تاریخ انتشار : سه‌شنبه 13 سپتامبر 2022 - 9:54
کد خبر : 201820

آشنایی با انواع دکوراسیون خانه به سبک سیبارون

آشنایی با انواع دکوراسیون خانه به سبک سیبارون

امروزه طراحی دکوراسیون داخلی همه‌گیر شده است و منحصر به منازل مسکونی نیست. طراحی دکوراسیون داخلی در فروشگاه‌ها، دفاتر کاری، هتل‌ها و… هم مورداستفاده قرار می‌گیرد. اکثر افراد فکر می‌کنند چیدمان دکوراسیون داخلی منزل کاری ساده است و می‌توانند خودشان به‌راحتی انجام دهند؛ درحالی‌که در این کار مواردی وجود دارد که باید رعایت شود تا

امروزه طراحی دکوراسیون داخلی همه‌گیر شده است و منحصر به منازل مسکونی نیست. طراحی دکوراسیون داخلی در فروشگاه‌ها، دفاتر کاری، هتل‌ها و… هم مورداستفاده قرار می‌گیرد. اکثر افراد فکر می‌کنند چیدمان دکوراسیون داخلی منزل کاری ساده است و می‌توانند خودشان به‌راحتی انجام دهند؛ درحالی‌که در این کار مواردی وجود دارد که باید رعایت شود تا بتوان از فضای خانه به‌درستی استفاده کرد.

 

در سال‌های اخیر قطعاً واژه دکوراسیون خانه را شنیده‌اید. دکوراسیون واژه‌ای فرانسوی به معنی تخصص و آراستن خانه است. دکوراسیون داخلی عبارت است از هماهنگ‌سازی هنرمندانه و طراحی‌شده برای به آراستن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک مکان مانند دفتر کار یا خانه. باید بدانیم که دکوراسیون خانه سبک و اصولی دارد که بر اساس سلیقه‌ها و نیازهای هر دوره، تغییراتی در آن به وجود می‌آید. معماری داخلی خانه، خلق فضایی زیبا با کارایی لازم است. معمولاً برای چیدمان لوازم و تزئین خانه، دکور زدن و… از متخصص دکوراسیون کمک گرفته می‌شود.

امروزه طراحی دکوراسیون داخلی همه‌گیر شده است و منحصر به منازل مسکونی نیست. طراحی دکوراسیون داخلی در فروشگاه‌ها، دفاتر کاری، هتل‌ها و… هم مورداستفاده قرار می‌گیرد. اکثر افراد فکر می‌کنند چیدمان دکوراسیون داخلی منزل کاری ساده است و می‌توانند خودشان به‌راحتی انجام دهند؛ درحالی‌که در این کار مواردی وجود دارد که باید رعایت شود تا بتوان از فضای خانه به‌درستی استفاده کرد. هماهنگی رنگ‌ها می‌تواند آرامش را به فضای خانه بیاورد. در چیدمان خانه میزان بودجه در نظر گرفته‌شده اهمیت بسیاری دارد؛ هزینه بیشتر باعث می‌شود دست طراح برای طراحی بازتر باشد تا کار شما سریع‌تر انجام شود و جلوه خانه را بیشتر کند.

دکوراسیون خانه به چه معنی است و شامل چه مواردی است؟

همه ما طراحی دکوراسیون خانه را حداقل یک‌بار تجربه کرده‌ایم. زمانی‌که چیدمان لوازم خانه خود را انجام می‌دهیم، راجع به تزئین و نحوه چیدمان می‌اندیشیم به‌نوعی همه ما همچون یک دکوراتور رفتار می‌کنیم. دکوراسیون داخلی و هنر دیزاین، هنر خلق, آفرینش و هماهنگ‌سازی اجزای داخلی برای افزایش زیبایی و بهینه‌سازی فضا است. ایجاد هماهنگی میان رنگ‌ها و اجزای داخلی و اثاثیه منزل، باعث زیبایی بیشتر خانه شما می‌شود.

توجه به هویت مخاطب و درخواست‌های او از نکات مهم و حائز اهمیت است. هنر دکوراتور در اینجا است که بتواند با توجه به سلیقه و درخواست مخاطب از اصول و قواعد کار پیروی کند تا در عین جلب رضایت مخاطب، قواعد و اصول کار رعایت شود. استفاده از چندین عنصر بدون توجه به کاربردشان و تنها برای داشتن یک فضای داخلی مناسب، اهمیت بسیاری دارد.

زمانی‌که وارد یک محیط می‌شوید، رنگ‌های موجود در فضا اولین موردی است که توجه شما را جلب می‌کند. انتخاب درست رنگ‌ها و ترکیب صحیح آن‌ها اهمیت فراوانی دارد. بهترین انتخاب در دکوراسیون داخلی، استفاده از رنگ‌هایی با تناژ یکسان و سایه‌های متفاوت یا رنگ‌های مکمل به‌حساب می‌آید.

در کنار نورهای طبیعی موجود در خانه، نورپردازی مصنوعی نیز بسیار حائز اهمیت است. طرح و نقش دیوارها، روکش مبلمان، فرش و حتی طرح هر یک از این‌ها، بسیار مهم است. دو اصل اساسی در انتخاب الگوها، حفظ تعادل و جلوگیری از آشفتگی است. انرژی دریافت شده از گیاهان تأثیر بسیاری بر فضا و اشخاص می‌گذارد؛ باید متناسب با سبک دکوراسیون خانه خود از گل و گیاه استفاده کنید.

انواع دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه سبک‌های متفاوتی را شامل می‌شود که بر اساس سلیقه‌ هر شخص و مد روز طراحی می‌شوند.

برخی از مهم‌ترین سبک‌های دکوراسیون خانه به شرح زیر است:

سبک دکوراسیون سنتی

توجه به جزییات در سبک سنتی بسیار مهم است. در دکوراسیون سنتی از لوازم غیرضروری و مبلمان مجلل استفاده می‌شود و رنگ چوب‌ها معمولاً تیره است؛ از پارچه‌های مخملی، ابریشمی و گلدوزی شده برای مبلمان استفاده می‌شود.

سبک مدرن

در قرن ۲۱ میلادی سبک مدرن شکل گرفت که در آن از خطوط مشخص و صاف استفاده می‌شود. دکوراسیون مدرن یکی از محبوب‌ترین انواع سبک طراحی داخلی محسوب می‌شود. ایجاد فضا و کاربردی ساختن آن در این سبک قابل‌توجه است.  در دکوراسیون مدرن فضا را با طراحی‌های اضافی شلوغ نمی‌کنند و مبلمان و لوازم ساده مورداستفاده قرار می‌گیرد.

سبک دکوراسیون میانه قرن

افرادی که به‌ظاهر یکپارچه علاقه دارند، می‌توانند از این سبک استفاده کنند. خطوط مینیمالیستی و منحنی‌های عجیب در سبک دکوراسیون میانه قرن بسیار پراستفاده هستند. چوب، آلومینیوم و حتی پلاستیک ازجمله مواد مورداستفاده این سبک هستند.

سبک امروزی یا معاصر

سبک امروزی در اکثر مواقع با سبک مدرن اشتباه گرفته می‌شود. در این سبک دیزاین زمان حال بسیار مهم است و هر وسیله‌ای متناسب با مد روز پیش می‌رود. از خطوط نرم و منحنی در این طراحی استفاده می‌شود و بزرگ‌ترین تفاوت سبک امروزی با سبک مدرن در استفاده از همین خطوط است. در این سبک گاهی فقط از طیف‌های مختلف یک رنگ استفاده می‌شود؛ یکی از رایج‌ترین طیف‌های رنگی، رنگ‌های کرم، قهوه‌ای و سفید است که به‌صورت برجسته‌تر مورداستفاده قرار می‌گیرند.

سبک دکوراسیون انتقالی

سبک انتقالی بهترین انتخاب برای افرادی است که علاقه‌مند به سبک مدرن و سبک کلاسیک هستند. طراحی داخلی در سبک انتقالی، ترکیبی از طراحی سنتی و مدرن است.

طراحی داخلی صنعتی

این سبک الهام گرفته‌شده از انبارها و کارخانه‌های قدیمی است.  دیوارهای آجری و بلوکی ازجمله موارد مورداستفاده در این سبک هستند؛ لوله‌های ساختمان نیز نمایان است. ابزار و لوازم با همان رنگ طبیعی که دارند استفاده می‌شوند و تغییری در رنگ آن‌ها ایجاد نمی‌شود. در دهه ۱۹۹۰ در امریکای شمالی طراحی صنعتی بسیار محبوب و پرطرفدار شد.

سبک دکوراسیون مینیمال

این سبک در لیست محبوب‌ترین‌ها قرار دارد که ساده‌شده سبک دکوراسیون مدرن است. تمام موارد مورداستفاده در سادگی کامل‌اند و خطوط صاف مورداستفاده در این سبک‌اند.

دکوراسیون سبک شابی شیک

اشخاصی که علاقه‌مند به طرح‌های شلوغ هستند، می‌توانند از این سبک بهره ببرند. پارچه‌های گل‌دار و کف‌پوش‌های سفید این سبک، جزء بخش اصلی طراحی آن محسوب می‌شوند. طیف سفید از رنگ‌های مهم مورداستفاده در سبک شابی شیک است و از ترکیب عناصری همچون چوب، آلومینیوم، آهن و کف‌پوش‌هایی با پنل‌های بزرگ استفاده می‌شود.

سخن پایانی

دکوراسیون خانه در سال‌های اخیر اهمیت فراوانی پیداکرده است. معمولاً افراد برای چیدمان دیزاین منازل خود از دکوراتیو کمک می‌گیرند تا بتوانند بهترین استفاده را از فضای خانه خود ببرند. استفاده از مواد و ابزار مناسب، ترکیب رنگ‌های متناسب و کاربردی بودن لوازم و محیط، ازجمله مواردی است باید در این فرایند رعایت شود. دکوراسیون خانه در سبک‌های مینیمال، شابی شیک، انتقالی، امروزی یا معاصر میانه قرن، مدرن، اسکاندیناویایی، طراحی مدیترانه‌ای، سبک‌های دکوراسیون ساحلی، خانه باغ و روستایی، اکلکتیک، طراحی صنعتی و کرفتس‌من طراحی و اجرا می‌شود.

برای داشتن یک فضای داخلی مناسب نیاز است به عناصری همچون رنگ، نور، الگوی گل و گیاه و مبلمان توجه کنید. این عناصر در زیبایی دکوراسیون شما بسیار تأثیر می‌گذارند. میزان بودجه موردنظر برای این کار بسیار اهمیت دارد؛ البته این بدان معنا نیست که با هزینه کم نمی‌توان این کار را به ثمر رساند. سیبارون در زمینه طراحی دکوراسیون، تجربه‌های فراوانی دارد و پر از ایده‌های خلاقه است. سیبارون با با آدرس https://arch.sibaroon.com/ کنار شما است و به شما در این راه کمک خواهد کرد تا منحصربه‌فردترین طراحی را در خانه خود به‌کار ببرید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها