تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 8 فوریه 2024 - 11:28
کد خبر : 230571

نگران ریزش ابرو بعد از کاشت هستید، حتماً بخوانید!

نگران ریزش ابرو بعد از کاشت هستید، حتماً بخوانید!

کاشت ابرو برای بسیاری از افرادی که دوست دارند ابروهایی زیبا و پرپشت داشته باشند، راه‌حل بسیار خوبی است. خصوصاً اگر به دلایل ژنتیکی، مصرف داروهایی که در ریزش مو تأثیرگذار هستند و یا تصادف و جای اسکار، بخشی از موهای ابروی آن‌ها دچار ریزش شده باشد. نگرانی مشترک در میان همه کسانی که این

کاشت ابرو برای بسیاری از افرادی که دوست دارند ابروهایی زیبا و پرپشت داشته باشند، راه‌حل بسیار خوبی است. خصوصاً اگر به دلایل ژنتیکی، مصرف داروهایی که در ریزش مو تأثیرگذار هستند و یا تصادف و جای اسکار، بخشی از موهای ابروی آن‌ها دچار ریزش شده باشد.

نگرانی مشترک در میان همه کسانی که این عمل زیبایی را انجام داده‌اند این است که چگونه می‌توانند مطمئن شوند که موهای کاشته شده ابروی آن‌ها دچار ریزش نخواهد شد. در این مطلب با ریزش ابرو بعد از کاشت، عوامل مختلفی که باعث رخ دادن این حالت می‌شوند و همین‌طور مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو آشنا خواهیم شد.

کاشت ابرو

ریزش ابرو بعد از کاشت

ریزش ابرو بعد از کاشت را می‌توان اصلی‌ترین کابوس همه افرادی دانست که اقدام به کاشت ابرو می‌کنند. اما خبر خوب برای شما این است که در صورتی که نکات لازم را به درستی رعایت کنید، دیگر لازم نیست از این کابوس بترسید.

اول از همه لازم است که دلایل ریزش ابرو بعد از کاشت را بدانید تا بتوانید به خوبی از این عوامل اجتناب کنید. بعد از آشنایی با عواملی که باعث ریزش ابروی کاشته شده می‌شوند می‌توانید با یادگیری بعضی دیگر از مراقبت‌های بعد از کاشت، احتمال ریزش ابرو را به کمترین میزان ممکن تقلیل دهید. پس با ما همراه باشید.

دلایل ریزش ابرو بعد از عمل کاشت ابرو

انتخاب دکتر نابلد برای کاشت ابرو

اولین و مهم‌ترین دلیلی که در رخ دادن ریزش ابروی کاشته شده مؤثر است را می‌توان انتخاب پزشک نامناسب دانست. دکتر غیر حرفه‌ای و کم تجربه در زمینه کاشت ابرو ممکن است نتواند عمل کاشت ابرو را به شکل درستی انجام دهد. استفاده از بانک موی نامناسب، انجام نادرست عمل جراحی و مواردی از این دست می‌توانند در ریزش موی کاشته شده در ابرو تأثیر بسیار زیادی داشته باشند. به همین دلیل توصیه ما به شما این است که به یک کلینیک مجهز و معتبر برای انجام کاشت ابرو مراجعه کنید. کلینیک تخصصی پیوند مو و ابرو دکتر نیلفروش زاده یکی از بهترین و نام آشناترین مراکز برای انجام این عمل است.

مشکلات هورمونی یا استفاده از دارو

در بسیاری از موارد اختلالات هورمونی در دوره‌های مختلف زندگی فرد می‌توانند باعث ریزش مو شوند. راه جلوگیری از این مشکل این است که معاینه و مشاوره قبل از عمل را جدی بگیرید و همه آزمایش‌های لازم را پیش از کاشت ابرو انجام دهید.

به کسانی که مستعد مشکلات هورمونی هستند توصیه می‌شود تا برطرف شدن مشکل از کاشت ابرو پرهیز کنند؛ زیرا در صورت کاشت ابرو باز هم ابروهای کاشته شده دچار ریزش می‌شوند. به عنوان مثال ریزش مو و ابرو در زنان باردار و شیرده عموماً به دلایل هورمونی رخ می‌دهد و پزشکان توصیه می‌کنند که این افراد تا پایان این دوره‌ها از عمل کاشت مو و ابرو اجتناب کنند.

نکته جالب این است که در بسیاری از موارد بعد از تعادل هورمونی مجدد بدن، موها مجدد شروع به رشد می‌کنند و اساساً نیازی به انجام عمل کاشت وجود ندارد.

علاوه بر این پزشکان توصیه می‌کنند که در صورتی که از داروهای خاصی استفاده می‌کنید که باعث ریزش مو می‌شوند بهتر است تا چند ماه بعد از توقف مصرف دارو، از انجام این عمل اجتناب کنید و صبر کنید تا دارو کاملاً از بدنتان خارج شود.

ریزش ابرو بعد از کاشت

عدم رعایت مراقبت‌های بعد از عمل

بعد از انجام عمل کاشت، مجموعه‌ای از نکات و مهمترین مراقبت های بعد از کاشت ابرو به شما ارائه می‌شود که باید برای دریافت بهترین نتیجه از عمل کاشت ابروی خود از این نکات پیروی کنید. پرهیز از استفاده از مواد آرایشی بهداشتی، محافظت از محل عمل و ابروهای کاشته شده در برابر نور خورشید، استفاده نکردن از شوینده‌های قوی صورت و مواردی از این دست که توسط پزشک به شما تذکر داده می‌شوند باید به طور دقیق رعایت شوند تا بتوانید بهترین نتیجه را از عمل کاشت ابرو خود دریافت کنید.

ابتلا به بیماری‌های زمینه‌ای

دچار بودن بیمار به برخی از بیماری‌های زمینه‌ای می‌تواند منجر به ریزش موی ابرو کاشته شده شود یا احتمال عفونت را بالا ببرد که تاثیر مستقیم بر ریزش ابرو دارد. با انجام معاینه قبل از عمل توسط پزشک این موارد قابل پیش‌بینی هستند. در این شرایط بیمار می‌تواند با دانستن درصد احتمال ریزش ابرو و در نظر گرفتن مجموعه شرایط خود، نسبت به انجام یا عدم انجام کاشت ابرو تصمیم بگیرد.

وارد شدن ضربه و آسیب به سر

وارد شدن ضربه و آسیب به سر و صورت نه تنها می‌تواند ریزش ابروهای کاشته شده را در پی داشته باشد بلکه حتی می‌تواند باعث ریزش ابروهای طبیعی فرد هم شود. توصیه می‌شود در برابر این آسیب‌ها، خصوصاً در هفته‌های اول بعد از به‌ خوبی از خود مراقبت کنید و از قرار گرفتن در شرایطی که احتمال بروز این آسیب در آن زیاد است اجتناب کنید. به عنوان مثال اگر ورزش‌های رزمی انجام می‌دهید بهتر است برای مدتی از این ورزش‌ها دوری کنید یا از سر و صورت خود به طور کامل محافظت کنید.

واکنش آلرژیک و عفونت

واکنش آلرژیک و عفونت بعد از عمل هم دلایل دیگری هستند که می‌توانند منجر به ریزش ابروی کاشته شده شوند. هر دوی این عوامل با انجام درست مراقبت های بعد کاشت ابرو قابل پیشگیری هستند.

راهکارهایی برای جلوگیری از ریزش بعد از کاشت

اولین و مهم‌ترین کاری که می‌توانید برای جلوگیری از ریزش ابروی خود انجام دهید، انجام درست مراقبت‌های بعد از عمل است. چک لیست مراقبت‌های بعد از عمل کاشت ابرو ممکن است با توجه به شرایط شما و به توصیه پزشک موارد خاصی را شامل شود. الزامی است که به همه موارد ذکر شده توسط پزشک توجه کنید.

اصلاح ابرو بعد از کاشت

مصرف مواد غذایی مناسب، تقویت ابروها با مواد تقویت‌کننده طبیعی، پرهیز از رنگ کردن ابروها و دوری از دخانیات و الکل اصلی‌ترین عواملی هستند که می‌توانند جلوی ریزش ابرو بعد از کاشت را بگیرند.

یک نکته مهم دیگر این است که هنگامی که اقدام به کاشت ابرو می‌کنید، ابروهای کاشته شده بسیار ضعیف خواهند بود. کندن و یا اصلاح ابرو بعد از کاشت می‌تواند باعث ریزش دائمی آن‌ها شود به همین دلیل بنا بر توصیه پزشک خود حداقل تا یک ماه از اصلاح ابروهایتان پرهیز کنید.

جمع بندی

کاشت ابرو عملی مناسب برای داشتن ابروهایی پر پشت و طبیعی است اما در صورتی که مراقبت‌های لازم را انجام ندهید ممکن است از این عمل نتیجه دلخواهتان را نگیرید.

مراجعه به پزشک مناسب برای دریافت بهترین نتیجه در این پروسه بیشترین اهمیت را دارد. یک پزشک حاذق و با تجربه عمل کاشت ابرو را به تخصصی‌ترین شکل ممکن انجام می‌دهد و با انجام معاینات لازم شما را با خطرهای عملتان به‌خوبی آشنا خواهد کرد. نهایتاً با انجام مراقبت‌های توصیه شده توسط پزشک می‌توانید موفقیت عمل جراحی خود را تضمین کنید.

دکتر نیلفروش زاده با بیش از 30 سال تجربه و 12 هزار پرونده موفق کاشت مو و ابرو بهترین پزشک برای انجام عمل کاشت مو و ابروی شما با استفاده از تجهیزات روز دنیا و جدیدترین متدهای درمانی است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها