تاریخ انتشار : یکشنبه 3 اکتبر 2021 - 22:35
کد خبر : 21595

پیشنهاد اصلاح آیین نامه «شرایط استخدام بازرسان کار و کارشناسان بهداشت کار»

پیشنهاد اصلاح آیین نامه «شرایط استخدام بازرسان کار و کارشناسان بهداشت کار»

با توجه به گذشت چند سال از تصویب آیین نامه شرایط استخدام بازرسان کار و کارشناسان بهداشت کار و ضرورت بروزرسانی آن، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به اصلاح این آیین نامه، اقدام و آن را به هیات دولت ارائه کرده است. به گزارش ایسنا

پیشنهاد اصلاح آیین نامه «شرایط استخدام بازرسان کار و کارشناسان بهداشت کار»

با توجه به گذشت چند سال از تصویب آیین نامه شرایط استخدام بازرسان کار و کارشناسان بهداشت کار و ضرورت بروزرسانی آن، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به اصلاح این آیین نامه، اقدام و آن را به هیات دولت ارائه کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، بر اساس تبصره ماده (۹۷) قانون کار، آیین ­نامه شرایط استخدام بازرسان کار و کارشناسان بهداشت کار با هدف تامین ثبات و استقلال شغلی بازرسان و مصونیت آنها از هر نوع تعرض با پیشنهاد مشترک وزارت خانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان اداری و استخدامی کشور تدوین و در سال ۱۳۸۳ به تصویب هیات وزیران رسید.

با توجه به قدمت این آیین نامه و قوانین مؤخر (قانون مدیریت خدمات کشوری) و خلاءهای موجود و نیز به منظور ارتقای بهره ­وری و بهبود فرآیندهای جذب و نگهداشت منابع انسانی کارآمد در مشاغل “بازرسی کار” و “کارشناسان بهداشت کار” در وزارت خانه ­های مزبور، اصلاح این آیین نامه ضروری به نظر می رسد.

بنابراین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با رویکرد ارتقای خدمات حاکمیتی و تکالیف قانونی در بهبود شرایط کار و همچنین نظارت بر اجرای قوانین و مقررات در بنگاه­های اقتصادی و صیانت از نیروی کار کشور نسبت به بازنگری در آیین ­نامه مذکور با هماهنگی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اقدام و متن پیشنهادی را به هیئت دولت ارائه کرده است.

این پیش نویس مراحل بررسی خود را در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت طی می کند

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.