کد خبر : 42640
تاریخ انتشار : سه شنبه 20 مهر 1400 - 19:18

کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بنیاد دینی جامعه را تقویت می‌کنند

کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بنیاد دینی جامعه را تقویت می‌کنند

احیای کارکردهای مسجد، ترویج فرهنگ قرآنی، سیره نبوی و معارف و آموزه‌های اهل بیت(ع) و همچنین مبارزه با هجمه‌های فرهنگی و استفاده از ابزارها و زبان‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی از رسالت ‌های اصلی کانون ‌های مساجد است.  «یوسف امینی» در گفت‌وگو با ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ۱۹ مهر سالروز بیانات

کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بنیاد دینی جامعه را تقویت می‌کنند

احیای کارکردهای مسجد، ترویج فرهنگ قرآنی، سیره نبوی و معارف و آموزه‌های اهل بیت(ع) و همچنین مبارزه با هجمه‌های فرهنگی و استفاده از ابزارها و زبان‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی از رسالت ‌های اصلی کانون ‌های مساجد است.

 «یوسف امینی» در گفت‌وگو با ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ۱۹ مهر سالروز بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص کانون‌های مساجد، با تاکید بر اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد بسترهای مناسبی برای رشد و ارتقای شاخصه‌های فرهنگی در گام دوم انقلاب اسلامی هستند، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب ۱۹ مهر سال ۹۱ طی سخنرانی خود در جمع علما در خراسان شمالی با تبیین جایگاه کانون ‌های فرهنگی هنری در مساجد، بر تقویت این مراکز تأثیرگذار، تاکید فرمودند.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مظهر توسعه فرهنگ دینی با استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری در جامعه هستند، گفت: احیای کارکردهای مسجد، ترویج فرهنگ قرآنی، سیره نبوی و معارف و آموزه‌های اهل بیت(ع) و همچنین مبارزه با هجمه‌های فرهنگی و استفاده از ابزارها و زبان‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی از رسالت ‌های اصلی کانون ‌های مساجد است.

وی با اشاره به اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با جذب حداکثری جوانان و نوجوانان می‌توانند به خوبی در مقابل شبه‌ها و هجمه‌های دشمنان ایستادگی کنند، اظهارکرد: ترکیب فرهنگ و هنر در کانون‌ها حائز اهمیت است، فرهنگ سبب عمق بخشیدن به فعالیت‌ها و هنر سبب جذابیت و اثرگذاری می‌شود، ترکیب این دو ویژگی سبب تمایز فعالیت‌های کانون‌ها در مساجد شده است.

امینی گفت:تحولات خوبی را در سطح کانون‌های مساجد به ویژه در چند سال اخیر مواجه بودیم از جمله فعالیت‌هایی که در سطح فضای مجازی و با راه‌اندازی سامانه بچه‌های مسجد شکل گرفت، این سامانه در واقع پل ارتباطی خوبی را میان کانون‌ها و حوزه برنامه‌ریزی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد برقرار کرده است.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با تاکید بر اینکه کانون‌های مسجد به عنوان پایگاهی دینی است که حضور جوانان در آن، بنیاد دینی جامعه را تقویت می‌کند، گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مظهر کار تشکیلاتی، تیمی و گروهی و به صورت سازمان یافته هستند که در کار تشکیلاتی نباید به صورت مجزا و انفرادی عمل کرد بلکه باید گروهی و تشکیلاتی کار و فعالیت صورت بگیرد.

وی با اشاره به اینکه کانون‌های مساجد سالم‌ترین مراکز فرهنگی برای پرورش استعدادها و تشکیل جبهه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان اسلام و انقلاب است، افزود: کانون‌های مساجد نماد خودباوری دینی و اتکا به توان نوجوانان و جوانان انقلابی است.

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.