کد خبر : 39399
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۵

مجمع جهانی بیداری اسلامی اقدام خرابکارانه در سایت غنی سازی نطنز را محکوم کرد

مجمع جهانی بیداری اسلامی اقدام خرابکارانه در سایت غنی سازی نطنز را محکوم کرد

مجمع جهانی بیداری اسلامی طی بیانیه ای اقدام خرابکارانه در سایت غنی سازی شهید احمدی روشن نطنز را محکوم کرد. به گزارش ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است: رژیم‌ صهیونیستی مهمترین و بزرگ ترین تهدیدی است‌ که‌ منافع‌ و امنیت‌ جهان‌ اسلام‌ را در معرض‌ خطر قرار داده‌ و با در اختیار داشتن‌

مجمع جهانی بیداری اسلامی اقدام خرابکارانه در سایت غنی سازی نطنز را محکوم کرد

مجمع جهانی بیداری اسلامی طی بیانیه ای اقدام خرابکارانه در سایت غنی سازی شهید احمدی روشن نطنز را محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

رژیم‌ صهیونیستی مهمترین و بزرگ ترین تهدیدی است‌ که‌ منافع‌ و امنیت‌ جهان‌ اسلام‌ را در معرض‌ خطر قرار داده‌ و با در اختیار داشتن‌ سلاح های‌ کشتار جمعی‌ و هسته‌ای‌ و برخورداری از پیوندهای‌ بسیار عمیق‌ شبکه‌های‌ مالی‌ در کشورهای‌ توسعه‌ یافته‌ و نفوذ بر نظامهای‌ سیاسی‌ این‌ کشورها، به‌ یکی‌ از مهمترین‌ منابع‌ تهدید اقتصادی‌ و نظامی‌ و به‌ تبع‌ آنها تهدیدهای‌ اجتماعی‌ علیه‌ امت اسلامی‌، مردم منطقه‌ و بلکه جهان تبدیل‌ شده‌ است‌.

اشغال‌ قدس‌ شریف‌ نخستین‌ قبله‌ مسلمانان‌، آوارگی‌ صدها هزار تن‌ از مسلمانان‌ فلسطین‌ و رجزخوانی های‌ پیاپی‌ سردمداران‌ رژیم‌ صهیونیستی‌ علیه‌ جهان‌ اسلام‌ و تهدید به تحقق رویای دستیابی به سرزمین های اسلامی از نیل‌ تا فرات‌، از جمله مواردی هستند که مبارزه‌ با آن را به یک وظیفه دینی و انسانی بدل نموده است.

انقلاب‌ اسلامی‌ با تاسی به اصول‌ عزت‌مندانه‌ اسلامی‌ و آیه‌ شریفه‌ «لن‌ یجعل‌ الله‌ للکافرین‌ علی‌المؤمنینن‌ سبیلا»،‌ مسلمانان‌ جهان‌ را به‌ بازگشت‌ به‌ اسلام‌ فرا خواند و از ایشان خواست تا نسبت‌ به‌ مهمترین‌ مسئله‌ جهان‌ اسلام‌ که‌ همان‌ اشغال‌ سرزمین‌ فلسطین‌ به‌ دست‌ نیروهای‌ بیگانه‌ است‌، بی‌اعتنا نباشند. مخالفت‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ پیامدهای‌ بسیار جدی‌ برای‌ رژیم‌صهیونیستی‌ دربرداشت‌. با سرنگونی‌ رژیم‌ شاه‌ در ایران‌ و روی‌ کار آمدن‌ نظام‌ اسلامی‌، اسرائیل‌ تنها متحد خود در منطقه‌ را از دست‌ داد و در مقابل موجب‌ شد تا روح‌ تازه‌ای‌ در کالبد جریان‌ مبارزه‌ با این‌ رژیم‌ دمیده‌ شود. بازگشت‌ مسلمانان‌ به‌ اصول‌ اسلامی‌ وضعیت‌ را به‌ شکلی‌ بنیادین ‌تغییر داده‌ است‌. در مورد فلسطینان‌ این‌ بازگشت‌ به‌ ظهور “انتفاضه‌” انجامید، انقلابی‌ که ‌رژیم‌ صهیونیستی‌ را با بن‌بست‌ جدی‌ در نحوه‌ تعاملاتش‌ با فلسطینان‌ قرار داد.

رژیم‌ صهیونیستی‌ به تبع آنچه از جمهوری اسلامی نسبت به خود متصور است سناریوهای‌ متعددی‌ جهت‌ مقابله‌ و ضربه‌زدن‌ به‌ این نظام مقدس طراحی‌ کرده و در دست اجرا دارد و یکی از این سناریوها حمله‌ اسرائیل‌ به‌ مراکز هسته‌ای‌ و دفاعی‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ است‌ و تهدید مکرر ایران توسط مقامات‌ اسرائیلی، به شهادت رساندن دانشمندان هسته ای ایرانی و … را در دستور کار داشته و دارد.

نمونه اخیر چنین اقدام بزدلانه و خبیثانه دشمنان راه حق را در خرابکاری سایت غنی سازی شهید احمدی روشن نطنز شاهد بودیم که شواهد اساسی آشکاری، دست داشتن و مسئولیت رژیم اسرائیل در این حمله تروریستی را نشان می دهد و نمونه دیگری از تروریسم است که توسط شنیع ترین رژیم تروریستی با هدف به خطر انداختن صلح و امنیت بین المللی، تهدید تمامیت سرزمینی، بی ثباتی منطقه و سد نمودن توسعه اقتصادی- اجتماعی ملت های مستقل برنامه ریزی، سازماندهی و تامین مالی شده است.

این عمل خرابکاری تداوم همان اقدامات تروریستی است که از یک دهه قبل با ترور چندین دانشمند هسته ای ایران در سال های ۲۰۱۰، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ آغاز شد، که مستلزم توجه مناسب از سوی جامعه بین المللی و سازمان های بین المللی مرتبط می باشد.

این رژیم علاوه بر تمامی جنایاتی که در دهه های گذشته مرتکب شده و کماکان می شود، نه تنها در اقدامات تروریستی علیه ایرانیان دخیل بوده، بلکه مستقیم و غیر مستقیم در ترور چندین شخصیت مسلمان و دانشمند دیگر در کشورهای مختلف نیز دست داشته است.

مجمع جهانی بیداری اسلامی قویاً خرابکاری در تأسیسات هسته‌ای نطنز در ایران را محکوم کرده و بر حق ایران برای انجام هر اقدامی در جهت محافظت از تاسیسات خود و واکنش مناسب و مقتضی به این حرکت تروریستی و نیز برخورداری و توسعه صلح آمیز برنامه هسته ‌ای در زمینه های مختلف از جمله کشاورزی، بهداشت، صنعت و تولید برق هسته ای تاکید می نماید و این اقدامات خرابکارانه نیز می بایست توسط آژانس و کشورهای عضو محکوم شود.

در این میان امت اسلامی به ویژه ملت ‌های منطقه باید با یکدیگر برای مقابله با زورگویی استعمارگران، زورمندان و سلطه گران همکاری کنند.
در پایان، مجمع جهانی بیداری اسلامی آماده است تا به تلاش ها و همکاری خود با علما، شخصیت ها و نخبگان کشورهای اسلامی ادامه دهد تا سایه شوم زورگویان و شیطان صفتان را از سر امت اسلامی کوتاه نموده و ارزش های ژرف و بلند اسلامی که همانا صلح، عدالت و کرامت انسانی است را در سراسر گیتی بگستراند.

مجمع جهانی بیداری اسلامی

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.