تاریخ انتشار : دوشنبه 19 دی 1401 - 15:27
کد خبر : 211134

دانلود زیرنویس مستند The Cordillera of Dreams 2019 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند The Cordillera of Dreams 2019 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند The Cordillera of Dreams 2019 پاتریسیو گوزمن، مستندساز به موضوع بزرگ و غم انگیز خود یعنی تبعید بازگشته است – از سرزمین شیلی، از گذشته‌اش، از دنیایی که قبل از کودتای بی‌رحمانه ۱۹۷۳ که سالوادور آلنده را سرنگون کرد و استبداد نظامی را معرفی کرد، به نوعی معنا داشت. عواقب زشت هرگز

دانلود زیرنویس مستند The Cordillera of Dreams 2019 پاتریسیو گوزمن، مستندساز به موضوع بزرگ و غم انگیز خود یعنی تبعید بازگشته است – از سرزمین شیلی، از گذشته‌اش، از دنیایی که قبل از کودتای بی‌رحمانه ۱۹۷۳ که سالوادور آلنده را سرنگون کرد و استبداد نظامی را معرفی کرد، به نوعی معنا داشت. عواقب زشت هرگز در آنجا حل نشده است. مانند فیلم «نوستالژی نور» در سال ۲۰۱۲، که زیبایی وسیع صحرای آتاکاما در مرکز شیلی و رصدخانه بزرگ پارانال را منعکس می‌کرد، در تضاد با بی‌حرمتی سال ۷۳، «کوردیلرای رویاها» دوباره فیلمساز را می‌یابد که هرج و مرج تاریخی را در کنار هم قرار می‌دهد و ناامیدی از زیبایی ابدی و رمز و راز چشم انداز: در این مورد، “کوردیلا” یا رشته کوه آند که شهر زادگاهش سانتیاگو را احاطه کرده است.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس مستند The Cordillera of Dreams 2019 - بلو سابتایتل

زیرنویس مستند The Cordillera of Dreams 2019 گوزمان به زودی پس از کودتا از شیلی گریخت و وسعت کوردیلر رویاهای او و بسیاری از شیلیایی‌هایی که با او مصاحبه می‌کند: هنرمندان، نویسندگان، دانشمندان. آیا تغییر ناپذیری عظیم آن اطمینان‌بخش است یا آزاردهنده؟ آیا درد و بی عدالتی انسانی شیلیایی ها بی ربط به نظر می رسد؟ درست همانطور که رودخانه اول من اثر پل رابسون در میان نژادپرستی و برده داری در امتداد خود می چرخد، کوردیلر در زمان زمین شناسی صدها هزار سال، بی تفاوت نسبت به واژگونی های کوچک تاریخ بشر بی تفاوت است.

زیرنویس مستند The Cordillera of Dreams 2019 - بلو سابتایتل

زیرنویس The Cordillera of Dreams 2019 با این حال، گوزمان چیزی الهام‌بخش و پرانرژی را در کوردیلرا می‌یابد: رشته‌ای از زیبایی و عاشقانه که به او انرژی می‌دهد. او با افرادی در شیلی صحبت می‌کند که ایمان را حفظ کرده‌اند، از جمله پابلو سالاس، فیلم‌ساز، که بیش از ۴۰ سال فیلم‌برداری او آرشیو حیاتی از مقاومت مردم در برابر ظلم، غیرانسانی و متوسط را جمع‌آوری کرده است.

زیرنویس The Cordillera of Dreams 2019 - بلو سابتایتل

گوزمان در مورد دخالت ایالات متحده در کودتا کوتاهی می کند. من دوست دارم او را در مقابل هنری کیسینجر ببینم. این گواهی غنی و ارزشمند بر شجاعت شیلیایی است.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
advanced-floating-content-close-btn