کد خبر : 157055
تاریخ انتشار : پنجشنبه 18 آذر 1400 - 18:04

مدیریت بحران فرابخشی است

مدیریت بحران فرابخشی است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: در مدیریت بحران تمام دانشگاهیان، مسئولان و رسانه‌ها دخیل هستند. به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت‌علی شایان‌فر، صبح امروز در نشست تاب‌آوری شهری (آسیب‌شناسی مدیریت سیلاب‌های شهری) که در اتاق جلسات ۱ ساختمان تالار شهر برگزار شد، مطرح کرد: قانون پیشگیری و مبارزه با خطرات سیل و غیره،

مدیریت بحران فرابخشی است
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: در مدیریت بحران تمام دانشگاهیان، مسئولان و رسانه‌ها دخیل هستند.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت‌علی شایان‌فر، صبح امروز در نشست تاب‌آوری شهری (آسیب‌شناسی مدیریت سیلاب‌های شهری) که در اتاق جلسات ۱ ساختمان تالار شهر برگزار شد، مطرح کرد: قانون پیشگیری و مبارزه با خطرات سیل و غیره، یا قانون توزیع عادلانه آب، وظایفی را بر عهده وزارت نیرو می‌گذارد. علی‌رغم تمام کارهایی که در استان بود، ما به یک تغییر نگاه نیازمندیم.
وی افزود: مدیریت بحران فرابخشی است، در مدیریت بحران تمام دانشگاهیان، مسئولین و رسانه‌ها دخیل‌اند، اما خواهش من این است که کمی به خودمان بیاییم. خود ما ۱۴ گروه تخصصی و ۳۰۰ عضو داریم و  این‌طور نیست که بعضی از دوستان می‌آیند و ناجوان‌مردانه، در مورد مسئله حرف می‌زنند و فردی مانند رئیس مدیریت بحران کشور را مورد هجمه قرار می‌دهند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: بررسی مهم‌ترین مشکلات موجود کشور و راهکارهای اجرایی در زمینه سیل را بنده در سال ۹۰ نوشتم. خواهش من این است که حرف‌های تکراری را بیان نکنیم. قانون تشکیل ایالات و ولایات سال ۱۲۸۶، می‌گوید: وزارت کشور و یا شهرداری‌ها در مواقع طغیان رودخانه، سیل و طوفان، با تمام امکانات برای حفظ نفوذ و اعانه باید کمک و اقدام کنند. قانون شهرداری‌ها مصوب ۱۳۳۴، بند ۴ ماده ۵۵ است. شهرداری‌ها وظیفه اتخاذ  تدابیر موثر و اقدام لازم برای حفظ شهر از خطر سیل را دارند.
شایانفر تاکید کرد: مگر مسیر را من باید حفظ کنم؟ مگر کال سیاسک را من باید حفظ کنم؟ درست است که من مدیرکل بحران بوده‌ام اما از آن‌هایی نبوده‌ام که فقط بروم و پشت میز بنشینم. در یک منطقه کویری، در بردسکن با ۱۱۰ میلی‌متر بارش، بحرانی ایجاد نشد، پس بدانید که یک مدیریت‌ها و کارهایی شده‌ است.
وی ادامه داد: من ادعا ندارم که به اندازه برخی افراد مطلب و اطلاعات سیل می‌دانم. ما در عملیم، ما در گِل هستیم، یعنی همین سیلی ‌که می‌آید ما آن را مدیریت می‌کنیم به همان روشی که داشته‌ایم. همه‌چیز ما باید به هم بیاید. ما نباید خودمان را با ژاپن مقایسه کنیم. ما کمبود امکانات داریم. خواهش من این است که خودمان را با خودمان مقایسه کنیم. در استان هنان چین ۱۵ رادار دارند اما ما یک رادار داریم. بنده مطلب بسیار داریم و تنها خواستم یک تذکر آیین‌نامه‌ای بدهم.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی افزود: همه ما درگیر هستیم. ما الان می‌گوییم که عده‌ای را اسکان اضطراری بدهیم. در همین شهر مشهد ۵۷ درصد اراضی دست آستان قدس و باقی آن دست شهرداری است. اگر من بخواهم اسکان اضطراری بدهم، نمی‌توانم از روی هوا زمین بیاورم. در مدیریت بحران تمام ما هستیم که ما هم گوشه کوچکی از آن را تشکیل می‌دهیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.