کد خبر : 43350
تاریخ انتشار : سه شنبه 20 مهر 1400 - 22:27

کنفرانس بین‌المللی صیانت از محیط‌زیست و منابع‌طبیعی در اردبیل برگزار می‌شود

کنفرانس بین‌المللی صیانت از محیط‌زیست و منابع‌طبیعی در اردبیل برگزار می‌شود

ایسنا/اردبیل رئیس پژوهشکده مدیریت آب دانشگاه محقق اردبیلی از برگزاری دومین کنفرانس بین‌المللی و پنجمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست ۱۹ و ۲۰ خرداد سال ۱۴۰۰ به همت این پژوهشکده در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد. علی رسول‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا از برگزاری دومین کنفرانس بین‌المللی و پنجمین کنفرانس ملی صیانت

کنفرانس بین‌المللی صیانت از محیط‌زیست و منابع‌طبیعی در اردبیل برگزار می‌شود

ایسنا/اردبیل رئیس پژوهشکده مدیریت آب دانشگاه محقق اردبیلی از برگزاری دومین کنفرانس بین‌المللی و پنجمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست ۱۹ و ۲۰ خرداد سال ۱۴۰۰ به همت این پژوهشکده در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد.

علی رسول‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا از برگزاری دومین کنفرانس بین‌المللی و پنجمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست ۱۹ و ۲۰ خرداد سال ۱۴۰۰ به همت پژوهشکده مدیریت آب دانشگاه محقق اردبیلی در این  دانشگاه خبر داد.

وی با بیان اینکه تغییر روابط انسان و محیط‌زیست و پیشرفت‌های فناوری باعث تغییر الگوی زندگی انسان شده است که می‌توان هم به کنترل مخاطرات محیطی امیدوار بود و هم تشدید خطرات طبیعی را انتظار داشت، افزود: تشدید بحران کم‌آبی، وقوع سیلاب‌های متعدد، کاهش حاصلخیزی و فرسایش اراضی، افت آب‌های زیرزمینی و وقوع ریزگردها اهمیت و ضرورت حفظ منابع طبیعی و مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز را برجسته می‌کند.

رسول‌زاده تصریح کرد: در این راستا، ارتقای وضعیت معیشت بهره‌برداران از منابع آب و خاک، احیای زیست‌بوم‌های جنگلی و مرتعی و حفظ تالاب‌ها و دریاچه‌ها از ضرورت‌های امروزه در حفظ و صیانت از منابع طبیعی، آب و خاک و کاهش آسیب‌های محیطی خواهد بود.

رئیس دومین کنفرانس بین‌المللی و پنجمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست خاطرنشان کرد: بی‌شک تعامل مسئولان اجرایی، محققین، فعالان و علاقمندان این عرصه گامی مؤثر در دستیابی به راهکارهای علمی و منطقی حفاظت آب و خاک و منابع طبیعی است.

وی با بیان اینکه این کنفرانس فرصتی برای ارائه دستاوردهای نوین و تبادل نظر مدیران و محققان و دلسوزان حفاظت منابع طبیعی و محیط زیست است.، اضافه کرد: از کلیه صاحبنظران، محققان و دانشجویان برای شرکت در این کنفرانس دعوت به ‌عمل می‌آید و امید می‌رود که این کنفرانس با استفاده از تجارب اساتید و دانشجویان محقق گامی در جهت ارتقای وضعیت و جایگاه منابع‌طبیعی و محیط‌زیست در برنامه‌های توسعه کلان کشور بردارد.

رسول‌زاده با اشاره به اهداف برگزاری این کنفرانس، گفت: فراهم‌سازی بستر مناسب برای انتقال اندیشه‌ها، فناوری‌ها و تجربه‌های محققان، خبرگان و مدیران کشورهای مختلف، آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی و جدیدترین روش‌های پژوهشی در منابع طبیعی و محیط زیست، تبیین ضرورت توسعه و ترویج صحیح فرهنگ و مدیریت نوین منابع طبیعی و محیط زیست، دستیابی به راهبردها و راهکارهای مدیریت و برنامه‌ریزی منابع طبیعی و محیط زیست، ایجاد همسویی و هماهنگی بین مسئولان اجرایی، مدیران، متخصصان و پژوهشگران، شناخت ارزش‌ها و الگوهای مناسب توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست، بسترسازی برای شناخت اصولی و گسترده متقابل صنعت و دانشگاه، کشف استعدادهای نهفته و استفاده از تجارب و اندیشه بزرگان و کمک به ایجاد فرهنگ مصرف بهینه منابع از اهداف مهم برگزاری این کنفرانس هستند.

رئیس پژوهشکده مدیریت آب دانشگاه محقق اردبیلی همچنین اساتید، صاحبنظران، اندیشمندان، مدیران و دانشجویان تمامی گرایش‌های رشته‌های منابع طبیعی، محیط زیست، کشاورزی، آبخیزداری، آب و خاک، جغرافیا و علوم زمین، شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه تولید تجهیزات و مواد مورد استفاده در زمینه مدیریت منابع طبیعی و محیط زیست، انجمن‌های صنفی و تشکل‌های مردم‌نهاد در حوزه طبیعت، آب و خاک، و محیط زیست، شرکت‌های مشاور و مجری در پروژه‌های مهندسی و حفاظت آب و خاک، نهادها و ارگان‌های سیاست‌گذار در امور منابع طبیعی، محیط زیست، دانشگاه‌ها، مراکز مطالعاتی و کلیه مؤسسات پژوهشی و آموزشی و وزارت‌خانه‌ها، سازمان‌ها، کمیته‌ها و ستادهای فعال در این حوزه را گروه‌های هدف و مخاطبان این کنفرانس عنوان کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به وضعیت کرونایی جامعه، در خصوص نحوه برگزاری این کنفرانس، گفت: آخرین مهلت ارسال مقالات ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ و آخرین مهلت ثبتنام در کنفرانس ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ می‌باشد و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر، ارسال مقاله و ثبتنام می‌توانند به آدرس سایت کنفرانس www.envprouma.ir مراجعه نمایند.

وی با بیان اینکه ارائه مقالات پذیرفته شده به دو صورت پوستر و شفاهی خواهد بود، ادامه داد: برگزاری کنفرانس به‌ صورت مجازی بوده به صورتی که کلیه افرادی که مقاله پذیرفته شده به‌صورت پوستر و شفاهی دارند و ثبت‌نام خود را کامل کرده‌اند طبق زمان‌بندی ارائه مقالات در زمان خود به سایت کنفرانس مراجعه نموده و از طریق لینک برگزاری کنفرانس فایل ارائه مقاله خود را ارسال و ارائه خواهند نمود.

وی ادامه داد: در این کنفرانس عموم شرکت‌کنندگان و داوران کمیته علمی امکان مشاهده کلیه مقالات ارائه شده را خواهند داشت و در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانند مطرح نمایند و فرد ارائه‌دهنده مقاله به ‌صورت برخط به سوال مربوطه پاسخ خواهد داد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.