کد خبر : 51374
تاریخ انتشار : شنبه 24 مهر 1400 - 1:38

ویژه برنامه‌های بسیج به مناسبت هفته کارگر در فارس

ویژه برنامه‌های بسیج به مناسبت هفته کارگر در فارس

ایسنا/فارس مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات سپاه فجر فارس در تشریح برنامه‌های هفته بسیج کارگری از اجرای برنامه‌هایی نظیر رزمایش کمک‌های مؤمنانه، بازدید از مراکز صنعتی و تولیدی جهت احصا و رفع موانع تولید، رونمایی از تمثال شهید شاخص کارگری کشور و استان و دیگر برنامه ها خبر داد. محمدجواد مختاری شنبه ۴ اردیبهشت در

ویژه برنامه‌های بسیج به مناسبت هفته کارگر در فارس

ایسنا/فارس مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات سپاه فجر فارس در تشریح برنامه‌های هفته بسیج کارگری از اجرای برنامه‌هایی نظیر رزمایش کمک‌های مؤمنانه، بازدید از مراکز صنعتی و تولیدی جهت احصا و رفع موانع تولید، رونمایی از تمثال شهید شاخص کارگری کشور و استان و دیگر برنامه ها خبر داد.

محمدجواد مختاری شنبه ۴ اردیبهشت در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت ماه مبارک رمضان بر ضرورت استفاده از فرصت‌های این ماه تأکید کرد و گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب رمضان، ماه فرصت‌هاست که باید بتوانیم بهره‌مندی‌های لازم را در این فرصت جهت خودسازی داشته باشیم.

او فرا رسیدن سالروز تأسیس سپاه را به سبزپوشان حریم ولایت تبریک گفت و افزود: بحق  پاسداران انقلاب اسلامی برای تأمین امنیت ایران اسلامی از جان گذشته هستند و در این راه همواره حماسه‌آفرینی می‌کنند.

مختاری در ادامه به ‌نامگذاری سال جاری به‌نام «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب طی سال‌های متمادی در انتخاب نام سال‌ها مبحث تولید را انتخاب کرده‌اند که این مسئله نشان از اهمیت توجه به تولید است و ما نیز باید تلاش کنیم تا موانع و مشکلات تولید و واحدهای صنعتی و صنعتگران را احصا کرده و در جهت رفع این موانع بکوشیم.

مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات سپاه فجر فارس لازمه تحقق شعار سال را روحیه جهادی و انقلابی دانست و عنوان کرد: امسال با توجه به شعار سال و تأکیدات رهبر معظم انقلاب، تلاش مجموعه بسیج کارگران و کارخانجات هم‌افزایی با دستگاه‌های دولتی، اجرایی و قضایی جهت رفع موانع تولید و مشکلات واحدهای صنعتی، کارخانجات و تولیدی ها است.

او با تأکید بر اینکه حقیقتاً باید تمام تلاش سربازان نظام و انقلاب بالا بردن قدرت خرید مردم و رونق تولید باشد، گفت: باید تحولی در اقتصاد کشور رخ دهد و برای این کار هم نیاز به مدیریت قوی داریم تا بتواند با استفاده از ظرفیت‌ها، مشکلات موجود را برطرف کند.

مختاری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در تقویم کشورمان بازه زمانی ۵ تا ۱۱ اردیبهشت‌ماه به‌نام هفته بسیج کارگری نامگذاری شده است،‌ گفت: همچنین در تقویم جهانی روز ۱۱ اردیبهشت‌ماه به‌نام روز جهانی کار و کارگر نامگذاری شده است که به همین مناسبت‌ ویژه برنامه‌های متنوعی در سطح استان فارس اجرا خواهیم کرد.

مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات سپاه فجر فارس به فلسفه نامگذاری روز بسیج کارگری اشاره و اعلام کرد: شهید عبدالحسین برونسی که به عنوان استادکار در بنایی ساختمان اشتغال داشت، یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس بود و در آن دوران خدمات شایانی به این کشور انجام داد و در نهایت در سال ۶۳ به فوز عظیم شهادت نائل شد.

او اضافه کرد: شهید برونسی سال‌ها مفقودالاثر بود و نهم اردیبهشت سال ۶۴ یک مراسم تشییع نمادین برای او برگزار شد و در نهایت، سال ۹۰ پیکر پاک و مطهر او شناسایی و در اردیبهشت آن سال به خاک سپرده شد؛ به همین دلیل روز ۹ اردیبهشت‌ماه به‌نام روز قشر بسیج کارگری نامگذاری شده است.

این مسئول بسیج در فارس با یادآوری اینکه تمام برنامه‌های هفته بسیج کارگری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و با در نظر گرفتن شرایط شیوع کرونا اجرا خواهیم کرد، به تشریح این برنامه‌ها پرداخت و گفت: به‌طور کلی بیش از ۲۰۰ برنامه عمومی به‌ مناسبت بزرگداشت هفته بسیج کارگری در سطح استان فارس اجرا خواهیم کرد که ۲۸ حوزه بسیج کارگری استان ما را در اجرای آن‌ها یاری خواهند داد.

مختاری با بیان اینکه از این تعداد ۳۰ برنامه شاخص با محوریت سازمان بسیج کارگری و کارخانجات اجرا می‌شوند، گفت: در تاریخ ۵ اردیبهشت‌ماه برنامه‌ای جهت بازدید از واحدهای تولیدی به‌منظور احصای موانع تولید و تلاش برای ارتقای سلامت و ایمنی کارگران در شهرک صنعتی خواهیم داشت. همچنین در این روز برنامه رونمایی از تمثال شهید غواصی، شهید مدافع حرم قشر کارگر استان فارس و شهید محمد کلاته، شهید شاخص قشر کارگری کشور در سال جاری با حضور فرمانده سپاه و مسئولین استان خواهیم داشت.

مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات سپاه فجر فارس ادامه داد: در روز ۶ اردیبهشت‌ماه نیز برنامه‌هایی نظیر دیدار با کارگران حاشیه‌نشین شهر و رانندگان کارگر، برپایی نشست‌های بصیرتی به‌صورت وبینار و در بستر فضای مجازی با سخنرانی جانشین فرماندهی سپاه فجر در امور اقشار بسیج خواهیم داشت.

او، دیدار با خانواده شهید غواصی و تهیه مستند از این شهید کارگر که مدافع حرم هم هستند، برپایی همایش نقش زن در تولید و بازدید از فعالیت‌های زنان کارگر در کارخانجات شیراز و زرقان  در روز ۷ اردیبهشت‌ماه را از دیگر برنامه‌های این هفته عنوان کرد.

مختاری بیان کرد: در روز ۸ اردیبهشت‌ماه نیز در راستای اجرای طرح شهید کریمی و به‌منظور رفع موانع تولید برنامه بازدید از واحدهای صنعتی، حضور در رسانه ملی و بیان عملکرد و نقش سازمان بسیج کارگری و کارخانجات در تحقق شعار سال و غیره را انجام خواهیم داد.

مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات سپاه فجر فارس همچنین از رفع مشکل بیش از ۹۰ کارخانه تولیدی در سال گذشته در سطح استان خبر داد و گفت: در روز ۹ اردیبهشت‌ماه نیز که به‌نام روز قشر بسیج کارگری نام‌گذاری شده است برنامه دیدار با خانواده شهدا، عطرافشانی مزار شهدا در شیراز و شهرستان‌ها خواهیم داشت.

او از پخش سراسری دعای فرج در سراسر نقاط استان در ساعت ۱۲ ظهر روز ۱۰ اردیبهشت‌ماه خبر داد و گفت: در روز ۱۱ اردیبهشت‌ماه نیز یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما در هفته بسیج کارگری یعنی اجرای رزمایش کمک‌های مؤمنانه به‌منظور توزیع بسته‌های معیشتی میان اقشار آسیب‌دیده از کرونا اجرا خواهد شد که این برنامه با همکاری هیئات مذهبی و فرماندهان حوزه‌های محلات شهری برگزار می‌شود.

مختاری همچنین معرفی کتاب «تصویر عیان» زندگی‌نامه شهید حسین عیان، کلنگ‌زنی محور پروژه صنعتی زرقان که به‌منظور گازرسانی بیش از ۵۰ واحد صنعتی انجام می‌شود، اختتامیه مسابقه طرح «ایران یار» با همکاری آموزش و پرورش و بسیج دانش‌آموزی، رونمایی از پوستر جشنواره عکس، فیلم کوتاه، تئاتر، داستان و سرود با موضوع شعار سال در آموزش و پرورش،‌ تولید کلیپ‌های یک دقیقه‌ای از سفیران تولید که همان کارگران هستند با موضوعات کارآفرینی و ترویج فرهنگ کارآفرینی و رزق حلال در سامانه شاد را از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده در هفته بسیج کارگری در سطح استان فارس اعلام کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید پنل نمایندگی تلگرام

خرید فالوور واقعی