کد خبر : 100894
تاریخ انتشار : پنجشنبه 27 آبان 1400 - 14:50

نسبت مصارف به منابع بانک های خصوصی استان کرمان هشت درصد است!

نسبت مصارف به منابع بانک های خصوصی استان کرمان هشت درصد است!

ایسنا/کرمان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: ۱۰ بانک دولتی استان علی رغم اینکه ۷۹ درصد منابع را دارند اما سهم آنها از مصارف ۹۷ درصد است و نسبت مصارف به منابع بانک های خصوصی استان هشت درصد است. “جعفر رودری” امروز ۲۷ آبان ماه در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان کرمان

نسبت مصارف به منابع بانک های خصوصی استان کرمان هشت درصد است!

ایسنا/کرمان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: ۱۰ بانک دولتی استان علی رغم اینکه ۷۹ درصد منابع را دارند اما سهم آنها از مصارف ۹۷ درصد است و نسبت مصارف به منابع بانک های خصوصی استان هشت درصد است.

“جعفر رودری” امروز ۲۷ آبان ماه در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان کرمان گفت: میزان سپرده های استان تقریبا ۹۵.۱ هزار میلیارد تومان و منابع استان پس از کسر ذخایر حدود ۸۴.۳ هزار میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه تهران حدود ۶۰ درصد سپرده های بانکی کشور را به خودش اختصاص داده، ادامه داد: میزان مصارف نسبت به منابع در تهران بیشتر است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان بیان کرد: گپ زیادی بین منابع و مصارف در استان کرمان داریم به طوری که نسبت مصارف به منابع میانگین کشوری تا پایان تیرماه ۸۱ درصد و در استان کرمان ۵۸ درصد است و استان کرمان در این زمینه رتبه شش کشوری را دارد.

وی از عدم جذب سپرده ها توسط بانک ها و موسسات اعتباری استان سخن به میان آورد و اظهار کرد: ۱۰ بانک دولتی استان علی رغم اینکه ۷۹ درصد منابع را دارند اما سهم آنها از مصارف ۹۷ درصد است و نسبت مصارف به منابع بانک های خصوصی استان هشت درصد است.

رودری افزود: اگر بانک های خصوصی استان نسبت مصارف به منابع ۱۰ بانک دولتی(۷۲ درصد) را محقق سازند باید حدود ۱۱.۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت نمایند.

وی بر ضرورت الزام بانک های خصوصی به ارائه آمار و اطلاعات ماهانه از عملکرد خود به دبیرخانه شورای هماهنگی بانک ها تاکید کرد و افزود: باتوجه به اینکه برخی از بانک های خصوصی به صورت منطقه ای اداره می شوند و دفتر مرکزی آن بانک در سایر استان ها مستقر است، لذا پیشنهاد می شود به منظور جلوگیری از جذب منابع آن بانک در سایر استان ها، ترتیبی اتخاذ شود تا باتوجه به منابع بانک، سهم مشخصی از مصارف نیز به استان کرمان تعلق گیرد و این مهم می تواند یکی از مصوبات سفر رییس جمهور باشد.

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید فالوور واقعی

فروش ادویه