کد خبر : 200544
تاریخ انتشار : یکشنبه 23 مرداد 1401 - 10:20

چطور با بخش فیوچرز صرافی کوینکس کار کنیم؟

چطور با بخش فیوچرز صرافی کوینکس کار کنیم؟

همان‌طور که باید بدانید، برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال نیاز به استفاده از صرافی‌های آنلاین دارید. به‌همین علت بهتر است در مورد آن‌ها اطلاعاتی را کسب کنید. یکی از این صرافی‌ها، کوینکس است که محبوبیت زیادی نیز در بین ایرانیان دارد. بنابراین این مطلب را به آموزش کویکنکس و بخش فیوچرز آن اختصاص دادیم.

همان‌طور که باید بدانید، برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال نیاز به استفاده از صرافی‌های آنلاین دارید. به‌همین علت بهتر است در مورد آن‌ها اطلاعاتی را کسب کنید. یکی از این صرافی‌ها، کوینکس است که محبوبیت زیادی نیز در بین ایرانیان دارد. بنابراین این مطلب را به آموزش کویکنکس و بخش فیوچرز آن اختصاص دادیم.

معرفی مختصر صرافی کوینکس

این صرافی که در سال ۲۰۱۷ افتتاح شده است، دفتر مرکزی آن در هنگ کنگ قرار دارد. مباحث آموزش صرافی کوینکس بسیار ساده بوده، چون محیط کاربری شما داخل این صرافی بسیار ساده است و به‌راحتی می‌توانید با توجه به نکاتی که در ادامه ذکر می‌کنیم در آن کار کنید. ابتدا بهتر است چند نکته را در مورد کوینکس بدانید.

آیا استفاده از صرافی کوینکس امن است؟

بدون تردید امنیت مهم‌ترین موضوعی است که زمان استفاده از یک صرافی یا خرید و فروش ارزهای دیجیتال باید در نظر بگیرید. امنیت پایین یک صرافی به معنای قرارگیری آن در هدف هکرها و افراد سودجو است.

با این‌حال اگر هر مطلب آموزش کوینکس را بررسی کنید، نکته بدی در مورد امنیت آن گفته نشده است و کاربران مشکلی خاصی برای فعالیت در آن نداشتند. با وجود این توصیه می‌کنیم تنها بخشی اندکی از سرمایه خود را که پس از یادگیری مباحث آموزش فیوچرز کوینکس می‌خواهید از آن استفاده کنید، در این صرافی نگه دارید.

این نکته را باید در مورد هر صرافی دیگری، حتی بزرگترین آن‌ها مانند بایننس، رعایت کنید.

کوینکس چه مزایا و معایبی دارد؟

هیچ پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتالی چه متمرکز و چه غیرمتمرکز، بدون عیب نیست. اما آگاهی از این مزایا و معایب کمک می‌کند صرافی بعدی خود را بهتر انتخاب کنید. مزایا و معایب کوینکس را در زیر توضیح دادیم.

مزایا

 • مدیران این صرافی ادعا می‌کنند امنیت آن پایدار و مناسب است.
 • رابط کاربری ساده با امکان استفاده راحت
 • فعلا خطری از نظر تحریم کاربران ایرانی را تهدید نمی‌کند.
 • تعداد ارزهای پشتیبانی شده زیاد هستند.
 • دریافت کارمزد نسبتا پایین

معایب

 • عدم پشتیبانی از ارزهای فیات
 • دریافت هزینه‌های برداشت

چطور در کوینکس ثبت نام کنیم؟

این بخش از آموزش کوینکس را به نحوه ثبت نام در آن اختصاص دادیم. مراحل انجام این کار بسیار ساده است و فقط به یک ایمیل نیاز دارید. توصیه می‌کنیم با وجود این‌که ایرانیان برای استفاده از فیوچرز کوینکس یا هر بخش دیگر آن تحریم نیستند، اما برای تمام کارهای خود از جمله ثبت نام در این صرافی از سرور مجازی یا وی پی ان با آی پی ثابت استفاده کنید.

مراحل ثبت نام در کوینکس به شرح زیر است:

۱) ابتدا باید وارد سایت این صرافی به آدرس coinex.com شوید.

۲) پس از آن‌که سایت کاملا لود شد، روی گزینه Sign Up کلیک کنید تا صفحه مربوطه برایتان باز شود.

۳) در این قسمت با توجه به کادرهایی که وجود دارد ایمیل خود، کد تایید ایمیل، رمز عبور مورد نظرتان و تکرار آن را وارد کنید. لازم به ذکر است که برای دریافت کد تایید ایمیل، پس از وارد کردن ایمیل خود روی دکمه Send Code کلیک کنید تا کد مربوطه برایتان فرستاده شود.

اگر هم کد دعوت یا رفرال کد دارید، آن را در فیلد مربوطه وارد کنید. پر کردن این بخش الزامی نیست. در پایان تیک گزینه Ive Read And Accept را بزنید و روی عبارت Sign Up کلیک کنید تا ثبت نام شوید و این مرحله از آموزش کوینکس مطلب ما تمام شود.

توصیه می‌کنیم برای افزایش امنیت حساب خود و همچنین جلوگیری از برداشت ناخواسته از آن، تایید هویت دوعاملی را فعال کنید.

چطور با بخش فیوچرز کوینکس کار کنیم؟

پس از ثبت نام وارد حسابتان شوید و قبل از شروع آموزش فیوچرز کوینکس باید بدانید ابتدا لازم است دارایی‌های دیجیتال خود را از بخش اسپات این صرافی به بخش فیوچرز آن انتقال دهید.

به شکل زیر عمل کنید:

 • از صفحه اصلی گزینه Contract را انتخاب کنید.
 • در صفحه باز شده به پایین آن بروید و گزینه Transfer را انتخاب کنید.
 • در این بخش می‌توانید ارزهای مورد نظرتان را از بخش اسپات به فیوچرز انتقال دهید. فقط باید ارز مورد نظرتان را انتخاب کرده و مقداری را که می‌خواهید انتقال دهید، مشخص کنید. سپس روی گزینه Submit کلیک کنید.

پس از آن‌که مراحل بالا را طی کردید، با استفاده از گزینه Contract به صفحه اصلی معاملات فیوچرز کوینکس بروید. باید محیطی شبیه به تصویر زیر را ببینید:

آموزش صرافی کوینکس

هرکدام از بخش‌های آن را در زیر توضیح دادیم.

۱) ابتدا باید جفت ارز معاملاتی خود را مشخص کنید. در جلوی بعضی از جفت ارزها ضریب‌های مختلفی را می‌بینید که به معنای حداکثر اهرم موجود برای معامله آن ارز هستند.

۲) پس از انتخاب آن جفت ارز، برای انجام معامله به قسمت انتهایی صفحه بروید و فرم سفارش را پر کنید.

نحوه مشخص کردن مقدار اهرم یا لوریج

در فرم سفارش که در تصویر زیر مشخص است، باید روی گزینه اهرم (Leverage) کلیک کنید.

فیوچرز کوینکس

در پنجره‌ باز شده نوع اهرم و مقدار آن را باید مشخص کنید. دو گزینه Cross و Isolated پیش روی شما است. اگر کراس را انتخاب کنید و پوزیشن‌های شما طبق پیش‌بینی‌تان پیش نرود، ضرر آن روی تمام سرمایه شما تاثیر می‌گذارد و حتی ممکن است کاملا لیکویید شوید. اما با انتخاب ایزوله فقط بخشی از حساب شما ضرر خواهد دید.

پس از انتخاب نوع اهرم و مقدار آن، روی گزینه Confirm کلیک کنید.

نحوه مشخص کردن نوع سفارش

پس از مراحل بالای آموزش صرافی کوینکس، باید سفارشتان را مشخص کنید. سفارش می‌تواند در یکی از حالت‌های مختلف استاپ لیمیت، مارکت یا لیمیت باشد.

حواستان باشد زمانی که قیمت موردنظرتان را در حالت لیمیت وارد می‌کنید که بازار هنوز به آن نرسیده است، پوزیشن شما عملا باز نمی‌شود. بلکه در بخش پوزیشن‌ها خواهد رفت تا قیمت مارکت به آن مقدار مورد نظر شما برسد.

پس از تعیین سفارش خود گزینه‌هایی را می‌توانید انتخاب کنید که در تصویر زیر قابل مشاهده است و آن‌ها را توضیح دادیم:

آموزش فیوچرز کوینکس

Always Valid

اگر این گزینه را انتخاب کنید، سفارش شما تا زمانی که خودتان آن را لغو نکنید یا سفارش به‌طور کامل در بازار تکمیل نشود، معتبر می‌ماند.

Immediate or Cancel

زمانی که سفارش فرستاده شود، هر بخش تکمیل نشده آن فورا لغو خواهد شد. اگر هیچ‌کدام از معاملات زمان فرستادن انجام نشوند، تمام آن‌ها لغو خواهند شد. اگر بخشی از معامله انجام شود، بخش کامل نشده فورا لغو خواهد شد.

Fill or Kill

زمان فرستادن سفارش اگر به‌طور کامل در بازار اجرا نشود، فورا لغو خواهد شد.

Post Only

بعد از ثبت سفارش، فورا در بازار اجرا نخواهد شد.

۳) اطلاعات پوزیشن‌های شما در این قسمت قابل مشاهده خواهد بود. همچنین از این بخش می‌توانید آن‌ها را ببندید.

۴) سفارش‌های شما در این بخش قابل مشاهده هستند.

در این مقاله، آموزش های ابتدایی مرتبط با صرافی کوینکس را برای شما قرار دادیم، اگر قصد دارید که در این صرافی فعالیت کنید و می خواهید با تمام بخش های آن به طور کامل آشنا شوید می توانید به وب سایت آکادمی ارز دیجیتال امید فدوی نگاهی داشته باشید و آموزش کامل صرافی کوینکس را به طور کاملا رایگان دریافت کنید. آموزش های قرار گرفته در این آکادمی به صورت ویدیویی، تصویری و متنی می باشد و هر کاربر با توجه به علاقه و سلیقه خود می تواند آموزش ها را به هر روشی که تمایل دارد مشاهده کند. برای مشاهده این آموزش ها عبارت «امید فدوی کوینکس» را در گوگل جستجو کنید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.