کد خبر : 55571
تاریخ انتشار : یکشنبه 25 مهر 1400 - 21:27

شهردار یاسوج انتخاب شد

شهردار یاسوج انتخاب شد

 نستهن مقدم با رای ۶ عضو ششمین دوره شورای شهر یاسوج، به عنوان شهردار انتخاب شد. پس از برگزاری مراسم تحلیف شورای شهر یاسوج برای یازدهمین بار، در نهایت صبح امروز یکشنبه ۲۵ مهرماه ۱۴۰۰ با انتخاب نساخت مقدم، پرونده انتخاب شهردار یاسوج بسته و برای تایید نهایی به وزارت کشور ارسال شد. مقدم پیش

شهردار یاسوج انتخاب شد

 نستهن مقدم با رای ۶ عضو ششمین دوره شورای شهر یاسوج، به عنوان شهردار انتخاب شد.

پس از برگزاری مراسم تحلیف شورای شهر یاسوج برای یازدهمین بار، در نهایت صبح امروز یکشنبه ۲۵ مهرماه ۱۴۰۰ با انتخاب نساخت مقدم، پرونده انتخاب شهردار یاسوج بسته و برای تایید نهایی به وزارت کشور ارسال شد.
مقدم پیش از این نیز به مدت چهار سال مسئولیت شهرداری یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد را برعهده داشت.

شورای اسلامی شهر یاسوج طی امروز در نخستین نشست خود از شهردار فعلی برای ارایه برنامه های خود دعوت کردند که در ادامه پس از رای گیری، نستهن مقدم با ۶ رای موافق و یک رای مخالف از ۷ رای اعضای شورای ششم، به عنوان شهردار منتخب شورا، برای مدت چهار سال انتخاب شد.

به گزارش ایسنا، پیش از رای گیری نخستین نشست در صحن علنی شورای اسلامی شهر یاسوج امروز یکشنبه مهر ماه ۱۴۰۰ با حضور ۷ عضو شورای ششم برای بررسی و انتخاب شهردار برگزار شد.

سید هدایت اکبری، رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج با اشاره به فرآیند انتخاب شهردار دوره ششم گفت: ابتدا برای ماندن و یا رفتن شهردار فعلی رأی گیری می‌کنیم که اگر قرار بر رفتن وی باشد، بر روی گزینه‌های بعدی صحبت و نحوه انتخاب آنها اظهارنظر خواهیم کرد و اگر هم قرار بر ماندن آقای مقدم است دیگر جایی برای صحبت کردن روی گزینه‌های دیگر نیست.

وی به اعضای شورای اسلامی پیشنهاد داد با توجه به اینکه آقای مقدم شهردار یاسوج بوده و سوابقی هم دارد، او را به جلسه شورا دعوت کنیم تا گزارشی از عملکرد و برنامه‌های آینده خود ارائه دهد.

هدایت امیری، عضو شورای اسلامی شهر یاسوج نیز گفت: با توجه به قوانین باید برای شهرداری یاسوج ابتدا سرپرستی انتخاب کنیم تا بعد در فرایند قانونی شهردار جدید انتخاب شود. حتی اگر آقای مقدم بخواهد شهردار یاسوج بماند، باید اول سرپرست برای انتخاب شهرداری انتخاب کنیم و بعد از صلاحیت آقای مقدم از سوی نهادهای ذیصلاح، او می‌تواند در جایگاه شهردار یاسوج ابقا شود.

اکبری، رئیس شورای یاسوج مواد قانونی و بخشنامه‌ها را قرائت و اظهار کرد: اگر نظر شورا بر ماندن شهردار فعلی باشد، کما فی سابق به کار خودش ادامه می‌دهد تا حکم چهار ساله جدید از سوی وزارت کشور برای او صادر شود.

همچنین عطاالله دانشی، عضو دیگر شورای اسلامی شهر یاسوج با بیان اینکه پذیرفته‌ام در اقلیت باشم، نیز گفت: اگر قرار است که آقای مقدم به عنوان شهردار یاسوج انتخاب شود، از او دعوت کنید تا در جلسه حضور داشته باشد و برنامه‌های آینده او را بشنویم.

سید هدایت اکبری ضمن خوشآمدگویی، عنوان کرد: آقای شهردار قرار است که نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر اول صحبت‌ها و نظرات حضرتعالی را بشنوند و بعد پیرامون ماندن و یا رفتن حضرتعالی اظهار نظر کنند.

دانشی خطاب به مقدم گفت: ما دنبال نتیجه مطلوب و تحول دلخواه مردم هستیم و جزء دغدغه مردم چیزی دیگری نداریم. باید خدمات در نقاط مختلف شهر یاسوج عادلانه توزیع شود.

امیری دیگر عضو شورای اسلامی شهر یاسوج با بیان اینکه شهر یاسوج همانند یک روستای بزرگی است که مدیریت آن سلیقه‌ای و غیرکارشناسی می باشد، اظهارکرد: ما می‌خواهیم که شهر یاسوج بر اساس قوانین و مقررات اداره شود.

وی افزود: افزایش بی رویه نیروهای بی‌‍‌ضابطه در شهرداری یاسوج را داریم. ۴ برادر از یک خانواده در شهرداری یاسوج مشغول به فعالیت شده‌اند، آیا این با قوانین و ظرفیت شهرداری یاسوج مطابقت دارد.

این عضو شورای اسلامی شهر یاسوج با بیان اینکه کمیسیون ماده ۱۰۰محل درآمد شهرداری است، تصریح کرد: داد مردم از ساخت و سازهای غیراصولی بلند شده است و مردم احساس امنیت نمی‌کنند.

امیری خطاب به مقدم تصریح کرد: کجا مدیریت وجود دارد، هر مالک به دلخواه خودش اقدام به خرید و فروش می‌کند. طرح تفصیلی شهر یاسوج به کجا رسیده، بازارچه‌های ما تعطیل هستند، زیرمجموعه شهرداری یاسوج تنها ۱۰ درصدش از شما راضی هستند. برای صحت صحبت‌های من نظرسنجی کنید. اصناف و بازار ما از مدیریت شهرداری یاسوج ناراضی و حجم مشکلات زیاد است.

وی بیان کرد: موفقیت شهردار آینده موفقیت شورای شهر ششم را در پی دارد. ما می‌خواهیم نام ماندگاری داشته باشیم، نمی‌خواهیم شریک تخلفات قانونی گذشته باشیم. بویراحمد بالا و پایین ملاک نیست و باید شایسته سالاری ملاک باشد.

اکبری نیر گفت: در تصمیم‌گیری‌ها قومیت، بالا و پایین و سرحد و گرمسیر نباشد بلکه شایسته‌گزینی و شایسته‌سالاری و اندیشه و برنامه مدنظر باشد، تا بتوانیم مشکلات را رفع کنیم.

فرشید احمدی‌کیش، نائب رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج نیز گفت: مشکلات شهر یاسوج و ساختار معیوب شهرداری یاسوج حاصل یک دوره نیست و تنها مختص به دوره آقای مقدم که نیست. بنده وکیل دفاع از عملکرد آقای مقدم نیستم اما آقای مقدم در طول چهار سال گذشته خدمات قابل تقدیری داشت.

وی افزود: استخدام‌های بی‌ضابطه از چه دوره‌ای در شهرداری یاسوج بوده، از چه زمانی قوم و قبیله‌ای در شهرداری یاسوج نیرو بکارگرفته شده، بیش از یک هزار نیرو مازاد در شهرداری یاسوج وجود دارد که تعداد کمی از این نیروها در دوره گذشته بکار گرفته شده‌اند.

نستهن مقدم، شهردار یاسوج به بیان گزارش عملکرد دوره مدیریت خود در شهرداری پرداخت و در خصوص آسفالت معابر، اتصال پل چهارم به جاده سروک، ۴۵ متری آیت الله ملک‌حسینی، جدول‌سازی، فضاسازی گزارشی ارائه داد.

وی همچنین در خصوص بازآفرینی شهری، سینمای شهر یاسوج نیز توضیحاتی داد و اظهار کرد: ۴۰کیلومتر کانال هدایت آب‌های سطحی احداث شد، ۱۵کیلومتر پیاده رو سازی انجام گرفت، سامانه نامگذاری را فعال و ۸۰ درصد معابر و خیابان‌های شهر یاسوج را نامگذاری کردیم.

شهردار یاسوج با اشاره به سرمایه‌گذاری در بحث زباله و راه اندازی ناوگان عمومی اتوبوس تصریح کرد: در مسائل فرهنگی نیز اقدامات خوبی به خصوص در مناسبت‌های مذهبی و ملی برنامه‌های را در پارک‌ها داشتیم.

مقدم تاکید کرد: ۱۶ سال طرح تفصیلی شهری یاسوج معطل مانده، که متولی آن شهرداری یاسوج نیست بلکه اداره کل راه و شهرسازی است. در حاشیه‌های شهر مشکلات زیادی داریم، حومه‌های شهر ضوابط شهری رعایت نشده و الحاق سم بزرگی خواهد بود که نمی‌توان به راحتی زیربار آن رفت و باید برنامه‌ریزی دقیق صورت بگیرد چراکه یک متر فضای سبز وجود ندارد.

شهردار یاسوج هم در خصوص پارکینگ‌های عمومی عنوان کرد: ۵ سال سازمان اقتصادی کوثر حفره‌ای را در دل یاسوج ایجاد و آن را رها کرده است. در بحث پارکینگ‌های عمومی و ترافیک برنامه‌های در آینده داریم.

مقدم با اشاره به سرمایه‌گذاری در جمعه بازار یاسوج بیان کرد: سرمایه‌گذاری آمد و جلوی پای او سنگ اندازی کردند و نگذاشتند، کارش را ادامه دهد که از او می‌خواهیم بصورت جدی و حمایت شورای فعلی کارش را ادامه دهد. مطالبات و حقوق کارکنان و کارگران شهرداری را بروز کردیم در حالی که در مقطعی هم چند ماه معوق افتاد که دلایلش معلوم بود.

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید فالوور واقعی

فروش ادویه

آموزشگاه ماهان

مصطفی راغب