تاریخ انتشار : شنبه 15 مهر 1402 - 22:22
کد خبر : 226485

شرایط و هزینه‌های زندگی دانشجویی در کشور انگلیس

شرایط و هزینه‌های زندگی دانشجویی در کشور انگلیس

شرایط زندگی دانشجویی و تحصیل در کشور انگلستان ، مکان‌ زندگی مناسب و دوره ‎های تحصیلی موجود برای تحصیل، از دلایلی هستند که باعث می‌شوند این کشور، یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای دانشجویان بین‌المللی باشد! بریتانیا دارای کالج‌های فوق‌العاده و معتبرترین موسسات جهان است. انگلستان از نظر تحصیلی، تنوع فرهنگی و زندگی اجتماعی، امکانات زیادی

شرایط زندگی دانشجویی و تحصیل در کشور انگلستان ، مکان‌ زندگی مناسب و دوره ‎های تحصیلی موجود برای تحصیل، از دلایلی هستند که باعث می‌شوند این کشور، یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای دانشجویان بین‌المللی باشد! بریتانیا دارای کالج‌های فوق‌العاده و معتبرترین موسسات جهان است.

انگلستان از نظر تحصیلی، تنوع فرهنگی و زندگی اجتماعی، امکانات زیادی به دانشجویان ارائه می‌دهد؛ از خیابان‌های شلوغ لندن گرفته تا حومه‌های زیبای اسکاتلند. در مجموع، زندگی دانشجویی در بریتانیا، یک تجربه بی‌نظیر است. در این مطلب، شرایط زندگی دانشجویی در انگلستان را بررسی خواهیم کرد تا قبل از اقدام به مهاجرت، بدانید زندگی در این کشور، چگونه و چرا انگلیس یک انتخاب عالی برای دانشجویان بین‌المللی است.

زندگی آکادمیک در انگلستان

انگلستان محل برخی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان از جمله دانشگاه آکسفورد، کمبریج و امپریال کالج لندن است. این موسسات به دلیل برتری آکادمیک مشهور هستند و در بین دانشگاه‌های برتر جهان رتبه‌بندی می‌شوند.

یکی از جنبه‌های منحصربه‌فرد سیستم آموزشی انگلستان، تاکید بر مطالعه و تحقیق مستقل است؛ دانشگاه‌های بریتانیا اهمیت زیادی به یادگیری خودگردان می‌دهند. از دانشجویان انتظار می‌رود که تحقیق کنند و در تفکر انتقادی شرکت کنند. این رویکرد نه‌تنها به دانشجویان کمک می‌کند تا مهارت‌های ارزشمندی را برای آینده شغلی خود توسعه دهند، بلکه فرهنگ کنجکاوی تحصیلی و خلاقیت را نیز در آن‌ها پرورش می‌دهد.

تقویم دانشگاهی در بریتانیا، معمولا از ماه سپتامبر شروع می‌شود و تا ماه ژوئن ادامه دارد. عموما، دانشجویان مقطع کارشناسی در انگلستان به‌مدت ۱۵ تا ۲۵ ساعت در هفته در کلاس‌ها شرکت می‌کنند و در طی این کلاس‌ها، تشویق می‌شوند تا بحث‌های خلاقانه و تعاملی داشته باشند؛ همچنین به‌طور مستقل موضوعات را تجزیه‎و‌تحلیل و ظرفیت کار گروهی را در پروژه‌های خود ایجاد کنند. تقریبا همیشه، یک تکلیف یا پروژه باید ارائه شود؛ در نتیجه، دانشجویان باید بین زمان مطالعه و فعالیت ‎های اوقات فراغت خود، تعادل برقرار کنند.

زندگی اجتماعی در انگلستان

یکی از جنبه‌های منحصربه‌فرد زندگی دانشجویی در انگلستان، اتحادیه دانشجویی است. اتحادیه‌های دانشجویی سازمان‎های مستقلی هستند که توسط دانشجویان و برای دانشجویان اداره می‌شوند. آن‌ها طیف گسترده‌ای از خدمات و پشتیبانی را از حمایت و نمایندگی گرفته تا رویدادهای اجتماعی و باشگاه‌های ورزشی، ارائه می‌دهند. بسیاری از دانشگاه‌ها، اتحادیه‌های دانشجویی خود را دارند و این اتحادیه‌ها، بخش مهمی از تجربه دانشجویی به حساب می‌آیند.

هزینه‌های زندگی در انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی

از جمله شرایط زندگی دانشجویی در انگلستان که باید بررسی شود، هزینه‌های زندگی است. عوامل مختلفی نیز وجود دارند که به هزینه‌های کلی شما هنگام زندگی در بریتانیا اضافه می‎کنند. به همین منظور، برای تعیین بودجه، باید برآوردی از هزینه‌های ماهانه خود داشته باشید. مسلما با توجه به سبک زندگی شما، بودجه ماهانه متفاوت خواهد بود. در ادامه، مواردی که باید در نظر گرفته شوند، توضیح داده شده است.

هزینه‌های مسکن در انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی، شامل هزینه‌های مسکن نیز می‌شود. اکثر دانشگاه‌های بریتانیا، امکان زندگی در خوابگاه‌های محوطه دانشگاه را فراهم می‎کنند که این خوابگاه‎ها در چندقدمی پردیس‎های دانشگاهی قرار دارند؛ در نتیجه، همین برای صرفه‌جویی در هزینه رفت‌وآمد، کمک خوبی است.

از دیگر مزایای زندگی در خوابگاه، این است که هزینه‌های غذا، آب و برق همیشه در هزینه‌ها گنجانده می‎شود؛ به همین منظور، دیگر نگرانی برای خرید غذا، گرمایش و پرداخت قبوض برق، گاز و آب را ندارید. شما همچنین می‌توانید با چند دانشجوی دیگر، خانه‎ای مجزا اجاره کنید و هم‎خانه شوید.

هزینه ‎های حمل‌ونقل در انگلستان

انگلستان دارای سیستم حمل‌و‌نقل توسعه‌یافته قطار، اتوبوس و متروی معروف لندن است که گشت‌وگذار در کشور و رفت‌وآمد در شهر را آسان‌تر می‌کنند. حمل‎ونقل شهری معمولا امتیازاتی را برای دانشجویان فراهم می‌کند که به‌طور کلی، میانگین هزینه زندگی در انگلستان را برای دانشجویان بین‌المللی کاهش می‌دهد. توصیه می‎شود که دانشجویان از کارت‌های سفر استفاده کنند.

کارت Oyster یا Travelcard را می‌توان در لندن در تمام وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کرد. البته Oyster ارزان‎تر است؛ اما Travelcard بسته به میزان رفت‌وآمد شما، می‌تواند گزینه بهتری باشد.

هزینه‌های خورد‌‌و‌خوراک در انگلستان

غذا در بریتانیا، متنوع است و غذاهای بین‎المللی زیادی نیز در دسترس هستند؛ ولی غذا‌ خوردن در بیرون، می‌تواند گران باشد و بسیاری از دانشجویان ترجیح می‌دهند خودشان آشپزی کنند. اکثر دانشگاه‎ها آشپزخانه‎های مشترکی دارند که دانشجویان می‎توانند غذای خود را تهیه کنند؛ همچنین سوپرمارکت‎های مقرون‎به‎صرفه‎ای مانند Aldi و Lidl نیز وجود دارند. البته اقامت در محوطه دانشگاه، باعث می‌شود در هزینه‌های غذا صرفه‎ جویی کنید.

هزینه‌های سرگرمی

مطمئنا زندگی آکادمیک، فقط کتاب و امتحان و ارزش‌یابی نیست! هزینه زندگی برای دانشجویان بین‌المللی در بریتانیا، شامل هزینه‌های سرگرمی نیز می‌شود. شما یک دایره اجتماعی ایجاد خواهید کرد و به پولی نیاز خواهید داشت تا در اوقات فراغت خود نیز آن را خرج کنید.

هزینه‌های موبایل و اینترنت

هزینه مهم دیگر زندگی در انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی، قیمت موبایل و اینترنت است. هنگام تحصیل در خارج از کشور، نیاز به ارتباط با خانواده و دوستان بیشتر از همیشه است؛ به همین منظور، باید از بسته‌های پیشنهادی و وای‎فای استفاده کنید.

مراقبت‌های بهداشتی در انگلستان

از جمله شرایط زندگی دانشجویی در انگلستان که باید به آن توجه داشته باشید، بحث سلامت و درمان است. انگلستان دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی ملی به نام خدمات بهداشت ملی (NHS) است که خدمات پزشکی رایگان یا کم‌هزینه را به همه ساکنان ارائه می‌دهد. دانشجویان بین‌المللی بسته به وضعیت ویزای خود، ممکن است نیاز به پرداخت هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی داشته باشند؛ اما بسیاری از دانشگاه‌ها، برنامه‌های مراقبت‎های بهداشتی خصوصی را نیز برای دانشجویان خود ارائه می‌دهند.

زندگی کاری در انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی

دانشجویانی که به‌صورت تمام‌وقت در مقطع کارشناسی یا کارشناس ‌ارشد در انگلستان تحصیل می‌کنند، مجاز به کار هستند که این مسئله، فرصتی برای کسب درآمد و همچنین کسب تجربه عملی در بازار بریتانیاست.

مشاغل پاره‌وقت، راهی عالی برای کسب درآمد و کاهش بار مالی تحصیل در انگلستان هستند. اگر اهل یک کشور غیر اتحادیه اروپا هستید، می‌توانید ۲۰ ساعت در هفته و تمام‌وقت در طول تعطیلات کار کنید. اما این به عوامل مختلفی بستگی دارد و شما باید واجد شرایط ‌بودن خود را بررسی کنید.

آب‌وهوای انگلستان

آب‌و‌هوای انگلستان دارای رطوبت کم، تابستان‌های کمی گرم همراه با آفتاب و امواج گرما و زمستان‌های معتدل همراه با بارش باران و برف است. هوای لندن اصولا بارانی است؛ حتی زمانی که خورشید در آسمان است، در کسری از ثانیه، هوا ابری شده و بارندگی شروع می‎شود! به همین منظور، داشتن چتر اکثرا توصیه می‌شود.

شوک فرهنگی پس از مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به یک کشور جدید، می‌تواند یک تجربه هیجان‌انگیز، اما چالش‌برانگیز باشد و بسیاری از دانشجویان بین‎المللی در بدو ورود به بریتانیا، شوک فرهنگی را تجربه می‌کنند! شوک فرهنگی می‌تواند به طرق مختلف بروز کند؛ از دلتنگی گرفته تا مشکل در سازگاری با هنجارها و آداب ‌و‌رسوم جدید اجتماعی. با ‌این‌ حال، اکثر دانشگاه‌ها خدمات پشتیبانی برای دانشجویان بین‌المللی، از جمله کلاس‌های زبان و برنامه‌های جهت‌گیری فرهنگی دارند که به دانشجویان کمک کنند تا با محیط جدید خود سازگار شوند.

سخن پایانی

اگر به علوم مختلف، هنر، موسیقی، ورزش یا اقتصاد و سیاست علاقه‌مندید، انگلستان یک انتخاب عالی برای آن دانشجویان بین‌المللی است که به دنبال تحصیل در سطح جهانی و تجربه زندگی دانشجویی فراموش‌نشدنی هستند. در این مطلب، سعی شد تا شرایط زندگی دانشجویی در انگلستان از لحاظ‌ مختلف بررسی شود.

همان‎طور که در مطلب هم ذکر شد، در ‌نظر‌گرفتن و کم‌ کردن هزینه‌ها بسیار مهم است؛ یکی از راه‎های کاهش هزینه، گرفتن بورسیه تحصیلی است که انواع و شرایط مختلفی دارد. برای کسب اطلاعات دقیق در رابطه با اخذ بورسیه تحصیلی، با مشاوران متخصص مجموعه مهاجرتی مای‌ آرمان در ارتباط باشید تا رویای تحصیل در کشور انگلیس را به واقعیت تبدیل کنید!

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
advanced-floating-content-close-btn