تاریخ انتشار : شنبه 26 فروردین 1402 - 13:27
کد خبر : 218585

۶ گواهینامه ایزو برای واحد های صنعتی

۶ گواهینامه ایزو برای واحد های صنعتی

  ایزو چیست؟ سازمان بین المللی استاندارد به تعدادی از صنایع با شیوه های مختلف انواع ایزو را ارائه می دهد. بیش از ۱۰۰ گواهینامه ایزو وجود دارد که برای مدارک مختلف قابل اجرا هستند. یک سازمان، فرآیند یا سیستم دارای گواهی ایزو به این معنی است که الزامات و پارامترهایی را که ایزو ایجاد

 

ایزو چیست؟ سازمان بین المللی استاندارد به تعدادی از صنایع با شیوه های مختلف انواع ایزو را ارائه می دهد. بیش از ۱۰۰ گواهینامه ایزو وجود دارد که برای مدارک مختلف قابل اجرا هستند. یک سازمان، فرآیند یا سیستم دارای گواهی ایزو به این معنی است که الزامات و پارامترهایی را که ایزو ایجاد کرده است را قبول شده باشد.

به طور کلی، هنگامی که یک شرکت یا یک سیستم گواهینامه ایزو را دریافت می کند، به این معنی است که آنها تحت ارزیابی قرار گرفته اند و سازمان آن را به عنوان یک تجارت معتبر یا ارائه دهنده خدمات تصدیق می کند.

E:\ISO SYSTEM 2\تحویلی\EIQM.IR\عکس EIQM.IR\استاندارد 29001.jpg

گواهینامه ایزو چگونه در صنعت تولید اعمال می شود؟
گواهینامه های ایزو به کسب و کارها و تیم ها کمک می کند تا عملیات تجاری را شناسایی، مستندسازی و بهینه کنند. هدف آن بهینه سازی فرآیندها و تولید اولین محصولات با کیفیت برای ارائه رضایت بیشتر مشتری است.
تمام جنبه های کیفیت محصول، بازخورد مشتری، معیارهای سازگار با محیط زیست و استانداردهای ایمنی را پوشش می دهد.
گواهینامه ایزو یک استاندارد گواهینامه شناخته شده جهانی است و به طور گسترده توسط سازمان های دولتی و سایر مؤسسات تجاری به عنوان اولین فرآیند صدور گواهینامه کیفیت پذیرفته شده است.
سازمان تولیدی برای موفقیت، رقابتی ماندن و دستیابی به پایداری بلند مدت کسب و کار به موارد زیر نیاز دارد.

 • فرآیندی تعریف شده که دائما تحت بررسی و اقدام برای بهبود است
 • مجموعه استانداردهایی که یک محصول یا خدمات قابل قبول را تعریف می کنند
 • منابع و کارکنان ماهر برای تولید محصولات و ارائه خدمات
 • سیستمی که بر اساس یک کتابچه راهنمای کیفیت است و شامل ممیزی محصول، ابزارهای سنجش عملکرد تیم، ارزیابی بازخورد مشتری و کمک به انجام اقدامات اصلاحی است.
 • چارچوب را مرور کنید تا مطمئن شوید که محصولات و خدمات پس از رفع مشکل برنمی‌گردند.

گواهی ایزو راه حل مناسبی برای دستیابی به تمام اهداف فوق و فراتر از آن است.

 

E:\ISO SYSTEM 2\تحویلی\EIQM.IR\عکس EIQM.IR\سیستم مدیریت IMS.jpg

گواهینامه  ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵

گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ یک استاندارد سیستم مدیریت کیفیت است که برای واحدهای تولیدی برای حفظ کیفیت محصول و ارائه خدمات ضروری است.
استاندارد کیفیت دامنه نسبتاً وسیعی از عملیات سازمان شما را در زمینه‌های زیر پوشش می‌دهد:

 • خدمات مشتری و ارائه تجربه مشتری
 • نقش های رهبری و اهداف سازمانی
 • مشارکت افراد و بهبود فرآیندها
 • تصمیم گیری پیشرفته و ایجاد روابط بهتر با همه ذینفعان.


گواهینامه  ایزو ۱۴۰۰۱:۲۰۱۵
گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ چیست؟ ISO 14001 یک استاندارد جهانی است که الزامات یک سیستم مدیریت زیست‌محیطی مؤثر را توضیح می‌دهد که در غیر این صورت به‌عنوان EMS شناخته می‌شود.

گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱  از پنج عنصر کلیدی تشکیل شده است:

 • سیاست زیست‌محیطی
 • برنامه‌ریزی
 • در حال اجرا
 • اقدام اصلاحی
 • نظارت تحت بررسی مدیریت

برای گرفتن ایزو ۱۴۰۰۱، باید مدارکی را ارائه دهید که ثابت کند سیستم مدیریت محیطی EMS شرکت شما الزامات استاندارد را برآورده می‌کند.

 اگر تمام برنامه‌های شما برای عملکرد پایدار هنوز به طور کامل اجرا نشده باشد، مهم است که اسناد شما برنامه‌های آینده را برای به‌کارگیری این شیوه‌ها مشخص کند.

بسیار مهم است که شرکت به‌عنوان یک کل از استراتژی‌های ISO 14001 موجود آگاه باشد تا زنجیره تأمین بتواند در جهت اهداف زیست‌محیطی شرکت خودکار کند و آنها را به طور مؤثرتری به دست آورد.

گواهینامه  ایزو ۴۵۰۰۱: ۲۰۱۸
ایزو ۴۵۰۰۱ به زبان ساده  ISO ۴۵۰۰۱ : یک استاندارد جهانی برای سیستم های مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی است که راه حل های عملی برای ایمنی کارگران ارائه می دهد. صدور ایزو ۴۵۰۰۱ به ایجاد پایه‌ای جهانی از استانداردهای ایمنی کارگران و بازرسی‌ها کمک می‌کند که می‌تواند در زنجیره‌های تامین جهانی در همه صنایع استفاده شود.

متن استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱ : ویرایش ۲۰۱۸ هدف یک سیستم مدیریت فراهم کردن چارچوبی برای مدیریت ریسک ها و فرصتهای OH&S می باشد.

اخذ سیستم مدیریت (ایمنی و سلامت شغلی) به منظور قادر ساختن سازمان برای فراهم کردن مکانهای کاری ایمن و سالم، جلوگیری از صدمات و بیماری های مرتبط با کار و بهبود مستمر عملکرد OH&S می باشد.

پیاده سازی یک سیستم مدیریت OH&S ، یک تصمیم استراتژیک و عملیاتی برای یک سازمان میباشد. موفقیت سیستم مدیریت OH&S وابسته به رهبری، تعهد و مشارکت در تمام سطوح سازمان می باشد.

گواهینامه  ایزو ۲۲۰۰۰:۲۰۱۸
ایزو ۲۲۰۰۰:۲۰۱۸ مستلزم ایجاد یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی است که دارای یک سیستم مستند برای نظارت بر ایمنی مواد غذایی باشد.
برای تولید کنندگان مواد غذایی، فرآوری، خدمات غذایی مقدماتی، تامین کنندگان و غیره ضروری است.
این استاندارد همچنین با اصول سیستم تجزیه و تحلیل خطر و نقاط کنترل بحرانی (HACCP) و کاربرد یکپارچه شده است.

E:\ISO SYSTEM 2\تحویلی\EIQM.IR\عکس EIQM.IR\ایزو 22301 به زبان ساده.jpg


گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱:۲۰۱۸
گواهینامه  ۵۰۰۰۱ به بهبود مصرف انرژی کمک می کند. چارچوبی از الزامات را برای واحدهای تولیدی فراهم می کند تا سیاست های کاهش مصرف انرژی را توسعه دهند.
این نیاز به توسعه یک سیستم مدیریت انرژی در سیستم های تجاری فعلی و دستیابی به صرفه جویی پایدار در انرژی و بهبود مستمر عملکرد انرژی دارد.
استاندارد مدیریت انرژی به واحدهای تولیدی بزرگ کمک می کند تا به میزان قابل توجهی در هزینه مصرف انرژی صرفه جویی کنند و همچنین ردپای کربن را کاهش دهند.

گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱:۲۰۱۸  

واحدهای تولیدی به طور قابل توجهی دستخوش تحولات اتوماسیون و فناوری هستند. بسیاری از عملیات ها به صورت خودکار و با حداقل مداخله انسانی انجام می شوند.
در حال حاضر تعداد فزاینده ای از تجهیزات متصل و زیرساخت فناوری اطلاعات در بخش صنعت تولید وجود دارد.
از این رو، مدیریت امنیت اطلاعات برای جلوگیری از درز اطلاعات سازمانی بسیار حیاتی است.
اطلاعات طراحی استراتژیک، تولید و فرآیند ساخت و سایر اطلاعات حساس سازمانی در شبکه های فناوری اطلاعات واحدهای تولیدی بزرگ موجود است.
پیروی از بهترین شیوه های امنیت سایبری و مدیریت سیستم های اطلاعاتی در چنین مواردی بسیار حیاتی است.

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
advanced-floating-content-close-btn