تاریخ انتشار : چهارشنبه 29 دی 1400 - 11:15
کد خبر : 193208

مشکلات کمبود پزشک و تجهیزات بیمارستانی از زبان نماینده طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد و چهارباغ

مشکلات کمبود پزشک و تجهیزات بیمارستانی از زبان نماینده طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد و چهارباغ

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در استان البرز با کمبود شدید تخت بیمارستانی و پزشک متخصص مواجه هستیم. علی حدادی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به وضعیت تامین پزشک متخصص و تجهیزات درمانی در حوزه انتخابیه خود، بیان کرد: در استان البرز ما با

مشکلات کمبود پزشک و تجهیزات بیمارستانی از زبان نماینده طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد و چهارباغ

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در استان البرز با کمبود شدید تخت بیمارستانی و پزشک متخصص مواجه هستیم.

علی حدادی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به وضعیت تامین پزشک متخصص و تجهیزات درمانی در حوزه انتخابیه خود، بیان کرد: در استان البرز ما با کمبود شدید تخت بیمارستانی مواجه هستیم. در سطح کل استان از ۹۰۰۰ تخت مورد نیازی که به طور سرانه باید تخصیص می یافت امروز تنها ۳۰۰۰ تخت بیمارستانی موجود است. ما ۶۰۰۰ تخت بیمارستانی در استان البرز کمبود داریم.

وی در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر در سطح استان نیز شهرستان هایی داریم نظیر طالقان یا هشتگرد که اصلا تخت بیمارستانی وجود ندارد. اینها مشکلات جدی زیرساختی هستند که وزارت بهداشت و درمان باید برنامه جامعی برای تامین ان داشته باشند. در کنار وزارت بهداشت، وزارت کار نیز وظیفه سنگینی در ارتباط با تامین تخت های بیمارستانی تامین اجتماعی دارند. ما دراین حوزه هم با مشکل مواجه هستیم.

نماینده مردم طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بخش دیگر مشکلات به تجهیزات پزشکی باز می گردد. مشکل جدی که امروز در استان البرز و به خصوص در حوزه انتخابیه بنده وجود دارد این است که بیمارستان در شهر هشتگرد یا نظرآباد داریم اما اصلا تجهیزات ندارد.  ما با کمبود یا نبود تجهیزات پزشکی و پزشک متخصص مواجه هستیم.

وی در ادامه تاکید کرد: در جلسه با وزیر بهداشت بر همه این مشکلات تاکید شد. باید پیش بینی های لازم برای تامین پزشک و تجهیزات درمانی صورت گیرد. در حوزه انتخابیه بنده که بیش از ۵۱۰ هزار نفر جمعیت وجود دارد، کمبود پزشک متخصص کاملا مشهود است. وزارت بهداشت و درمان باید با نگاه آمایش سرزمینی و نیاز مردم در این حوزه گام بردارد. مردم محرومی که توان لازم را برای تردد به مراکز استان ها ندارند باید از امکانات درمانی برخوردار شوند.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
advanced-floating-content-close-btn