تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 11 نوامبر 2021 - 22:03
کد خبر : 85507

۹۰ درصد بانک‌های اصفهان ساعت ۱۳ تعطیل نکردند

۹۰ درصد بانک‌های اصفهان ساعت ۱۳ تعطیل نکردند

ایسنا/اصفهان مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان گفت: اگرچه روز گذشته بیشتر ادارات استان سر ساعت ۱۳ تعطیل کردند، اما ۹۰ درصد بانک ها از این مصوبه تخطی کردند، درحالی که اگر این مصوبه به طور کامل اجرا شود، حدود ۴۰ مگاوات موجب کاهش مصرف برق خواهد شد. مرسل صالحی در گفت‌وگو با

۹۰ درصد بانک‌های اصفهان ساعت ۱۳ تعطیل نکردند

ایسنا/اصفهان مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان گفت: اگرچه روز گذشته بیشتر ادارات استان سر ساعت ۱۳ تعطیل کردند، اما ۹۰ درصد بانک ها از این مصوبه تخطی کردند، درحالی که اگر این مصوبه به طور کامل اجرا شود، حدود ۴۰ مگاوات موجب کاهش مصرف برق خواهد شد.

مرسل صالحی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه توازن تولید و مصرف برق برهم خورده است، اظهار کرد: خاموشی‌های هفته گذشته به دلیل برهم خوردن توازن تولید و مصرف برق است و هرچه مدیریت مصرف برق داشته باشیم، شرایط تامین پایدار برق بیشتر مهیا می شود.

وی درباره مصوبه پنجشنبه هفته گذشته استاندار اصفهان مبنی بر تغییر ساعت کاری ادارات از ۷ تا ۱۳، گفت: اگر ادارات و بانک ها براساس این مصوبه پیش روند بین ۳۰ تا ۴۰ مگاوات شاهد کاهش مصرف برق خواهیم بود.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان با ارزیابی اجرای این مصوبه در روز نخست آن یعنی شنبه-۱۹ تیرماه، گفت: مطابق بررسی ها متاسفانه بانک های اصفهان سر ساعت ۱۳ تعطیل نکردند و همچنان تا ساعت ۱۵ و ۱۶ بعدازظهر با همان میزان مصرف به کار خود ادامه دادند.

وی گفت: اگرچه در ظاهر بانک ها سر ساعت ۱۳ تعطیل کردند، اما با بستن درب بانک، از داخل مشغول به کار بودند و حتی سیستم های سرمایشی خود را کم نکردند و به نوعی مصرف برق توسط این بخش کاهش نیافت.

وی با بیان اینکه متاسفانه بیشتر بانک های استان تعطیلی ساعت ۱۳ بعدازظهر را رعایت نکردند، تاکید کرد: مطابق این مصوبه شرکت های توزیع برق اختیار قطعی برق را دارند و به همین منظور امروز به مدیران انرژی بانک ها و بانک ها اخطار داده شده که اگر در ساعت تعیین شده تعطیل نکنند، برق بانک ها قطع خواهد شد.

صالحی تصریح کرد: تغییر ساعت ادارات برای تامین پایدار برق مردم در بخش خانگی است.

وی با بیان اینکه برای مدیریت بار در حال حاضر صنایع فولاد و سیمان با ۱۰ درصد ظرفیت خود برق مصرف می کنند، گفت: در حال حاضر این صنایع ۹۰ درصد کاهش مصرف برق دارند، اما برای کاهش خاموشی ها نیاز به همراهی مردم داریم.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان با بیان اینکه روز گذشته بیشتر ادارات استان سر ساعت ۱۳ و یا با نیم ساعت تاخیر تعطیل کردند، اما ۹۰ درصد بانک ها از این مصوبه تخطی کردند، اظهار کرد: اگر این مصوبه به طور کامل اجرا شود، حدود ۴۰ مگاوات موجب کاهش مصرف برق خواهد شد.

وی تاکید کرد: البته روز گذشته با وجودی که بانک های اصفهان در اجرای این مصوبه شرکت توزیع برق را همراهی نکردند، حدود ۳۰ مگاوات برق صرفه جویی در اصفهان داشتیم.

صالحی درباره اثرات این گونه طرح ها و تغییر ساعت ادارات در کاهش مصرف برق، اظهار کرد: ساعت پیک مصرف برق بین ۱۱ تا ۱۸ است که با مدیریت بار می توان سقف مورد نیاز را رعایت کنیم، بنابراین برای مدیریت بار، ادارات باید در طرح های مدیریت مصرف مشارکت کنند و نسبت به صبح ۱۰ درصد مصارف برق خود را کاهش دهند، همچنین با کاهش زمان کاری ادارات، وسایل سرمایشی آنها از مدار خارج می شود و موجب کاهش ۹۰ درصدی مصرف برق می شود.

وی درباره اینکه طی سه روز اخیر در اصفهان اصلا خاموشی نداشتیم، توضیح داد: طی این چند روز صنایع فولاد و سیمان اصفهان تنها مجاز به مصرف ۱۰ درصد برق خود مورد نیاز خود هستند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان درباره اینکه طرح مدیریت بار از خردادماه در حال اجراست، گفت: با توجه به قطعی برق بدون برنامه ریزی، طرح های مدیریت بار اجرا نشد و کل کشور درگیر خاموشی سراسری شد، اما امروز با توجه به اینکه قطعی سراسری نداریم، اجرای طرح های مدیریت بار توسط صنایع اجباری است.

وی با تاکید بر اینکه تعطیلی روزهای پنجشنبه تاثیر زیادی در کاهش مصرف برق دارد، گفت: میزان بار مصرفی ادارات با تعطیلی روزهای پنجشنبه به صفر می رسد.

صالحی با بیان اینکه دمای هوا امروز ۴۱ درجه است، گفت: از مردم می خواهیم به عنوان سفیر انرژی اقدام به مدیریت مصرف برق کنند و از استفاده وسایل غیرضرور در ساعت پیک مصرف خودداری کنند.

وی تاکید کرد: شهروندان باید لامپ های اضافه خود را خاموش و از نور روز استفاده کنند، همچنین وسایل اضافه را داخل مدار نکنند، از سوی دیگر وسایلی همچون تلویزیون را که نیاز ندارند از پریز برق جدا کنند، از سوی دیگر کولرهای آبی را بر دور کم و کولر گازی را بر دمای ۲۶ درجه به بالا (دمای آسایش) قرار دهند که در مجموع با رعایت این موارد می توان از روزهای پیک مصرف برق عبور کنیم.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.