تاریخ انتشار : دوشنبه 13 دی 1400 - 17:05
کد خبر : 184167

لزوم ساماندهی دست فروش ها و آسیب های اجتماعی پیرامون پارک دانشجو

لزوم ساماندهی دست فروش ها و آسیب های اجتماعی پیرامون پارک دانشجو

اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از منطقه ۱۱ شهرداری تهران بازدید و بر ارئه برنامه ساماندهی دستفروشان و همچنین رفع شکایت خانواده ها از وضعیت پارک دانشجو تأکید کردند. به گزارش ایسنا، زهرا شمس احسان  رییس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در این بازدید بر اهمیت رسیدگی به موضوعاتی چون کودکان

لزوم ساماندهی دست فروش ها و آسیب های اجتماعی پیرامون پارک دانشجو

اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از منطقه ۱۱ شهرداری تهران بازدید و بر ارئه برنامه ساماندهی دستفروشان و همچنین رفع شکایت خانواده ها از وضعیت پارک دانشجو تأکید کردند.

به گزارش ایسنا، زهرا شمس احسان  رییس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در این بازدید بر اهمیت رسیدگی به موضوعاتی چون کودکان کار منطقه، ساماندهی دست فروش ها، آسیب های اجتماعی پیرامون پارک دانشجو و … تاکید کرد و درباره اهمیت طرح پهنه رودکی گفت: اهمیت این طرح اتصال دو عنصرفرهنگی تئاتر شهر و تالار وحدت و تقویت دسترسی این محور به عنوان گذری فرهنگی- اجتماعی است.
شمس احسان در ادامه این بازدید افزود: تامین سرانه های خدماتی  یکی از اهداف مهم طرح بود که کماکان محقق نشده است.

وی افزود: با توجه به محدودیت جای پارک و پارکینگ، ضرورت تامین پارکینگ عمومی از ضروریات جدی این محدوده است که مقرر شده بود احداث پارکینگ در حاشیه پهنه رودکی عملیاتی شود که تاکنون اقدامی صورت نپذیرفته است.
شمس احسان گفت: با توجه به مرکزیت منطقه ۱۱ و اهمیت آن به دلیل قرارگیری تعداد زیادی از دستگاه های دولتی و وجود ابنیه تاریخی و فرهنگی زیاد لازم است از هر نظر شاهد بالندگی منطقه باشیم که در حال حاضر با برخی مسائل اجتماعی مانند پدیده کودکان کار و خیابان، فضاهای بی دفاع شهری، تردد افراد بی خانمان، تجمع دستفروشان در گذرها و پیاده روها، خرید و فروش وسایل مسروقه و … مواجه است. منطقه از نظر سرانه های اجتماعی و فرهنگی ضعیف است. حضور تنها یک مرکز کوثر با ظرفیت کمتر از ۱۰ نفر و برخورداری از تنها یک مرکز پرتو نشان دهنده ی فقر سرانه های اجتماعی این منطقه است.
این عضو شورای شهر تهران گفت: از شهردار محترم و معاونت اجتماعی و فرهنگی انتظار می رود همت کنند و در کمترین زمان ضمن بررسی علمی و ظرفیت‌سنجی منطقه، پیشنهادات خود را در قالب برنامه ی عملیاتی برای توسعه کمی و کیفی زیرساختهای اجتماعی و فرهنگی،  بهسازی نقاط نا امن و بی دفاع منطقه و نیز توسعه برنامه ها و پروژه های متنوع در حوزه بانوان، سلامت و غیره به شورای شهر اعلام کنند تا بتوانیم در سال ۱۴۰۱ و سالهای آتی شاهد رفع مشکلات چندین ساله ی این منطقه باشیم.
بنا براعلام دفتر این عضو شورای شهر، شمس احسان گفت: شهرداری منطقه ۱۱ برای حل مساله ی ساماندهی دستفروشان و همچنین رفع شکایت خانواده ها از وضعیت پارک دانشجو لازم است برنامه های خود را ارائه کند. همچنین در این حوزه از ظرفیت دیده بانی و نظارت مردمی و ظرفیت حضور خانواده ها استفاده کنید. چرا که هر جا مردم و خانواده ها به واسطه برنامه های اجتماعی و رویدادهای خانواده محور در صحنه حاضر شوند، آسیبهای اجتماعی کاهش می یابد.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
advanced-floating-content-close-btn