کد خبر : 49525
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲:۰۱

نتایج اولیه پذیرفته شدگان پذیرش بدون آزمون دانشگاه علامه اعلام شد

نتایج اولیه پذیرفته شدگان پذیرش بدون آزمون دانشگاه علامه اعلام شد

اسامی اولیه پذیرفته شدگان برای رشته های بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانشگاه علامه طباطبایی اعلام شد. به گزارش ایسنا، دانشگاه علامه طباطبایی اعلام کرد که بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد از بین برگزیدگان علمی دوره کارشناسی پیوسته) برای دوره های روزانه

نتایج اولیه پذیرفته شدگان پذیرش بدون آزمون دانشگاه علامه اعلام شد

اسامی اولیه پذیرفته شدگان برای رشته های بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانشگاه علامه طباطبایی اعلام شد.

به گزارش ایسنا، دانشگاه علامه طباطبایی اعلام کرد که بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد از بین برگزیدگان علمی دوره کارشناسی پیوسته) برای دوره های روزانه و شبانه نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در دوره روزانه کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش می کند.

براین اساس دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی سال تحصیلی ۹۷-۹۶ که پس از ۶ نیم سال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم از کل واحدهای درسی دوره، به لحاظ میانگین کل جزء ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی از مجموع دوره های روزانه و شبانه خود بودند و حداکثر در مدت هشت نیم سال (۹ نیم سال طبق سرفصل درسی مصوب شورای عالی برنامه ریزی)دانش آموخته شدند، در رشته های فوق ثبت نام کردند و اسامی این پذیرفته شدگان بر روی سایت دانشگاه قرار گرفت.

دانشگاه علامه طباطبایی تاکید کرد اعلام پذیرش اولیه اسامی داوطلبان به منظور پذیرش قطعی آنها نیست و تبدیل پذیرش اولیه به پذیرش قطعی صرفا پس از تایید سازمان سنجش آموزش کشور و هیات مرکزی گزینش دانشجو صورت می گیرد.

دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل از طریق آیین نامه استعدادهای درخشان نیستند، باید فرم انصراف از تحصیل را پر کنند، در غیر این صورت دانشگاه اسم دانشجو را به عنوان دانشجوی این دانشگاه در لیست سازمان سنجش آموزش کشور ارسال خواهد کرد.

دانشجویانی که در طول ۶ نیم سال دانش آموخته شوند، باید به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود جزء ۱۵درصد برتر باشند، قید هم رشته و غیر هم ورودی در گواهی دانشگاه مبدا الزامی است.

حداقل میانگین کل تا پایان نیم سال ششم برای کلیه رشته های تحصیلی متقاضیان سایر دانشگاه ها ۱۷ عنوان شده است و متقاضیان باید حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ از مقطع کارشناسی خود فارغ التحصیل شوند.

همچنین دانشجویانی که دارای هرگونه محکومیت انضباطی از شورای انضباطی دانشگاه یا وزارت عتف (با هر درجه و عنوان) باشند، امکان ورود به مقطع بالاتر از طریق سهمیه استعداد درخشان را ندارند و دانشگاه مختار است در صورت اطلاع از آن در هر مرحله از ثبت نام، پذیرش، تحصیل و حتی فراغت از تحصیل با دانشجو مطابق ضوابط و مقررات برخورد کند.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.