تاریخ انتشار : پنجشنبه 9 دی 1400 - 11:30
کد خبر : 179955

شهادت سردار سلیمانی ماهیت شبکه‌های خارجی را عیان کرد

شهادت سردار سلیمانی ماهیت شبکه‌های خارجی را عیان کرد

یک کارشناس رسانه گفت: زمان شهادت سردار سلیمانی دیدیم که جوانان ما برای مقابله با سانسور بارها صفحات مجازی ایجاد کردند و هربار بسته شد و باعث شد که بسیاری به ماهیت این شبکه‌ها پی ببرند و بدانند که هیچ خبری از آزادی بیان در این شبکه‌ها نیست. به گزارش ایسنا به نقل از روابط

شهادت سردار سلیمانی ماهیت شبکه‌های خارجی را عیان کرد

یک کارشناس رسانه گفت: زمان شهادت سردار سلیمانی دیدیم که جوانان ما برای مقابله با سانسور بارها صفحات مجازی ایجاد کردند و هربار بسته شد و باعث شد که بسیاری به ماهیت این شبکه‌ها پی ببرند و بدانند که هیچ خبری از آزادی بیان در این شبکه‌ها نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی رادیو مقاومت، هادی البرزی در برنامه سلام سردار اظهار کرد: ما در زمان شهادت سردار سلیمانی در شبکه‌های اجتماعی دیدیم که اکانت‌هایی که تصاویر ایشان را می‌گذاشتند، می‌بستند. در حال حاضر در شبکه‌های اجتماعی نیز دروازه بانی خبر صورت می‌گیرد و هر وقت احساس کنند که رویدادی خارج از روایت آنها درحال انتشار است با فیلتر کردن، پیام را سانسور می‌کنند و یا جلویش را می گیرند.

وی ادامه داد: همان ایام دیدیم که جوانان ما برای مقابله با این سانسور بارها صفحات مجازی ایجاد کردند و هربار بسته می‌شد. این موضوع یک فایده‌ای که داشت این بود که بسیاری به ماهیت این شبکه‌ها پی ببرند و بدانند که هیچ خبری از آزادی بیان در این بسترها نیست و طراحان آنها طوری پیش می‌روند که هربار احساس خطر کردند، صفحات را مسدود کنند. شاید کاربر ایرانی متوجه این فضا نبود و فکر می کرد که با یک فضای دموکراتیک مواجه است اما بعد متوجه شد که خبری از آزادی و دموکراسی نیست و هربار به ضررشان باشد پیام هایی در سطح وسیعی مسدود می کنند.

البرزی تاکید کرد: در بحث فضای مجازی و خبر جعلی می‌گوییم که وقتی یک رسانه خود فیک نیوز تولید می‌کند، اعتبارش از دست می‌رود. برای اینستاگرام هم همین اتفاق افتاد و از طریق هوش مصنوعی تلاش می‌کرد همه پیام‌ها را مسدود کند اما کاربران ایرانی باهوش‌تر بودند و گاهی با اقداماتی پیام خود را طوری منتشر می‌کردند که این هوش مصنوعی را دور می زد.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
advanced-floating-content-close-btn