تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 مهر 1401 - 11:36
کد خبر : 202341

معرفی و بررسی ۵ مورد از بهترین دوچرخه ۲۷.۵ در بازار

معرفی و بررسی ۵ مورد از بهترین دوچرخه ۲۷.۵ در بازار

 اگر برای دوچرخه‌سواری دومنظوره قصد تهیه یک دوچرخه مناسب را دارید پس حتما درمورد دوچرخه ۲۷.۵ بسیار تحقیق کنید زیرا خرید دوچرخه ۲۷.۵ برای استفاده دومنظوره غیر از مسابقات بهترین گزینه بوده زیرا بازده‌ای آن برای این مقصود بهینه شده است.   دوچرخه ۲۷.۵ به آن دسته دوچرخه‌هایی اطلاق می‌شود که به چرخ‌هایی با سایز

 اگر برای دوچرخه‌سواری دومنظوره قصد تهیه یک دوچرخه مناسب را دارید پس حتما درمورد دوچرخه ۲۷.۵ بسیار تحقیق کنید زیرا خرید دوچرخه ۲۷.۵ برای استفاده دومنظوره غیر از مسابقات بهترین گزینه بوده زیرا بازده‌ای آن برای این مقصود بهینه شده است.

 

دوچرخه ۲۷.۵ به آن دسته دوچرخه‌هایی اطلاق می‌شود که به چرخ‌هایی با سایز ۲۷.۵ اینچی مجهز شده اند و عمدتا در نوع کوهستان یا در موارد محدود دومنظوره و شهری تولید می‌شوند. برای داشتن یک سواری دلپذیر با کمی تحقیق در مورد قیمت و خرید دوچرخه ۲۷.۵ می‌توانید یک تجربه شیرین از دوچرخه سواری داشته باشید. تخصص اصلی دوچرخه ۲۷.۵، عبور از مسیرهای چالش برانگیز و خارج از جاده ایست که در آن سرعت و قدرت مانور اهمیت ویژه‌ای دارند. به همین خاطر دوچرخه ۲۷.۵ را می‌توان ابزاری برای تفریح و سرگرمی، همچنین شرکت در مسابقات کوهستانی دانست.

بهترین-دوچرخه-27.5

مشخصات دوچرخه ۲۷.۵

ایدۀ طراحی دوچرخه‌های ۲۷.۵ زمانی مطرح شد که در سال ۲۰۰۷ یکی از مشهورترین طراحان دوچرخه نیاز به یک دوچرخه با سایزی مابین ۲۶ و ۲۹ را احساس کرد. در این طراحی سعی بر این بوده که مشخصات و ویژگی‌های مثبت دوچرخه‌های ۲۶ و ۲۹ گلچین و با یکدیگر ترکیب شود. حاصل این پروسه در سال ۲۰۱۲ و همزمان با آغاز فصل مسابقات به جهان دوچرخه‌سواری معرفی شد. با کسب چند مدال رنگارنگ توسط دوچرخه‌سوارانی که از دوچرخه ۲۷.۵ استفاده کرده بودند، توجه تولیدکنندگان بزرگ به این سایز دوچرخه جلب شد و طولی نکشید که خطوط تولید دوچرخه ۲۷.۵ در تمام دنیا به راه افتاد‌.

امروزه دوچرخه ۲۷.۵ بدلیل امتیازات متنوع مثل وزن کم، سرعت بالا، سهولت در هدایت و قدرت مانور چشمگیر در بین طرفداران دوچرخه جایگاه ویژه‌ای را از آن خود ساخته است. این دوچرخه که بیشتر برای دوچرخه‌سوارانی با قد متوسط رو به پایین ساخته می‌شود برای افرادی با قد ۱۶۵ تا ۱۸۵ مناسب می‌باشد. در کلام دیگر افرادی که قد آنها در این بازه قرار نمی‌گیرد باید به دوچرخه‌های ۲۹ یا ۲۶ روی بیاورند. برای باز کردن ویژگی‌های دوچرخه ۲۷.۵ بهتر است شما را قادر سازیم در موقعیتی قرار گیرید که آنرا با دو سایز ۲۹ و ۲۶ مقایسه کنید.

اگر قرار باشد بریده‌ای از مشخصه‌های این سه سایز دوچرخه را ارائه کنیم بهتر است اول بسراغ وزن آنها برویم. واضح است که دوچرخه ۲۷.۵ از لحاظ وزن دقیقا در نقطه‌ای مابین دو همتای خود قرار می‌گیرد که خب در مقایسه با هرکدام دو ویژگی منحصربفرد در آن بوجود می‌آید. یکی از این موارد سرعت بیشتر و هدایت بهتر هنگام پرش از بریدگی‌ها نسبت به دوچرخه ۲۹ می‌باشد. دومی این است که بدلیل شعاع بزرگتر نسبت به دوچرخه ۲۶، دوچرخه ۲۷.۵ در هربار چرخش بیشتر رو به جلو حرکت می‌کند که یعنی بازده انرژی در آن بهتر بوده و دوچرخه‌سوار دیرتر خسته می‌شود. یکی دیگر از نقاط قوت بسیار قابل توجه در یک دوچرخه ۲۷.۵ موقعیتی است که برای نشستن دوچرخه‌سوار فراهم می‌کند. این جایگاه قرارگیری سبب آفرینش حالتی کاملا راحت برای او می‌شود تا جاییکه می‌توان مدعی شد روی این دوچرخه احساس فشار روی کمر و گردن به حداقل میزان ممکن رسیده است. همچنین محل قرارگیری زین در یک دوچرخه ۲۷.۵ کنترل آنرا تماما تحت اختیار دوچرخه‌سوار قرار داده تا او به بهترین وجه به هدایت قسمت جلوی دوچرخه یا همان جهت دهی بپردازد.

خرید بهترین دوچرخه ۲۷.۵

دوچرخه ۲۷.۵ عموما توسط دوچرخه‌ دوستانی انتخاب می‌شود که قصد تجربۀ دوچرخه‌سواری حرفه‌ای در کوهستان را دارند. خرید دوچرخه ۲۷.۵ نیز مانند دیگر دوچرخه‌ها نیازمند آگاهی است تا بهترین نتیجه برای شخص حاصل گردد. برای مثال در خرید دوچرخه ۲۷.۵ باید حواستان به اصالت کالای مورد نظر باشد زیرا در غیر اینصورت هیچ ضمانتی در کیفیت آن وجود نخواهد داشت. البته اینکه دوچرخه را با بهترین قیمت خرید کنید نیز یک نکته اساسی است چرا که در بازار امروز سودجویان زیادی دست به فروش دوچرخه‌های بی‌کیفیت آن هم با قیمت گزاف می‌زنند. تنها راهی که از طریق آن می‌توان خریدی دلچسب را تجربه کرد، مراجعه به فروشگاه‌های مطمئن و معتبر می‌باشد. برای افرادی که قصد دوچرخه‌سواری در مسیرهای دومنظوره شهری و کوهستانی دارند و یا افرادی که قصد استفاده به صورت حرفه‌ای برای مسابقات ندارند باید گفت که خرید دوچرخه ۲۷.۵ یک انتخاب درست و خوب خواهد بود.

خرید-دوچرخه-27.5

معرفی ۵ مورد از بهترین دوچرخه‌های ۲۷.۵ نیمه‌حرفه‌ای

در ادامه چند مدل دوچرخه ۲۷.۵ با کیفیت را معرفی کرده تا با ویژگی‌های یک دوچرخه ایده‌آل آشنا شوید.

دوچرخه جاینت ۲۷.۵ تالون ۱ سال ۲۰۲۲

از آنجا که نام برند تایوانی جاینت به کرات در دنیای دوچرخه‌سواری چه توسط حرفه‌ای‌ها و چه آنهایی که تازه فعالیت خود را آغاز کرده اند، به زبان آورده می‎شود بدیهی است که نیازی به ارائه توضیحات طولانی در مورد آن وجود ندارد. دوچرخه‌های سری تالون از این برند، جزو پرطرفداران‌ترین‌ها بحساب می‌آید زیرا از حیث کیفیت، در سطح راضی کننده‌ای قرار دارند و رِنج قیمت آن در مقایسه با دیگر محصولات جاینت مناسب‌تر است.

 • فریم و سیستم تعلیق: اگر بنا به معرفی دوچرخه جاینت ۲۷.۵ تالون ۱ |GIANT 27.5 Talon 1 (2022) باشد، ترجیح بر آن است که از فریم آن آغاز کنیم. فریم این دوچرخه از جنس آلومینیوم و ماحصل تکنولوژی ALUXX می‌باشد، به این معنی که با دوچرخه‌ای فوق سبک سر و کار دارید. دوشاخ کمک فنردار این وسیله هم که عضوی از اسکلت دوچرخه بحساب می‌آید از برند و سری SXC32-2 RL انتخاب شده که میزان بازی آن با توجه به سایزبندی (s, m, l, xl) از mm80 تا ۱۰۰mm متغیر است.
 • سیستم دنده: اکثر قطعات تشکیل دهنده سیستم دنده از برند shimano و سری deore برگزیده شده اند. این قطعات شامل شیفترهای ۱۰ سرعتۀ ارگونومیک 0Shimano Deore M410 می‌شود که در سایۀ سرعت عمل بالای خود دوچرخه‌سوار را در سخت‌ترین شرایط همراهی می‌کند. البته قدرت شانژمان Shimano Deore M5120 که نظم خاصی به عملکرد این سیستم در قسمت پشتی دوچرخه می‌بخشد نیز نباید به فراموشی سپرده شود. این شانژمان در هر شرایطی کاملا پاسخگو بوده و با واکنش دقیق و سریع به تغییر سرعت می‌پردازد. زوجِ بدون نقص خودروی Shimano Deore M4100 و زنجیر kmc نیز با همکاری یکدیگر سبب آفرینش بهترین بستر برای تغییر دنده‌ای نرم و روان خواهد شد که در نوع خود نظیر ندارد.
 • سیستم ترمز و سیستم چرخ: سیستم ترمز دیسکی هیدرولیکی Tektro TDK143 در این وسیله بکار گرفته شده تا ضمن زیبایی، سرعت و قدرت، امنیت این دوچرخه ۲۷.۵ نیز به لیست بلند والای امتیازات آن اضافه گردد. این ترمز بدون در نظرگیری شرایط جوی و زمین به محض فشار کتی‌های Tektro TDK143 با قدرتی باورنکردنی دوچرخه را در برابر خطرات احتمالی، نگه‌ می‌دارد. سیستم چرخ هم از طوقه‌های دوجدارۀ Giant GX03V و تایرهای Kenda Booster متشکل است. برند کندا در زمینه ساخت تایر و لاستیک، متخصص است و بیشتر تمرکز آن صرف تولید تایرهای مخصوص کوهستان می‌شود.

دوچرخه ویوا ۲۷.۵ مدل فلای | Viva 27.5 Fly 1.0

ویوا یک برند تولیدکنندۀ دوچرخه است که با وجود اصالت چینی آن، در شبه جزیرۀ ماکائو و کشور سریلانکا نیز دو نمایندگی اصلی تاسیس کرده است. سابقۀ ۳۰ سالۀ این برند از علل اعتماد جمعیت گسترده‎ای از دوچرخه‌سواران به آن بشمار می‌آید. محصولات viva از اولین دوچرخه‌های وارد شده به این سوی مرز‌های ایران بحساب می‌آیند که خیلی زود راه خود به دل مردم را باز کردند. دوچرخه ویوا ۲۷.۵ مدل Viva 27.5 Fly 1.0 در گروه جذاب‌ترین ساخته‌های ویوا جای دارد و پر از شگفتی‌های رنگارنگ است. این دوچرخه از لحاظ قیمت از عمدۀ دوچرخه‌های این فهرست بالاتر است اما باز هم در گروه دوچرخه‌های اقتصادی قرار می‌گیرند.

 • فریم و سیستم تعلیق: فلز سازندۀ فریم دوچرخه ویوا ۲۷.۵ مدل فلای | Viva 27.5 Fly 1.0 آلومینیوم alloy می‌باشد که پراستفاده‌ترین مادۀ اولیه در صنعت دوچرخه‌سازی شمرده می‌شود. این گستردگی و شهرت در سختی، سبکی و تند و تیز بودن فلز آلومینیوم نهفته است.سیستم تعلیق دوچرخه ویوا ۲۷.۵ مدل فلای | Viva 27.5 Fly 1.0 تنها شامل یک دوشاخ کمک فنردارِ قفل شونده از برند GMLK 580 RL می‌شود. قابلیت قفل شوی این کمک فنر را می‌توان با ریموتی که روی فرمان قرار دارد از راه دور فعال کرد و بدون اتلاف انرژی به ادامه مسیر پرداخت.
 • سیستم دنده: درست مانند مورد قبل، سیستم دنده از میان محصولات شیمانو و بطور دقیق‌تر دئور انتخاب شده اند تا این ترکیب به دوچرخه‌سوار اجازه دهد خیلی حرفه‌ای به سواری بپردازد. شیفترهای ۳×۱۰ سرعته، طبق انداز و شانژمان شیمانو deore و خودروی شیمانوی ۱۰ سرعته اعضای این سیستم می‌باشند.
 • سیستم ترمز و سیستم چرخ: سیستم ترمزی که در این وسیله قرار داده شده دیسکی هیدرولیکی تکترو می‌باشد. تایرهای کنتینتال ۲.۲۰*۲۷.۵ Continetal و طوقه‌های دولایه آلومینیومی نیز اعضای سیستم چرخ منسجم دوچرخه ویوا ۲۷.۵ مدل فلای | Viva 27.5 Fly 1.0 هستند.

دوچرخه کوهستان OVERLOARD 27.5 PANAMERA 4.0-D

شهرت برند OVERLORD در ایران بر کسی پوشیده نیست، شهرتی که در سایۀ نسبت کیفیت بالا و قیمت مناسب محصولات آن میسر شده است. دوچرخه‌های overlord سالهاست که به جایگاه خاصی در بین طرفداران ایرانی دست یافته و سالهاست در پی درخواست فراوان از سوی آنها بصورت انبوه وارد کشور می‌شود. درمورد قیمت دوچرخه کوهستان OVERLOARD 27.5 PANAMERA 4.0-D هم باید گفت که قطعا در دستۀ دوچرخه ‌های ارزان قیمت بسیار باکیفیت قرار گرفته تا یک معاملۀ دو سر برد را تجربه کنید.

 • فریم و سیستم تعلیق:فریم دوچرخه کوهستان OVERLOARD 27.5 PANAMERA 4.0-D از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده تا فرصت سواری با یک دوچرخه سریع، سخت و سبک برای دوچرخه‌سوار به ارمغان آورده شود. دوشاخ نیز از همین فلز برگرفته شده تا وزن در حد پایینی باقی بماند. دوشاخ آلومینیوم قفل‌شوی XCM-30 به کمک فنر مجهز بوده تا هم مسیرهای سخت خارج از جاده‌ای و هم مسطح را به نرمی پشت سر بگذارد.
 • سیستم دنده: از مهم‌ترین بخش‌های یک دوچرخه سیستم دنده آن می‌باشد که در ارزش‌گذاری آن نقش بزرگی دارد. شیمانو برندی است که قطعات آن سیستم دنده این دوچرخه را تشکیل می‌دهند، برندی که سالهاست بعنوان یکی از بهترین تولیدکنندگان قطعات دوچرخه فعالیت می‌کند.  البته درحالیکه زنجیر از برند kmc انتخاب شده، از برند خودروی ۹ سرعته اطلاعی در دسترس نیست.
 • سیستم ترمز و سیستم  چرخ: از میان ده‌ها نوع سیستم ترمز از ده‌ها برند متنوع در صنعت دوچرخه‌سواری، دوچرخه کوهستان OVERLOARD 27.5 PANAMERA 4.0-D به سیستم ترمز دیسکی هیدرولیکی تکترو مجهز شده است. ترمزهای دیسکی هیدرولیکی قدرتمندترین ترمزهای موجود در بازار دوچرخه هستند و برند تکترو از یکه‌تازان در تولید ترمزهای باکیفیت بحساب می‌آید. تایرهای ماکسیس و طوقه‌های آلومینیومی دوجداره از اجزای سیستم چرخ هستند.

دوچرخه ترینکس ۲۷.۵ مدل Trinx 27.5 M1000 Elite

بهتر است بدانید محبوبیت گستردۀ محصولات برند ترینکس در ایران و سایر کشورها در کیفیت بالا و قیمت معقول آنها ریشه دارد. دوچرخه کوهستان حرفه‌ای ترینکس ۲۷.۵ مدل Trinx 27.5 M1000 Elite با طراحی مدرن و خاص و قیمتی باورنکردنی یک گزینۀ مناسب برای دوچرخه‌سواران از هر قشر و گروهی است.

 • فریم و سیستم تعلیق: بدنۀ دوچرخه ترینکس ۲۷.۵ مدل Trinx 27.5 M1000 Elite هم از جنس مشابه موارد قبلی یعنی آلومینیوم برگرفته شده که یعنی همان ویژگی‌ها را نیز می‌توان به این فریم نسبت داد. دوشاخ کمک فنردار قفل شو هم تنها عضو سیستم تعلیق این دوچرخه است.
 • سیستم دنده: این‌بار با یک سیستم دنده متفاوت نسبت به باقی دوچرخه‌های لیست روبرو هستیم که از برند Ltwoo بوده و ۳۰ سرعته انتخاب و بر دوچرخه ترینکس ۲۷.۵ مدل Trinx 27.5 M1000 Elite نصب شده است. خودروی CS-M5010 10sp و زنجیر kmc هم دو عضو دیگر این سیستم می‌باشند.
 • سیستم ترمز و سیستم چرخ: سیستم ترمز دیسکی هیدرولیکی X-Spark HD-M220 انتخاب متخصصین برای این دوچرخه ۲۷.۵ بوده که بدلیل قدرت بازدارندگی بالا باید مورد تمجید قرار گیرد. این ترمز دو روتر باکیفیت دارد که تا توقف کامل دوچرخه به طوقه‌های Trinx Alloy Double wall آن فشار می‌آورند.

دوچرخه کوهستان المپیا سایز ۲۷.۵ مدل Olympia 27.5 Glory

المپیا امروزه به نمادی از کیفیت در میان دوچرخه‌‌دوستان ایرانی مبدل شده و دوچرخه کوهستان المپیا سایز ۲۷.۵ مدل Olympia 27.5 Glory تنها یک مورد از محصولات فوق‌العادۀ آن بحساب می‌آیند. این دوچرخه ۲۷.۵ یک پیشنهاد اغوا‌کننده برای کسانی است که بدنبال یک دوچرخه حرفه‌ای با قیمت مناسب می‌گردند.

 • فریم و سیستم تعلیق: فریم دوچرخه کوهستان المپیا سایز ۲۷.۵ مدل Olympia 27.5 Glory آلومینیومی است که مانند موارد قبل آنرا دارای مشخصاتی همچون چالاکی، تیزی و مقاومت و سختی می‌کند. سیستم تعلیق را نیز دوشاخ کمک فنردار تشکیل داده که هم قفل شونده است و هم قابل تنظیم.
 • سیستم دنده: سیستم دنده دوچرخه کوهستان المپیا سایز ۲۷.۵ مدل Olympia 27.5 Glory یکی از نقاط قوت پرشمار آن است چرا که از تولیدات شیمانو بوده و ۲۱ سرعت متنوع دارد.
 • سیستم ترمز و سیستم چرخ: دوچرخه کوهستان المپیا سایز ۲۷.۵ مدل Olympia 27.5 Glory به سیستم ترمزی از نوع دیسکی مکانیکی مجهز شده که به قدرت بالا مشهور است. سیستم چرخ این وسیله نیز تلفیقی است از تایرهای COMPASS 2.35 و طوقه‌های محکم دولایه آلومینیوم پنچ سانتی که گریپ مناسب و نیروی چرخشی روان از ویژگی‌های بارز آن می‌باشد.
دوچرخه-27.5-حرفه‌ای
چطور بهترین دوچرخه ۲۷.۵ را خریداری کنیم

فروشگاه بزرگ آریا چرخ با ۱۰ سال سابقۀ درخشان در فروش دوچرخه و محصولات مربوط به آن، نوین‌ترین خدمات را به طرفداران دوچرخه عرضه می‌دارد. این فروشگاه انواع مجوزها از سوی نهادهای مختلف را داراست که به مسئولین آن اجازه می‌دهند دوچرخه‎های اصل را مستقیما و از مجاری قانونی به کشور وارد کرده و به فروش برسانند. این فروشگاه همچنین در فضای مجازی نیز فعالیت گسترده‌ای داشته تا جاییکه شاهد راه اندازی فروشگاه دوچرخه آریا چرخ هم بوده ایم. اگر به دوچرخه‌هایی که در قسمت‌های بالا به آنها اشاره شد علاقمند شده اید، باید گفت که تمامی موارد در فروشگاه حضوری و اینترنتی آریا چرخ موجود بوده و با بهترین قیمت به فروش می‌رسند. شایان ذکر است اگر همین حالا به وبسایت آریا چرخ مراجعه کنید می‌توانید از جشنواره تخفیفات این فروشگاه نهایت استفاده را داشته باشید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آریا حسنی نژاد
آریا حسنی نژاد
1 سال قبل

از مطلب خوبی که منتشر کردید خیلی ممنون. بسیار جالب و کامل بود.

advanced-floating-content-close-btn