تاریخ انتشار : چهارشنبه 22 فوریه 2023 - 11:27
کد خبر : 216236

چند مورد از بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2023

چند مورد از بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2023

  زمانی که به مهاجرت فکر می‌کنید، اولین سوالی که به ذهن می‌رسد این است که بهترین کشور برای مهاجرت کدام است؟ پاسخ این سوال در درجه اول به هدف شما از مهاجرت و سپس به میزان سرمایه مالی و نیازهایی که شما از کشور مقصد دارید، بستگی دارد. بدون شک مهاجرت از جمله تصمیمات

https://dornamigration.com/fa/

 

زمانی که به مهاجرت فکر می‌کنید، اولین سوالی که به ذهن می‌رسد این است که بهترین کشور برای مهاجرت کدام است؟ پاسخ این سوال در درجه اول به هدف شما از مهاجرت و سپس به میزان سرمایه مالی و نیازهایی که شما از کشور مقصد دارید، بستگی دارد. بدون شک مهاجرت از جمله تصمیمات مهم زندگی است که آینده فرد در گرو آن است، به همین دلیل انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت یکی از دغدغه‌های اصلی افرادی است که تصمیم به مهاجرت برای تحصیل یا کار و زندگی دارند.

با وجود این که افراد بسیاری در تلاش برای مهاجرت به اقصی نقاط جهان هستند، اما از این بین برخی کشورها با داشتن و فراهم آوردن شرایط ویژه‌ای، سبب ایجاد علاقه‌مندی و جذب بیشتر مهاجران شده‌اند. می‌توان گفت برخی از کشورها به دلیل نرخ بیکاری پایین، شرایط کاری مناسب و درآمد بالا گزینه مناسبی برای مهاجرت به شمار می آیند. برای شناخت بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت، پیشنهاد می‌شود این مقاله را دنبال نمایید.

کشور کانادا

کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای جهان با اقتصادی با ثبات و آزادی‌های اجتماعی است و همچنان این کشور برای چندین سال متوالی دارای آمار باسوادترین مردم در جهان با رتبه نخست می‌باشد. مناظر زیبای طبیعی، درآمد بالا، امنیت، استانداردهای بالا در تحصیلات، رفاه و خدمات درمانی مناسب و شرایط زندگی راحت می‌تواند از جمله فاکتورهایی باشد که هر مهاجری آرزوی زندگی در کشور کانادا را داشته باشد. این کشور ممکن است دومین کشور بزرگ در جهان باشد، اما جمعیت نسبتاً کم آن پر از چهره های دوستانه و مهربان است و یکی از معدود کشورهای پیشرفته است که از حجم زیاد مهاجران به کشور خود استقبال می کند.

کانادا همواره با ارائه روش‌های مهاجرتی و فراهم آوردن شرایط مطلوب برای کسب و کار و زندگی مهاجران، می تواند یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و گزینه ایده‌آلی باشد.

مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل دارند، پس از فارغ‌التحصیلی، به سرعت جذب بازار کار شده و با گذشت حدود 3 سال تحصیل و کار برای اقامت دائم اقدام کرده و سپس بعد از 5 سال از بدو ورود به کانادا، تابعیت، شهروندی و پاسپورت کانادا را دریافت کند. دانشگاه‌های کانادا از اعتبار بالایی برخوردار هستند و به ‌دلیل داشتن سطح علمی و آموزشی بالا، هر ساله تعداد بسیار زیادی دانشجو را از سراسر جهان می‌پذیرند.

همچنین کانادا مقصدی ایده‌آل برای افراد متخصص و تحصیل کرده و نیروی کار ماهر است که به فکر مهاجرت کاری به کانادا هستند. دو زبانه بودن کشور کانادا و رایج بودن زبان انگلیسی در این کشور، که به عنوان زبان بین‌المللی شناخته می شود و اکثر افراد بر آن مسلط می‌باشند، خود باعث جذب متقاضیان بسیاری می‌شود. ضمنا وجود سیستم‌های بانکی و شرایط اقتصادی مطلوب کانادا، سپرده‌گذاری و سرمایه گذاری در کانادا را موفقیت آمیز کرده است.

بیشترین شهرت مردم کانادا در جهان به ادب بسیار زیاد چه در مکالمه و چه در نحوه برخورد و رفتار است. این کشور دارای مردمی با فرهنگ با رفتاری دوستانه است که از نظر سیاست‌های دولتی و فرهنگ مردمی، در آن رفتارهای نژادپرستی تقریبا وجود نداشته و در شهرهای پر مهاجری مانند تورنتو، ونکوور، مونترال و… چندین فرهنگ، ملت و قومیت با جمعیت‌های قابل توجهی در کنار هم به بهترین شکل زندگی می‌کنند که سبب شده جزء یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت محسوب شود.

 

https://dornamigration.com/fa/about-australia/

 

کشور استرالیا

“سرزمین مهاجران” نامی است که کشور استرالیا به ‌خود اختصاص داده است. استرالیا ششمین کشور بزرگ دنیا و رتبه 13 اقتصاد جهانی از بابت تولید ناخالص را دارد. از نظر کیفیت زندگی در این کشور از میان 195 کشور جهان، کشور استرالیا دارای رتبه 9 در زمینه دموکراسی، رتبه 18 در امنیت، رتبه 17 در زمینه آزادی بیان و مطبوعات، رتبه 11 در زمینه شادی و رضایت مردم، رتبه 12 در ضد نژادپرستی و رتبه 15 در حقوق زنان می‌باشد.

وجود جوامع چند فرهنگی در این کشور از دیگر مزایای این کشور برای مهاجران می‌باشد. اگر میزان جرم و جنایت کم، مراقبت های بهداشتی رایگان، کیفیت بالای زندگی، هزینه کم زندگی و مواد غذایی ارزان قیمت برایتان جذاب است، زندگی در استرالیا برایتان مناسب است و به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت لحاظ می شود.

این کشور از لحاظ تنوع جانوری و همینطور طبیعت بکر، جزء کشورهای فوق العاده جذاب محسوب می شود و در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2023 قرار داده شده است. مناظر باورنکردنی از صخره ها و سدهای بزرگ، فرصت کاوش در طبیعت و دیدار با انواع مختلفی از حیوانات و همچنین گشت و گذار در آخر هفته ها در یکی از پارک های ملی از دلایل جذاب برای انتخاب این کشور برای مهاجرت می باشد.

اقتصاد قوی و نرخ بیکاری پایین در استرالیا، زمینه ساز مهاجرت متقاضیان به این کشور شده است. اغلب مهاجران این کشور و مخصوصاً مهاجران ایرانی از طریق سرمایه‌گذاری، کار، یا تحصیل وارد این کشور می‌شوند. برای مهاجرت به استرالیا، از جهت بهره‌مندی از بسیاری از مزایای مهاجرتی از جمله سهولت راه، شانس بسیار بالای اخذ ویزا و پس از رسیدن به استرالیا، شانس بالا برای اخذ مجوز کار با حقوق و مزایای مناسب و در نهایت سهولت پروسه اخذ اقامت دائم و شهروندی این کشور، به عنوان بهترین گزینه برای مهاجرت تلقی می‌گردد.

کشور آمریکا

هر زمان که حرف مهاجرت به میان می‌آید، بی شک اسم ایالات متحده آمریکا به ‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی مطرح می‌شود. زیرا این سرزمین در حال حاضر بزرگ‌ترین قدرت اقتصادی دنیا بشمار می‌رود.

امریکا یکی از کشورهای مهاجر پذیر می باشد که روش های مختلفی را در این رابطه دارد، به‌ طور مثال، لاتاری گرین کارت امریکا که تنها شرط قبولی در آن، خوش‌شانسی شما است! به این معنی که برای برنده‌ شدن در این برنامه و دریافت گرین کارت این سرزمین، تنها لازم است یک ثبت ‌نام ساده انجام بدهید!

از سوی دیگر، ایالات متحده آمریکا مجهز به کالج‌ها و دانشگاه‌های معتبر جهان است و هرساله، دانشجویان بین‌المللی بسیاری را در این مراکز آموزشی می‌پذیرد.

به لحاظ استانداردهای زندگی، امریکا جایگاه مناسبی در دنیا دارد و در زمینه‌هایی مانند درآمد، امنیت و آینده شغلی، کیفیت آموزشی، رفاه، نرخ بیکاری پایین و نرخ اشتغال بسیار بالا، کیفیت خدمات درمانی و… از دلایل مهاجرت به این کشور است. به همین دلیل نیز میزان رضایت عمومی آمریکایی‌ها از زندگی در این کشور، معمولا بالاتر از متوسط جهانی است.

با کنار هم قراردادن این موارد و مسائلی مانند برخورداری از آزادی‌های مدنی یا برابری‌های اجتماعی، می‌توان فهمید که چرا آمریکا، یکی از گزینه‌هایی است که همواره به ‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت و زندگی معرفی می‌شود.

کشور انگلستان

کشور انگلستان اقتصادی قوی، بازار کار پویا، ثبات و قدرت سیاسی بالایی دارد که باعث شده سطح زندگی مردم این کشور در سطح بسیار بالایی قرار گرفته باشد. اقتصاد بریتانیا بر محور اقتصاد بازار آزاد است و بر اساس ارزش ارزی و میزان تولید ناخالص، پنجمین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می‌شود.

این کشور در زمینه تحصیلات دانشگاهی از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار بوده و به عنوان یکی از مقصدهای اصلی مهاجرت تحصیلی در جهان شناخته می‌شود. دانشگاه‌های آکسفورد، کمبریج، کالج سلطنتی لندن، UCL، ادینبرا، منچستر، کینگز کالج لندن، LSE، بریستول، وارویک، گلاسگو، دورهام، بیرمنگام، ساوت همپتون، لیدز، شفیلد، سنت اندروز و ناتینگهام همگی در لیست 100 دانشگاه برتر جهان هستند.

طرح پوشش درمانی دولتی برای تمامی شهروندان بریتانیا و دارندگان اقامت دائم آن رایگان بوده و از محل مالیات‌های عمومی تامین می‌شود. این کشور در رتبه‌بندی بهترین سیستم‌های درمانی در جهان، رتبه ششم را کسب کرده که این موضوع یکی از دلایل برای مهاجرت به انگلستان است. بطور کلی از مزیت‌های مهاجرت به انگلستان در یک نگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کار و زندگی در یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان
  • امکان تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا
  • برخورداری از امنیت اجتماعی و شغلی بالا
  • برخورداری از پوشش درمانی پیشرفته
  • برخورداری از بالاترین شاخص‌های کیفی زندگی در زمینه، رفاه، آرامش، حقوق بشر و…
  • آب و هوای معتدل و مرطوب با طبیعتی متنوع و بکر

 

مهاجرت با درنامایگریشن

 

کشور آلمان

آلمان بزرگ ترین قدرت اقتصادی اروپا را دارا می باشد و این امر موجب جذب بسیاری از شرکت های خارجی به این کشور و درنهایت ایجاد فرصت های شغلی متعدد شده است. طبق آخرین آمار میزان نرخ بیکاری در این کشور کمتر از چهار درصد است. این کشور روابط تجاری چشمگیری با اغلب کشورهای پیشرفته ی دنیا دارد. به همین خاطر مهاجران بسیاری را به خود جذب می کند.

کشور آلمان، به ارائه‌ی تحصیلات رایگان یا کم هزینه معروف است. سیستم آموزشی با کیفیت و تحصیلات رایگان این کشور را به گزینه مناسبی برای مهاجرت از طریق تحصیل تبدیل کرده  است.

این کشور صنعتی دارای منابع طبیعی بسیار خوب و درآمد اقتصادی بالایی است. برخورداری از قوانین بسیار سخت و قوی در مورد زندگی اجتماعی و فردی است و می‌تواند محل خوبی برای جذب مهاجران باشد.

اگر دارای تخصص ویژه‌ای هستید کشور ‌آلمان می‌تواند محیط مناسبی برای پرورش و استفاده از تخصص شما باشد. بیمه‌های سلامت، مراقبت‌های سلامتی طولانی مدت، بودجه‌ی بازنشستگی و بیمه‌ی بیکاری کشور آلمان از جمله نقاط قوت این کشور به ‌حساب می‌آیند.

سخن پایانی

کشورهای بسیاری برای سلیقه ها و سبک زندگی های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد. سازمان مهاجرتی درنامایگریشن https://dornamigration.com/fa/اینجاست تا بهترین ها را برای مهاجرت به شما معرفی کند. دامون آرین وکیل رسمی اداره مهاجرت استرالیا جمله ای بسیار مهمی را در یک سمینار گفته است با این مضمون که مهاجرت بعد از ازدواج شما یکی از مهم ترین تصمصم های زندگی شماست و نباید از آن به راحتی گذشت. پیشنهاد میکنم برای برنامه مهاجرتی خود بسیار زمان بگذارید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها