تاریخ انتشار : دوشنبه 13 دسامبر 2021 - 18:07
کد خبر : 165550

چرا محافل حقوقی بین المللی درباره جرائم آشکاری همچون ترور شهید سلیمانی سکوت کرده‌اند؟

چرا محافل حقوقی بین المللی درباره جرائم آشکاری همچون ترور شهید سلیمانی سکوت کرده‌اند؟

گفت:شهید سلیمانی در یک مأموریت رسمی و در سفری غیرنظامی بود که از سوی دولت آمریکا مورد اقدام تروریستی قرار گرفت و ادعاهای آمریکاهل مبنی بر اینکه سلیمانی یک تهدید نظامی بودند کاملاً بی اساس است. به گزارش ایسنا، هیثم الطاس، رئیس دانشکده حقوق دانشگاه دمشق که همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی- بین‌المللی دفاع مقدس در

چرا محافل حقوقی بین المللی درباره جرائم آشکاری همچون ترور شهید سلیمانی سکوت کرده‌اند؟

گفت:شهید سلیمانی در یک مأموریت رسمی و در سفری غیرنظامی بود که از سوی دولت آمریکا مورد اقدام تروریستی قرار گرفت و ادعاهای آمریکاهل مبنی بر اینکه سلیمانی یک تهدید نظامی بودند کاملاً بی اساس است.

به گزارش ایسنا، هیثم الطاس، رئیس دانشکده حقوق دانشگاه دمشق که همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی- بین‌المللی دفاع مقدس در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سخن می‌گفت، بیان کرد:  جریان مقاومت امروز دست برتر را در معادلات منطقه دارد که باید ادامه‌دار باشد. اینکه چرا محافل حقوقی درباره جرائم آشکاری همچون ترور شهید سلیمانی سکوت کرده‌اند  جای سوال دارد.علیرغم اینکه دادگاه‌های جناحی بین‌المللی تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند، اما نتیجه مشخصی به دست نیامده است.

وی ادامه داد: ترور شهید سلیمانی یک اقدام کاملا تروریستی و خارج از مسائل حقوق بوده است. شهید سلیمانی در یک مأموریت رسمی و در سفری غیرنظامی بود که از سوی دولت آمریکا مورد اقدام تروریستی قرار گرفت و ادعاهای آمریکا مبنی بر اینکه سلیمانی یک تهدید نظامی بود کاملاً بی‌اساس است.

رئیس دانشکده حقوق دانشگاه دمشق افزود: برخی از مسئولان و خبرنگاران آمریکایی نیز تأکید کردند که ترور شهید سلیمانی و همرزمانشان فاقد مسائل حقوقی بوده است. دادگاه جنایی بین‌المللی در این مسئله مورد سوال است که چگونه توانسته‌اند تحت تأثیر نفوذ آمریکایی‌ها قرار گیرند و در این باره هیچ اقدامی نداشته باشند. درباره ترور شهید سلیمانی می‌توانیم پیگیری‌های ملی قضایی داخلی و از طریق دادگاه‌های بین‌المللی داشته باشیم. در این رابطه ما باید دادگاه‌هایی را تشکیل بدهیم تا عوامل این ترور را پیگیری شناسایی و علیه آن‌ها حکم صادر کنند.

الطاس گفت: اقداماتی که جمهوری اسلامی ایران درباره ترور شهید سلیمانی انجام می‌دهد، اقداماتی کاملا حقوقی است و ابعاد خدشه‌دار شدن روحیه خانواده شهید سلیمانی و ملت ایران کاملا قابل پیگیری است. حقوق‌دانان آمریکایی و اروپایی که به ظاهر حمایت کننده این جنایت هستند از غیرقانونی بودن آن مطلع هستند، اما در آمریکا و اروپا حقوق‌دانان شرافتمند دیگری هستند که می‌توانند کمک کننده مسیر این پرونده باشند.

وی یادآور شد: ما حقوق‌دانان سوریه آمادگی کامل داریم تا در رابطه با پیگیری‌های حقوقی به جمهوری اسلامی ایران کمک کنیم چراکه شهید سلیمانی تنها متعلق به جمهوری اسلامی نیست و سوریه برعهد خودش در رابطه با ایشان پایدار و وفادار است.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.