کد خبر : 29980
تاریخ انتشار : پنجشنبه 15 مهر 1400 - 22:55

مهم‌ترین مساله برای انسان بصیرت و دشمن شناسی است

مهم‌ترین مساله برای انسان بصیرت و دشمن شناسی است

ایسنا/خراسان جنوبی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: مهم‌ترین مساله برای انسان بصیرت است و بصیرت یعنی دوست و دشمن را بشناسیم. حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی، امروز پنجشنبه ۱۹ فروردین در همایش بصیرتی فرماندهان پایگاه‌های بسیج ادارات استان گفت: انسان باید بصیرت داشته باشد که به وسیله آن راه درست

مهم‌ترین مساله برای انسان بصیرت و دشمن شناسی است

ایسنا/خراسان جنوبی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: مهم‌ترین مساله برای انسان بصیرت است و بصیرت یعنی دوست و دشمن را بشناسیم.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی، امروز پنجشنبه ۱۹ فروردین در همایش بصیرتی فرماندهان پایگاه‌های بسیج ادارات استان گفت: انسان باید بصیرت داشته باشد که به وسیله آن راه درست و انسانی را با چشم دل بشناسد و از بیراهه جدا کند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: بصیرت یعنی انسان نگذارد چشم روشن قلبش خاموش شود، دوست و دشمن و توطئه بیگانه را بشناسد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: در تعلیمات دینی تلمود یهود و در مساله نژاد پرستی آنها به گونه‌ای اعتقاد پیدا می‌کنند و تبلیغ می‌شوند که جهان مال شماست و بقیه حیوانات چهارپا و حیوانات دو پا یعنی انسان‌های غیر از نژاد شما مال شما هستند.

وی گفت: کسانی که تصور می‌کنند دشمن با یک معاهده، یک صحبت و یک امضا دست از دشمنی بر می‌دارد اشتباه می‌کنند؛  این یک طرح خطرناک ضد بشر است.

عبادی افزود: دشمنان برای ما شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی می‌سازند؛  این یک شبیخون است و در شرایط فعلی جهانی با آنچه می‌بینیم شبیخون چطور معنا می‌دهد؟ دشمنان بین مسلمین که همه باید ید واحده باشند به اسم‌ها و روش‌های گوناگون که مذهب فقط یکی از آنها است تفرقه و اختلاف می‌اندازند.

وی گفت: دشمن علاوه بر حوزه دین و مذهب در مسائلی مانند ناسیونالیستی، حزب و نژاد نیز بین مسلمانان تفرقه ایجاد می‌کند و نتیجه‌اش این می‌شود که شما به عنوان یک مسلمان و قبل از آن به عنوان یک انسان شاهد هستید که به وسیله خود مسلمین چه بر سر مسلمین می‌آورند لذا شبیخون دقیقا همین است.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی بیان کرد: اگر مسلمین بصیرت داشتند و می‌توانستند دوست را از دشمن تشخیص دهند،  با حکم الهی عدالت اسلامی را رعایت می‌کردند و شاخصه کمال در آنها هیچ کدام از این افسانه‌های ساختگی ضد دین نبود و براساس تقوا بود، دشمن نمی‌توانست در آنان نفوذ کند.

وی افزود: موجوداتی به نام مسلمان کلیددار حرمین شریفین هستند که دشمن او و امثال او، ۵۷ کشور به اصطلاح اسلامی همه را به بازی گرفته، به جان هم انداخته و هر دیکته‌ای داشته به آنها تحمیل کرده است، نتیجه آن را هم که ملاحظه می‌کنید برای مثال گروهی به اسم القاعده، طالبان و داعش کارشان این است که مسلمانان را می‌کشند و برای دشمن نوکری می‌کنند؛  جالب اینجاست که عده‌ای شک و تردید می‌کنند که آیا این درست می‌گوید یا آن شبیخون همین است.

عبادی گفت: دشمنان چنان چشم‌ها را کور می‌کنند و شعورها را از بین می‌برند که بر همه امور مسلمانان مسلط می‌شوند لذا ملاحظه می‌کنید که این ثروت‌های عجیب، این کشورهای وسیع، انواع و اقسام ذخایر زیرزمینی، معادن، نفت، گاز، استعدادهای خوب مردمی اینها از دارایی‌های کشورهای اسلامی است اما متاسفانه عدم بصیرت و شعور باعث شده دشمن در حال تصرف تمام شئون مسلمانان باشد.

وی افزود: اگر این سرمایه‌ها دست غربی‌ها بود، اگر برای یک لیتر نفت در صف می‌ایستادید آنها به شما نمی‌دادند اما حالا که این ثروت‌ها دست این افراد است اینها سیل عظیمی از نفت و گاز و بقیه امکاناتی که باید نرخ آن را تعیین کنند در اختیار دشمن قرار داده‌اند و دشمن چنان غلبه کرده که نه تنها نرخ آن را ناچیز محاسبه می‌کند بلکه علاوه بر آن باز باید منت آنها را بکشد و معامله کند.

امام جمعه بیرجند گفت: مدیریت ذخایر الهی که مال ملت‌ها است یک عده انسان بی‌تدبیر به دست می‌گیرند و برای دشمن صادر می‌کنند،  دشمن در حد یک پول کارگری به آنها می‌دهد که آن را هم بعدا به مردم نمی‌دهند و با استفاده از آن اسلحه می‌خرند و با همان اسلحه‌ها بازار دشمن را گرم می‌کنند.

وی افزود: براساس منویات دشمن و به نیابت او به جان مسلمانان بی‌گناه می‌افتند و آنها را می‌کشند که این دستاورد بی‌بصیرتی همین افرادی به اسم مسلمان است؛  می‌خواهد شیعه انگلیسی یا سنی آمریکایی باشد.

وی گفت: انرژی جهان دست مسلمانان است و اگر مسلمانان براساس تعلیمات اسلامی حرمت، حق و شئون همدیگر را رعایت کنند و وحدت نظر داشته باشند آقایی مال آنها است اما مدیریت یک عده انسان فاقد ‌شعور باعث شده که حتی آنها را به نوکری هم نمی‌پذیرند.

عبادی اظهار کرد: از یمن، میانمار، شرق دور گرفته تا آنچه در نیجریه و آفریقا و حتی آنچه در کشورهای اروپایی علیه انسان‌ها می‌گذرد فقط همه از دور نگاه می‌کنند و کاری نمی‌کنند لذا مسلمانان چه موقع می‌خواهند از این شبیخون ننگ بیرون بیایند.

وی افزود: دشمنان برای آینده جهان هم همه خط و نشان‌ها را کشیده‌اند و این مساله برجام و مساله هسته‌ای یعنی چه؟ یعنی ارباب‌های غربی می‌خواهند انرژی آینده جهان را تصرف کنند و وقتی دوران نفت و گاز به پایان برسد سرنوشت همه مسلمانان را به هر کجا که دلشان می‌خواهند بکشند و گرنه خودش از ما بهتر می‌داند که هم دنبال بمب هسته‌ای نیستیم  و هم بمب هسته‌ای امروز در دنیا جواب نمی‌دهد.

وی گفت: آن روز یک دیوانه بوده که ناکازاکی و هیروشیما را بمباران اتمی کرد و از او دیوانه‌تری وجود نداشت اما امروز اگر یک نفر این کار را انجام دهد و از بمب اتمی استفاده کند ده دیوانه دیگر کره زمین را پر از آتش می‌کنند، مگر می شود دست به این سلاح زد؟ تمام این حرف‌ها برای این است که امروز با این شگردها و شبیخون ثروت‌های عظیم انرژی جهان را که مال مسلمانان است را دشمن در اختیار و تصرف خود درآورد و هر کار دلش می‌خواهد انجام می دهد تا انرژی فردای جهان بدون رقیب دست او باشد و خیال می‌کنید به شما اجازه حیات می‌دهند.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی گفت: آنهایی که دنبال غرب هستند خیال می‌کنند غرب برای آنها ارزشی قائل است؟ غرب به آنها به همان دید حیوانی که نگاه می‌کنند و می‌گوید اینها بار ما را می‌کشند و هر وقت بار ما تمام شد و شیرشان را کشیدیم آنها را سر می‌بریم حالا می‌خواهد صدام باشد، رضاشاه یا دیگری باشد، فرقی نمی‌کند.

وی افزود: شبیخون یعنی اینکه جامعه را در یک شرایط ویژه قرار دهند و با انواع بمباران تبلیغاتی، جنگ‌های روانی، وسوسه‌ها و تفرقه‌ها باعث شوند تا افراد فرق بین دوست و دشمن و حق و باطل را تشخیص ندهند و شک کنند که آیا امام درست می‌گفت یا صدام، مقام معظم رهبری درست می‌گوید یا ترامپ، خودی درست می‌گوید یا بیگانه، آیا کوری از این بدتر وجود دارد و واقعا زندگی به این حد که برسد خیلی ننگ است.

عبادی اظهار کرد: ما انسان‌های زیادی را داشتیم که اصل زندگی آنها براساس صداقت و تقوا است چه افرادی در سطح بالا مانند شهید مصطفی چمران و چه افرادی در سطح معمولی، اینها خیلی هم هستند که صداقت، تقوا و بصیرت دارند و در این دوره چهل و چند ساله انقلاب در مسائل مختلف پیچیده سیاسی، انتخاباتی و سایر موارد خیلی عجیب است که ندیدیم یک بار اشتباه کنند.

وی ادامه داد: افرادی که در سطوح مختلف در شهر و روستا زندگی می‌کنند یک بار ندیده‌ایم اشتباه کنند از آن طرف آقای دانشمند، متخصص، لیدر و آقای فلان چه می‌گوید و چه می‌کند و نتیجه‌اش جز فساد و تباهی و ذلت چه می‌شود؟

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی در تبیین آیات ۲۰۱ اعراف و ۱۰ روم گفت: خدا نمی‌گذارد افرادی که تقوا پیشه می‌کنند گمراه شوند و خدا هم رعایت آنها را می‌کند اما کسی که رعایت تقوا نمی‌کند اگر علم و دانش هم داشته باشد عاقبتش به شر است و معلوم نیست به کجا برود.

وی با اشاره به آیه ۲۴ سوره صافات افزود: ما در شرایط آخرالزمانی و ویژه قرار داریم که پیامبران، ائمه و علما نسبت به آن هشدار داده‌اند و با دعا، توسل و انابت به سوی پروردگار از او می‌خواهیم وعده‌ای ما را به خود ما وا نگذارد و چون اگر حواسمان نباشد این چند روز زندگی و مسئولیت بر ما خیلی گران تمام می‌شود لذا در قیامت جلوی افرادی را که مسئولیت داشته‌اند را می‌گیرند و می‌گویند باید پاسخگوی اعمال، رفتار و تصمیم‌هایتان باشید.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.