کد خبر : 47048
تاریخ انتشار : پنجشنبه 22 مهر 1400 - 19:00

هموطنان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کنترل کرونا سهیم باشند

هموطنان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کنترل کرونا سهیم باشند

مشاور وزیر بهداشت و ناظر ویژه روند واکسیناسیون کووید ۱۹طی سفرهایی به سبزوار و سمنان از فرآیند واکسیناسیون کرونا در گروه‌های هدف در دانشگاه های علوم پزشکی بازدید کرد و روند ارائه خدمات را مورد ارزیابی قرار داد. به گزارش ایسنا  دکتر علی ابرازه در سفر به سبزوار با حضوردر پایگاه های واکسیناسیون در مراکز آموزش

هموطنان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کنترل کرونا سهیم باشند

مشاور وزیر بهداشت و ناظر ویژه روند واکسیناسیون کووید ۱۹طی سفرهایی به سبزوار و سمنان از فرآیند واکسیناسیون کرونا در گروه‌های هدف در دانشگاه های علوم پزشکی بازدید کرد و روند ارائه خدمات را مورد ارزیابی قرار داد.

به گزارش ایسنا  دکتر علی ابرازه در سفر به سبزوار با حضوردر پایگاه های واکسیناسیون در مراکز آموزش درمانی واسعی و امداد سبزوار از نزدیک روند تزریق واکسن را مشاهده و از اقدامات انجام شده قدردانی و نحوه ارائه خدمات را مثبت ارزیابی کرد.

وی در سفری دیگر به استان سمنان با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت چراغیان شهرستان دامغان نحوه اجرای برنامه واکسیناسیون را بررسی و ضمن ابراز خرسندی و خشنودی از میزان پیشرفت واکسیناسیون کرونا دراین شهرستان گفت: در بین دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان استقبال خوبی از انجام واکسیناسیون صورت پذیرفته است.

مشاور ویژه وزیر بهداشت در امر واکسیناسیون کووید۱۹ ضمن گفت وگو با کارکنان مرکز خدمات جامع سلامت چراغیان شهرستان دامغان اظهارکرد: اغلب کادر بهداشتی و درمانی این شهرستان نیز همچون سایر مناطق تحت پوشش این دانشگاه، داوطلبانه از طرح واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ استقبال کردند و امیدواریم یک بار دیگر به مدد الهی و با کمک مردم فهیم این طرح با موفقیت اجرا و نتایج مورد نظر حاصل شود.

وی در ادامه سفر خود به مناطق تحت پوشش دانشگاه به اتفاق دکتر دانائی – رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان – از نحوه اجرای طرح واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹ در مرکز خدمات جامع سلامت حضرت رقیه شهرستان سمنان نیز بازدید کرد.

دکتر ابرازه از میزان سرعت و دقت در فرآیند تلقیح واکسن کرونا تحویلی در این دانشگاه ابراز خرسندی کرد و گفت: طبق آمار در بین دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، این دانشگاه از اولین و شاخص ترین دانشگاه ها در زمینه دقت، سرعت عمل و رعایت شاخص های ایمن سازی در تزریق واکسن کرونا به ویژه نوع آسترازنکا بوده است.

ناظر ویژه وزیر بهداشت در امر واکسیناسیون کووید۱۹ ضمن قدردانی از ریاست دانشگاه، معاون و مدیران بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اظهارکرد: انجام واکسیناسیون در این دانشگاه دقیقا بر اساس دستورالعمل های ابلاغی و با توجه به گروه های هدف تعیین شده صورت گرفته است و امیدواریم با تولید و افزایش واردات واکسن اولویت های بعدی نیز واکسینه شوند.

وی افزود: اولویت اول شامل کارکنان بهداشت و درمان، جانبازان، پاکبانان و کارکنان آرامستان ها بود که واکسینه شدند و اولویت دوم سالمندان عزیز و بیماران صعب العلاج هستند که با توجه به رده سنی واکسینه خواهند شد.

دانشگاه علوم پزشکی سمنان حدود ۷۰۰۰ دوز واکسن دریافت کرده است

در ادامه این سفر دکتر نوید دانائی – رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان – اظهارکرد: طبق سند ملی و با توجه به تعداد افرادی که در گروه های پرخطر قرار گرفتند، واکسن در اختیار این دانشگاه قرار گرفت و تا به این لحظه حدود ۷۰۰۰ دوز واکسن در پارت های مختلف دریافت شده که ان شاءالله تا اوایل هفته آینده واکسیناسیون آخرین پارت از واکسن های ارسالی به اتمام می رسد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: تزریق واکسن برای افراد در گروه های پرخطر، باعث حفاظت از این افراد، کاهش میزان ابتلا و قطع زنجیره ابتلا می شود تا در نهایت با تولید واکسن داخلی و واردات بیشتر واکسن سایر گروه ها نیز واکسینه شوند.

مردم باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی را به دقت و کامل رعایت کنند

گفتنی است در ادامه سفر، ابرازه از کلینیک غربالگری بیماری های واگیر (مرکز منتخب غربالگری بیماری کرونا) ۱۷ شهریور سمنان نیز بازدید و ضمن قدردانی از زحمات همکاران و گفتگو با پزشک و پرسنل کشیک، میزان مراجعات و نحوه ارائه خدمات در این مرکز را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

مشاور ویژه وزیر بهداشت ضمن اشاره به موج چهارم بیماری کرونا ویروس و افزایش مراجعان مشکوک و با علائم کرونا به مراکز منتخب کووید ۱۹ تحت پوشش دانشگاه اظهار کرد: استان در حال حاضر در وضعیت افزایش آمار ابتلای کرونا قرار دارد و مردم باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی را به دقت و کامل رعایت کنند، از همه هموطنان می خواهیم تا با رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی در کنترل این بیماری سهیم باشند.

به گزارش وبدا وی در ادامه با ابراز رضایت از روند ارائه خدمات در مناطق تحت پوشش این دانشگاه، از زحمات شبانه روزی رییس، معاونین، مدیران و مدافعان سلامت این دانشگاه قدردانی کرد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.