تاریخ انتشار : چهارشنبه 22 مارس 2023 - 16:46
کد خبر : 217427

دانلود زیرنویس فیلم The Human Condition II: Road to Eternity 1959 – بلو سابتايتل

دانلود زیرنویس فیلم The Human Condition II: Road to Eternity 1959 – بلو سابتايتل

دانلود زیرنویس فیلم The Human Condition II: Road to Eternity 1959 زیرنویس فیلم وضعیت انسانی مجموعه ای از سه فیلم درام جنگی حماسی ژاپنی به کارگردانی ماساکی کوبایاشی، بر اساس رمانی به همین نام نوشته یونپی گومیکاوا است. این فیلم‌ها با نام‌های فرعی بدون عشق بزرگ (۱۹۵۹)، جاده‌ای به سوی ابدیت (۱۹۵۹)، و دعای سرباز

دانلود زیرنویس فیلم The Human Condition II: Road to Eternity 1959 زیرنویس فیلم وضعیت انسانی مجموعه ای از سه فیلم درام جنگی حماسی ژاپنی به کارگردانی ماساکی کوبایاشی، بر اساس رمانی به همین نام نوشته یونپی گومیکاوا است. این فیلم‌ها با نام‌های فرعی بدون عشق بزرگ (۱۹۵۹)، جاده‌ای به سوی ابدیت (۱۹۵۹)، و دعای سرباز (۱۹۶۱) هستند.

براي دانلود زيرنويس اينجا کليک کنيد

دانلود زیرنویس فیلم The Human Condition II: Road to Eternity 1959 - بلو سابتايتل

زیرنویس فیلم The Human Condition II: Road to Eternity 1959 سفر کاجی خوش نیت و در عین حال ساده لوح را دنبال می کند که از ناظر اردوگاه کار به یک سرباز ارتش امپراتوری و در نهایت اسرای شوروی تبدیل می شود. کاجی که دائماً در تلاش برای بالا رفتن از یک سیستم فاسد است، بارها و بارها اخلاق خود را به جای یک مزیت، یک مانع می یابد.

در ژاپن دوران جنگ جهانی دوم، کاجی با معشوقش میچیکو، علیرغم تردیدهایش در مورد آینده، ازدواج می کند. او برای معافیت از خدمت سربازی، همسرش را به یک عملیات معدنی بزرگ در منچوری مستعمره ژاپن منتقل می کند، جایی که او به عنوان رئیس کارگری منصوب به نیروی کار از زندانیان چینی خدمت می کند.

کاجی بوروکراسی اردوگاه را با اجرای اقدامات انسانی برای بهبود شرایط کار و بهره وری، درگیری با سرکارگران، مدیران و پلیس نظامی کنپیتای تشدید می کند. در نهایت تلاش های او برای اعطای خودمختاری به اسیران جنگی توسط مقامات مکر تضعیف می شود و منجر به برق گرفتگی چندین زندانی و سر بریدن سایر متهمان به تلاش برای فرار می شود. هنگامی که کاجی به وحشیگری اعتراض می کند، شکنجه می شود و سپس به ارتش فراخوانده می شود تا سرپرستان اردوگاه را از حضور مخرب خود رها کنند.

دانلود زیرنویس فیلم وضعیت انسانی 1959 کاجی که معافیت خود را از خدمت سربازی با محافظت از زندانیان چینی در برابر مجازات ناعادلانه از دست داده بود، اکنون به ارتش ژاپن کوانتونگ اعزام شده است. به ظن دلسوزی چپ، کاجی علیرغم تیراندازی عالی و انضباط قوی پادگانی، سخت ترین وظایف را در کلاس استخدام نظامی خود به عهده می گیرد. همسرش میچیکو در نامه‌ای به افسر فرمانده‌اش تقاضای تفاهم می‌کند و بعداً برای ابراز عشق و همبستگی کاجی از تأسیسات نظامی او بازدید می‌کند. کاجی فرار از جبهه را با دوستش شینجو که به دلیل دستگیری برادرش به دلیل فعالیت های کمونیستی در مظان اتهام است، در نظر می گیرد. کاجی با بی اعتمادی به این ایده که فرار منجر به آزادی می شود و وفادار بودن به همسرش، در نهایت با وجود سختی هایش به خدمت سربازی ادامه می دهد.

زیرنویس فیلم The Human Condition II: Road to Eternity 1959 - بلو سابتايتل

زیرنویس The Human Condition II: Road to Eternity 1959 وقتی اوبارا، یک سرباز ضعیف و ضعیف در واحد کاجی، پس از اینکه مشکلات خانه با تنبیه بی‌وقفه و تحقیر سربازان دیگر همراه شد، خودکشی می‌کند، کاجی از مافوق‌هایش برای پی‌اف‌سی یوشیدا، رهبر حلقه نیروهایی که هل می‌دادند، انضباطی می‌خواهد. اوبارا بر لبه پرتگاه در حالی که یوشیدا نظم و انضباط ندارد، کاجی با امتناع از نجات سرباز شرور، زمانی که هر دو مرد در تعقیب شینجو در شن های روان گرفتار می شوند، به سرنوشت او کمک می کند، که در نهایت فرصت را غنیمت شمرده و فرار کرد. کاجی از بستری شدن در بیمارستان مربوط به حادثه شن روان مرخص می شود و به همراه یگان خود به جبهه منتقل می شود.

از کاجی خواسته می شود که گروهی از افراد استخدام شده را رهبری کند و به درجه یک خصوصی ارتقا یابد. او مأموریت خود را با این شرط می پذیرد که افرادش از گروهی از توپخانه داران کهنه کار جدا شوند که به عنوان مجازات برای کوچکترین تخلف، ظلم شدید را انجام می دهند. کاجی که اغلب برای مردانش مجازات می شود، شخصاً بارها توسط این کهنه سربازان مورد ضرب و شتم قرار می گیرد، علی رغم رابطه اش با ستوان دوم کاگیاما. کاجی و اکثر مردانش که به دلیل سقوط اوکیناوا دچار تضعیف شده‌اند و دائماً با کهنه‌سربازان می‌جنگند، به یک ماهه حفر خندق فرستاده می‌شوند. کار آنها با حمله ارتش شوروی که باعث تلفات سنگین ژاپنی ها و مرگ کاگیاما می شود، قطع می شود. نیروهای ژاپنی که مجبور به دفاع از زمین های هموار با استحکامات اندک و تسلیحات سبک می شوند، توسط تانک های شوروی تسخیر می شوند و افراد ناگفته ای کشته می شوند. کاجی از نبرد جان سالم به در می‌برد اما مجبور می‌شود یک سرباز ژاپنی دیوانه را با دستان خالی بکشد تا از کشف موقعیت او توسط سربازان شوروی جلوگیری کند. فیلم با گفتن کاجی به پایان می رسد: “من یک هیولا هستم، اما می خواهم زنده بمانم!” و دویدن و فریاد زدن در جستجوی ناامیدانه سایر بازماندگان ژاپنی.

زیرنویس فیلم The Human Condition II: Road to Eternity 1959 - بلو سابتايتل

زیرنویس فیلم وضعیت انسانی 1959 نیروهای ژاپنی که در جریان وقایع فیلم دوم متلاشی شده بودند، کاجی و برخی از همراهان تلاش می کنند تا از دستگیری توسط نیروهای شوروی فرار کنند و بقایای ارتش کوانتونگ را در منچوری جنوبی بیابند. با این حال، پس از سرنیزه زدن یک سرباز روسی، کاجی به طور فزاینده ای از جنگ خسته می شود و تصمیم می گیرد از هرگونه تظاهر به پیوستن مجدد به ارتش چشم پوشی کند. در عوض، او سربازان همکار و تعداد فزاینده‌ای از پناهندگان غیرنظامی را رهبری می‌کند که تلاش می‌کنند از منطقه جنگی فرار کرده و به خانه‌های خود بازگردند. ژاپنی‌ها که در جنگلی انبوه گم شده‌اند، شروع به دعوا می‌کنند و در نهایت بسیاری از گرسنگی، قارچ‌های سمی و خودکشی می‌میرند. کاجی و پناهندگان که در آخرین پاهای خود از جنگل بیرون می‌آیند، با سربازان منظم ارتش ژاپن روبرو می‌شوند که به‌گونه‌ای که گویی فراری‌اند، غذا را از آنها دریغ می‌کنند. کاجی و همکارانش با ادامه مسیر به سمت جنوب، یک خانه مزرعه مجهز پیدا می کنند که به زودی توسط مبارزان دهقان چینی در کمین قرار می گیرد. فاحشه ای که کاجی به او محبت کرده بود توسط این پارتیزان ها کشته می شود و کاجی قول می دهد که به جای فرار با آنها بجنگد. با این حال، با غلبه بر نیروهای چینی تازه مسلح، کاجی و سربازان همکارش تقریباً کشته می شوند و مجبور می شوند برای زنده ماندن از مزرعه گندم شعله ور فرار کنند. سپس کاجی با گروهی متشکل از پنجاه سرباز ژاپنی روبرو می‌شود که تلاش می‌کنند در اتحاد با چیانگ کای‌شک، که معتقدند نیروهای آمریکایی از او حمایت می‌کنند، در جنگ داخلی علیه چینی‌های کمونیست مورد حمایت روسیه، نبرد را از سر بگیرند. کاجی، یک معتقد به صلح طلبی و سوسیالیسم، این استراتژی را رد می کند و آن را نادرست و محکوم به شکست می داند. سرانجام، کاجی و گروهی از سربازان ژاپنی که تعدادشان به پانزده نفر رسیده است، از طریق گشت‌های روسی می‌جنگند و اردوگاهی از زنان و پیرمردانی را پیدا می‌کنند که به دنبال محافظت از آنها هستند. کاجی در جستجوی همسرش به حرکت ادامه می‌دهد، اما وقتی اردوگاه محاصره می‌شود، تصمیم می‌گیرد تسلیم نیروهای شوروی شود.

زیرنویس The Human Condition II: Road to Eternity 1959 - بلو سابتايتل

زیرنویس وضعیت انسانی 1959 کاجی و شاگردش ترادا که توسط ارتش سرخ اسیر شده و تحت رفتاری قرار می گیرند که بازتاب خشونتی است که در فیلم اول به چینی ها وارد شد، در برابر افسران ژاپنی که اردوگاه کاری خود را با همکاری نیروهای شوروی اداره می کنند، مقاومت می کنند. در حالی که چنین مقاومتی چیزی بیش از جمع کردن زباله‌های روس‌ها برای ضایعات غذا و پوشیدن کیف اسلحه برای محافظت از آنها در برابر هوای سردتر نیست، کاجی به عنوان یک خرابکار شناخته می‌شود و توسط دادگاه شوروی به کار خشن محکوم می‌شود. کاجی با مترجمی فاسد و بدون هیچ وسیله دیگری برای صحبت با افسران روسی که با آنها همدردی ایدئولوژیک دارد، به طور فزاینده ای از شرایط اردوگاه و ارتدوکس کمونیستی ناامید می شود. هنگامی که ترادا به دلیل برخورد خشن افسر همکار کیریهارا به فرسودگی و مرگ سوق داده می شود، کاجی تصمیم می گیرد مرد را بکشد و سپس به تنهایی از اردوگاه فرار کند. کاجی که هنوز رویای یافتن همسرش را در سر می پروراند و به عنوان یک گدای بی ارزش و به عنوان یک “شیطان ژاپنی” مورد آزار و اذیت دهقانان چینی قرار می گیرد که برایشان رحمت می کند، سرانجام تسلیم سرما می شود و در زمین بایر زمستانی وسیع پوشیده از برف می میرد.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.