما با گرفتن کارت بر روی آن کارتان یا کشیدن آن را وارد کرد کارت می تواند به محل مورد نظر دسترسی پیدا کنید با استفاده از این کارت ها کاربر نیاز به استفاده از کلید ندارد و اگر کد منحصر به فرد داده شده است بر روی کارت می گردد و اجازه دسترسی کاربر به درون آن منطقه را میدهد.

 

دستگاه کنترل تردد رمزی

معمولاً وقتی صحبت از احراز هویت به میان می آید همه ما به دنبال رمز یا شماره های این هستید که با وارد کردن صحیح آنها اجازه و مجوز دسترسی بر هر قسمتی را داده می‌شود استفاده از این روش در سیستمهای کنترل تردد و حضور و غیاب بسیار رایج است این روش هم چنین در بانکداری برای تایید کردن دسترسی به حساب های مسلح یا سایر حسابهای آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد به کارگیری این روش تایید بسیار راحت و آسان را در پی دارد.

اما اگر رمز عبور را به هر دلیلی فراموش کند فرار از مشکلات غیرقابل جبرانی برایتان ایجاد شود خطر اصلی امنیتی در این روش همین فراموش کردن رمز هستند گذرواژه ها و پین ها امکان دارد یا حذف شوند و به اشتراک گذاشته شوند یا به بیرون درز پیدا کنند که هر یک از آنها می تواند مجوز ورود افراد غیر مجاز را بدهد.

برای جلوگیری از این مشکل باید مرتباً گذرواژه ها را تغییر بدهید اما انجام این کار هم باعث میشود که گذرواژه جدید در ذهنتان ثبت نشود و مشکلات دیگری را به همراه دارد این تجهیزات کنترل تردد بیشتر درد ران های کنترل اماکن خصوصی شرکت های کوچک تر مورد استفاده قرار می گیرد و نه در شرکت ها و سازمان های بزرگ نمی توان از آنها استفاده کرد سازمان هایی که دارای تعداد کارمند و نقاط کنترل زیاد هستند که از دستگاه کنترل تردد رمزی میتوانند استفاده کنند در این هم همین است که اگر چندین رمز عبور استفاده شود دلیل این امر هم این است که اگر چند رمز عبور استفاده شود یا از همان روز چندین پرسنل استفاده کنند .

دستگاه  های کنترل تردد به صورت فزاینده غیرعملی و پیچیده خواهد شد و ایمنی را کم می‌کند بنابراین در این مقیاس کوچکتر قابل اجرا است

 

دستگاه کنترل تردد اثر انگشتی و تشخیص چهره بیومتریک

کنترل تردد بیومتریک مانند سیستم کنترل تردد در سر انگشتی اهمیت خیلی زیادی دارد و از کارت و رمز امنیت خیلی بیشتری دارد نشانه های بیماری فقط با شناسایی افراد و چهره آنها به صورت می گیرد کارت ها و مسائل این قابلیت را ندارند در گذشته موسسات امنیتی بسیار بالا قادر به نصب سیستم های کنترلی بی مهری بودند اما هزینه این سیستم‌ها پایین‌تر آمده است و شرکت ها و مراکز بیشتر می‌توانند از این سیستم ها استفاده کنند دستگاه کنترل تردد بیومتریک اسکنر های بیومتریک به عنوان ابزاری برای تایید کردن و مجوز دادن برای ورود به یک منطقه خاص استفاده می‌کنند رایج ترین سیستم های کنترل تردد بیمه متریک دستگاه های کنترل تردد اسکنر عنبیه انگشتی اسکنر شبکه هستند این سیستم های کنترل تردد در مقایسه با روش‌های سنتی خیلی پیش رفتند و امنیت بسیار بالایی هم برخوردار باشند کارت ها و سایر دستگاه‌های مشابه کنترل تردد در مقایسه با کلید های دیگر مزایای قابل توجهی دارند اما امکان دارد به سرقت برود یا گم شود اما سیستم کنترل تردد بین شهری که به هیچ عنوان هیچ گونه دسترسی به افراد غیر مجاز نخواهد داد.

 

منبع: فرافن سامانه آسیا

شماره تماس
تلفن : ۰۲۱۲۲۸۷۹۷۶۱، ۰۲۱۲۲۸۷۹۷۶۳، ۰۲۱۲۶۷۲۲۴۷۴، ۰۲۱۲۶۷۲۲۴۶۹
تلفن همراه : ۰۹۱۰۰۶۷۸۹۱۲
آدرس ما
تهران،خیایان دکتر علی شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد، بن بست ویرا، پلاک ۱۲، واحد ۱۶، کد پستی: ۱۹۴۷۹۴۳۷۶۸
ایمیل  :   info@faraafan.com

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
advanced-floating-content-close-btn