کد خبر : 193686
تاریخ انتشار : شنبه 2 بهمن 1400 - 18:25

همدان ۶۸۰ هکتار وسیع‌تر شد

همدان ۶۸۰ هکتار وسیع‌تر شد

ایسنا/همدان استاندار همدان از موافقت شورای عالی معماری و شهرسازی با الحاق ۶۸۰ هکتار به شهر همدان موافقت کرد. علیرضا قاسمی‌فرزاد افزود: طی دیدار و رایزنی‌ با شورای عالی مسکن و شهرسازی با الحاق ۶۸۰ هکتار از اراضی شورین به طرح جامع شهری همدان موافقت شد. استاندار همدان بیان کرد: در این شورا موضوع الحاق ۶۸۰ هکتار از اراضی شورین،

همدان ۶۸۰ هکتار وسیع‌تر شد

ایسنا/همدان استاندار همدان از موافقت شورای عالی معماری و شهرسازی با الحاق ۶۸۰ هکتار به شهر همدان موافقت کرد.

علیرضا قاسمی‌فرزاد افزود: طی دیدار و رایزنی‌ با شورای عالی مسکن و شهرسازی با الحاق ۶۸۰ هکتار از اراضی شورین به طرح جامع شهری همدان موافقت شد.

استاندار همدان بیان کرد: در این شورا موضوع الحاق ۶۸۰ هکتار از اراضی شورین، در فرآیند طرح جامع شهری همدان مورد بحث و بررسی قرار گرفته، و با توجه به سیاست و برنامه نهضت ملی مسکن دولت سیزدهم، طی مکاتباتی که انجام گرفت، درخواست شد تا این الحاق صورت گیرد.

وی در ادامه افزود: از سال ۱۳۹۶، تهیه طرح جامع همدان توسط مشاور نقش جهان پارس، و با کارفرمایی اداره کل راه و شهرسازی آغار شد و در نهایت ۱۷فروردین‌ماه ۱۴۰۰، در کارگروه امور زیربنایی، طرح جامع به تصویب رسید و فرآیند بررسی طرح نیز جهت تصویب در شورای برنامه‌ریزی استان مطرح و همچنان در حال پیگیری است.

نماینده عالی دولت در بخش دیگری از سخنان خود، به مزایای این اقدام پرداخت و گفت: با الحاق این ۶۸۰ هکتار به محدوده شهر، تامین بخشی از زمین مورد نظر برای طرح نهضت ملی مسکن در همدان، با رعایت سرانه‌های عمومی، خدماتی و معابر انجام خواهد گرفت.

استاندار همدان، تصریح کرد: الحاق این ۶۸۰ هکتار می‌تواند در کاهش تراکم نفر برهکتار همدان نقش مهمی ایفا کند.

قاسمی‌فرزاد، گفت: بر اساس آمار رسمی کشور، استان و شهر همدان یکی از شهرهای پرتراکم محسوب می‌شود.

وی در ادامه به اهمیت الحاق این طرح به شهر پرداخت و گفت: گسترش افقی شهر با رعایت کلیه ضوابط و مقررات مبتنی بر اصول برنامه‌ریزی و طراحی شهری توسط استان را سرعت خواهد بخشید. و در عین حال گسترش افقی شهر، نافی بافت فرسوده و مناطقی که نیاز به بازآفرینی دارند، نخواهد بود. با توجه به سیاست‌های دولت سیزدهم، بافت فرسوده قابل بهسازی و نوسازی است.

استاندار همدان در پایان با اشاره به نقش این اقدام در گرانی مسکن، گفت: بی‌شک با الحاق این ۶۸۰ هکتار به محدوده شهر همدان، تعدیلی در میزان عرضه و تقاضای مسکن، ایجاد خواهد شد و به دنبال آن قیمت مسکن متعادل‌تر خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید فالوور واقعی

فروش ادویه

آموزشگاه ماهان

مصطفی راغب