کد خبر : 45603
تاریخ انتشار : چهارشنبه 21 مهر 1400 - 22:17

صالحی امیری: هیچ اختلافی با فدراسیون کشتی نداریم/ واکسن زدن افراد متفرقه را تکذیب می‌کنم

صالحی امیری: هیچ اختلافی با فدراسیون کشتی نداریم/ واکسن زدن افراد متفرقه را تکذیب می‌کنم

رییس کمیته ملی المپیک گفت: برای محمد موسوی در پرداخت پاداش مدال آوران سوء تفاهم پیش آمده است. به گزارش ایسنا، نشست رضا صالحی امیری با اصحاب رسانه به صورت آنلاین برگزار شد. صالحی امیری در ابتدای نشست در مورد تعیین پاداش پای سکوی مدال آوران المپیک و گلایه محمد موسوی  بیان کرد: من از

صالحی امیری: هیچ اختلافی با فدراسیون کشتی نداریم/ واکسن زدن افراد متفرقه را تکذیب می‌کنم

رییس کمیته ملی المپیک گفت: برای محمد موسوی در پرداخت پاداش مدال آوران سوء تفاهم پیش آمده است.

به گزارش ایسنا، نشست رضا صالحی امیری با اصحاب رسانه به صورت آنلاین برگزار شد. صالحی امیری در ابتدای نشست در مورد تعیین پاداش پای سکوی مدال آوران المپیک و گلایه محمد موسوی  بیان کرد: من از همه تیم والیبال و در راس آن داورزنی تشکر می کنم. والیبال در مسیر جهش قرار دارد و در جایگاهی قرار دارد که جزو هشت تیم برتر دنیا است. مدیریت والیبال با انتخاب سرمربی  و کادرفنی مسیر روشنی در پیش گرفته است. به نظرم برای موسوی عزیز که بازیکن ارزشمندی است سوء تفاهم پیش آمده است و برداشت این بود کل پاداش المپیک همین مبلغ است.

صالحی امیری افزود: پاداش دولت جدا از پاداش پای سکوی کمیته ملی المپیک است و امیدوارم با توضیحاتی که ما دادیم این سوءتفاهم برای موسوی برطرف شود.

*واکسیناسیون افراد متفرقه را تکذیب می کنم
صالحی امیری در پاسخ به این پرسش که چرا کمیته ملی المپیک برای جلوگیری از شائبه لیست افرادی که واکسیناسیون شدند را منتشر نکرد، تصریح کرد: واکسیناسیون بر عهده فدراسیون پزشکی ما است. کاری که  آقای سجادی انجام داد این بود که فقط لیست افرادی که باید در توکیو آماده باشند را اعلام کرد و به وزارت ورزش ارائه کرد. وزارات ورزش همان لیست را به فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام کرد. اما هیچ موردی خارج از لیست آقای سجادی واکسن نزد و اینکه افراد متفرقه واکسن زدند را تکذیب می کنم.

*هیچ اختلافی بین کمیته ملی المپیک و کشتی وجود ندارد
صالحی امیری در مورد بحث هایی که بین او  و علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی پیش آمد، گفت: دبیر قهرمان المپیک و ملی ما است و باید مورد حمایت قرار  گیرد. کشتی رشته اول ما است و نقطه  امید ما در المپیک کشتی است و باید همه نهادها از کشتی حمایت کنند و این یک وظیفه است. آرامش و ثبات باید در ورزش ازجمله در کشتی حاکم باشد. اینکه بحث کاری پیش بیاید طبیعی است و هیچ مسئله ای بین کمیته ملی المپیک و فدراسیون کشتی وجود ندارد.

او ادامه داد: اختلافاتی که بر سر رقم ها وجود دارد که در جلسه ای قابل حل است و مسئله ای نیست که بخواهیم بزرگ کنیم و به آن بپردازیم. برای ما به عنوان کمیته ملی المپیک در همه سالهای گذشته اولویت اول برای تخصیص بودجه، کمک مالی کشتی بود و کماکان این سیاست  را دنبال خواهیم کرد. روز شنبه که بودجه فدراسیون ها را واریز کردیم مبلغ ۲ میلیارد تومان را برای کشتی واریز کردیم و این حمایت را گسترش می دهیم. هفته آتی به فدراسیون کشتی می رویم و جلساتی را داریم.

 

*انتشار لیست باید با موافقت ستاد عالی بازی ها باشد
صالحی امیری در مورد انتشار عمومی  لیست افرادی که واکسیناسیون شده اند، تصریح کرد: انتشار لیست منوط به تصویب ستاد عالی بازی ها است چون تمام کارهای المپیک در ستاد عالی بازی ها تصمیم گیری می شود و پیشنهاد انتشار لیست را در جلسه مطرح می کنیم و اگر موافقت شود، لیست را منتشر می کنیم. ما به عنوان کمیته  ملی المپیک منعی برای انتشار لیست نمی بینیم.

 *برای المپیک توکیو اسپانسر نداریم

رییس کمیته ملی المپیک در مورد تعیین اسپانسر کاروان بیان کرد: ما با سه اسپانسر صحبت کردیم و با یک مورد توافق کردیم. یکسال زمان برای تبلیغ نیاز داشتیم اما وقتی به موضوع کرونا برخورد کردیم هیچ فضای مطمئنی برای اینکه بتوانیم برای اسپانسرها تعهد ایجاد کنیم نداشتیم بنابراین شرایط کرونا امکان قطعیت را برای قرارداد با اسپانسر نگذاشت. تا این لحظه فرصتی برای تبلیغات نبوده اما تلاش می‌کنیم در بخش البسه از طریق اسپانسر نیازها را تامین کنیم.

او ادامه داد: ما منابع لازم را در سال ۹۹ کامل دریافت و تزریق کردیم. امسال هم فروردین ماه اولین تخصیص را معادل ۵۰ درصد بودجه سالیانه به ۵۲ فدراسیون‌ها طبق شاخص ها واریز کردیم. امسال با تامین منابع از سوی دولت کاروان را اعزام خواهیم کرد و برای المپیک توکیو اسپانسر نداریم. البته ما فعالیت های زیادی را انجام دادیم اما اسپانسرها تضمین لازم برای اجرای تعهدات نمی‌دادند، از عقد قرارداد خودداری کردیم. برای امسال هم چند بار فراخوان دادیم اما کسی متقاضی نشد و این تردید و شک را در مورد برگزاری المپیک دارند. ما تمام برنامه ریزی کاروان را به شکل حداکثری انجام دادیم و پشتیبانی مالی انجام می گیرد. با توجه به حمایت حداکثری دولت، دغدغه ای برای تامین منابع مالی نداریم.

*اولویت بندی مجلس برای پرداخت بودجه فاقد کارشناسی است
صالحی‌امیری درباره صحبت‌های علیرضا دبیر با مجلس برای گرفتن بودجه، تصریح کرد: مجلس جدولی را برای ۱۰ فدراسیون تنظیم کرد که معادل ۶۵ میلیارد به آنها کمک شود. از این اقدام مثبت که علاوه بر بودجه مصوب دولت است خوشحالیم اما اشکالی که ما و سایر مجموعه ورزش وارد کرده، براساس اولویت‌بندی اشکال جدی به این موضوع وارد است. ما برای اولویت‌بندی مبنایی داریم که کشتی با هزار امتیاز اول است، وزنه‌برداری و تکواندو با ۷۷۵ امتیاز در اولویت دوم، کاراته با ۶۳۵ امتیاز اولویت چهارم، دوومیدانی و … در اولویت‌های بعدی هستند.

او ادامه داد: آنچه محل اشکال است اینکه به برخی از رشته‌ها بودجه‌ای تعلق نمی‌گیرد و این نشان می‌دهد اولویت فاقد بحث کارشناسی است. می‌توانستند از ما اولویت را بگیرند و بودجه را تخصیص دهند. اینکه ۱۰ فدراسیون دیده شده و بقیه دیده نشده‌اند باعث شکاف شده است اما اینکه به فدراسیون‌ها کمک شود اقدام مثبتی است. تقاضا داریم این مبلغ افزایش هم پیدا کند.

*حقوق المپیکی ها در فصل بهار پرداخت می شود
صالحی امیری در مورد پرداخت حقوق المپیکی ها گفت: برای کسانی که تا الان سهمیه گرفته اند برای یک سال را پرداخت کرده ایم. برای شش ماه دیگر ۳۰ میلیون تومان حقوق پرداخت می کنیم. در کل هر کسی سهمیه بگیرد، ۹۰ میلیون تومان دریافت می کند. برای پرداخت شش ماه آخر در فصل بهار حتما پرداخت خواهیم کرد.تلاش ما این است در روز های آتی این کار را انجام دهیم و همه افرادی که سهمیه گرفته اند تا قبل از اعزام ۹۰ میلیون خود را خواهند گرفت.

صالحی امیری در مورد حمایت از داوران المپیکی تاکید کرد: هر داور، مربی و هر شخصی که در حوزه ورزش قهرمانی کرسی  بین المللی کسب کند، افتخاری برای ایران است و ما حمایت مادی و معنوی را خواهیم داشت.

*ضریب حمایت مالی از ورزش بانوان ۱.۵ برابر مردان شده است
او در مورد حمایت از ورزش بانوان در تخصیص بودجه، تصریح کرد: ما امسال در توزیع بودجه و تحلیل شاخص ها، ضریب حماdت از ورزش قهرمانی بانوان را ۱.۵ برابر مردان کرده ایم. ما بجای سخنرانی و شعار، بانوان را در اولویت دیده ایم. ما معتقدیم جدا از بحث قهرمانی،حضور دختران ما در عرصه های بین المللی برای ما ارزش و افتخار ملی است و همین مسئله باعث می شود که حمایت بیشتری را از آنها داشته باشیم.

*انعقاد تفاهم‌نامه بین کمیته ملی المپیک و فوتبال برای تیم امید
رییس کمیته ملی المپیک در مورد حمایت از تیم فوتبال امید، تصریح کرد: هشتم فروردین به فدراسیون فوتبال رفتم و گفتگویی را با عزیزی خادم و همکارانش در مورد تیم فوتبال امید داشتیم. البته صحبت ها مقدماتی بود و قرار شد که جلسات کارشناسی برگزار شود. آقای سجادی از طرف ما نماینده است که در این جلسات شرکت می کند و در نهایت تفاهم نامه ای بین دو طرف منقعد شود و براساس آن جلو برویم. پیش نویس اولیه تفاهم نامه از طرف فدراسیون ارسال شده که من به آقای سجادی ارجاع دادم.

* آنچه برای ما اهمیت دارد درخشش کاروان در المپیک است
صالحی امیری در پایان گفت: دو هفته یکبار سرپرست کاروان در مورد مسائل المپیک گفتگو خواهند داشت. آنچه برای ما اهمیت دارد، مجموعه اقدامات در کمیته ملی المپیک شفاف باشد و چیزی به نام محرمانه در کمیته ملی المپیک نداریم. آنچه برای ما اهمیت دارد درخشش کاروان ایران در المپیک و دیگر رویدادهای سال ۱۴۰۰ است.

ادامه دارد…

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.