تاریخ انتشار : چهارشنبه 22 دی 1400 - 15:40
کد خبر : 189880

پیگیری الکترونیکی شدن خدمات و پزشک خانواده؛ اولویت بیمه سلامت

پیگیری الکترونیکی شدن خدمات و پزشک خانواده؛ اولویت بیمه سلامت

عکس تزیینی است. رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت ایران گفت: پیگیری الکترونیکی شدن خدمات و پزشک خانواده اولویت بیمه سلامت است. به گزارش ایسنا، رضا سعیدی با اشاره به اینکه بیمه سلامت یکی از بیمه‌های بزرگ و با پوشش بالغ بر ۴۲ میلیون نفر است، گفت: سازمان بیمه سلامت از صندوق‌های مختلف بیمه‌ای تشکیل شده

پیگیری الکترونیکی شدن خدمات و پزشک خانواده؛ اولویت بیمه سلامت
عکس تزیینی است.

رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت ایران گفت: پیگیری الکترونیکی شدن خدمات و پزشک خانواده اولویت بیمه سلامت است.

به گزارش ایسنا، رضا سعیدی با اشاره به اینکه بیمه سلامت یکی از بیمه‌های بزرگ و با پوشش بالغ بر ۴۲ میلیون نفر است، گفت: سازمان بیمه سلامت از صندوق‌های مختلف بیمه‌ای تشکیل شده که افراد بسیاری از جمله نیازمندان را تحت پوشش قرار داده است، همچنین یکی از افتخارات تمدن بشری تشکیل بیمه ها بوده که می تواند از افزایش آسیب افراد در شرایط خاص جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه هیات مدیره نقش سیاستگذاری، برنامه ریزی و تعیین اهداف استراتژیک بلند مدت را ایفا می کند، افزود: باید نقشه راه مناسب را تنظیم و هدف گذاری کرد؛ به طوری که باید با منابع محدود نقشه راه را به نوعی تنظیم کرد که بتوان به نیازهای نامحدود حوزه سلامت پاسخ حداکثری داد؛ بنابراین باید اولویت‌ها به درستی تعیین شده و نظارت و برنامه ریزی دقیق بر اجرای برنامه‌ها صورت گیرد.

وی تاکید کرد: پرونده الکترونیک سلامت یکی از برنامه‌هایی است که در نظام‌های سلامت پیشرفته دنیا اجرا شده است، این روش می‌تواند به جلوگیری از هدر رفت منابع کمک کند؛ طبیعتا یکی از اولویت‌های ما پرونده الکترونیک سلامت و پزشک خانواده است، که باید در این خصوص نظارت‌ها افزایش پیدا کرده و از تیم فنی قوی و مشوق‌های لازم استفاده کرد؛ البته هنوز مشکلاتی در این حوزه وجود دارد و تنها پزشک خانواده روستایی به صورت ناقص در شهرهای کوچک اجرایی شده است.

رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت، گفت: یکی از متولیان نظام ارجاع بیمه‌ها هستند که باید در دریافت خدمات سلسله مراتبی و پلکانی حرکت کرد؛ همچنین کنترل تقاضای القایی یکی از برنامه‌های بیمه‌های سلامت است که باید در این زمینه فعالیت کنند.

بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، سعیدی اظهار داشت: تجمیع صندوق ها نیز معضل مزمنی است که باید در این خصوص تصمیم‌گیران تاثیرگذار در کشور ورود کرده و پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
advanced-floating-content-close-btn