کد خبر : 199508
تاریخ انتشار : سه شنبه 21 تیر 1401 - 15:38

ارتباط بیت کوین با اینترنت اشیا و مهاجرت چیست؟

ارتباط بیت کوین با اینترنت اشیا و مهاجرت چیست؟

  مهاجرت، پدیده قرن بیستم می‌باشد که روند آن در قرن بیست‌و‌یکم سیری تصاعدی به خود گرفته است. انسان امروزی همواره به دنبال پیدا کردن راه‌هایی برای بهتر کردن کیفیت زندگی خود و خانواده‌اش می‌باشد. یکی از این راه‌ها، مهاجرت به کشورهای پیشرفته برای تحصیل، کار و به‌طور کلی زندگی در سطح بالاتر است. بلاک

 

مهاجرت، پدیده قرن بیستم می‌باشد که روند آن در قرن بیست‌و‌یکم سیری تصاعدی به خود گرفته است. انسان امروزی همواره به دنبال پیدا کردن راه‌هایی برای بهتر کردن کیفیت زندگی خود و خانواده‌اش می‌باشد. یکی از این راه‌ها، مهاجرت به کشورهای پیشرفته برای تحصیل، کار و به‌طور کلی زندگی در سطح بالاتر است. بلاک چین و اینترنت اشیا، هر دو به‌عنوان تکنولوژی‌های مهمی در تحول زندگی انسان‌های امروزی هستند. رمز ارزها یکی از پیشرفت‌های مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین می‌باشند که امروزه در سطح وسیعی در بازارهای مالی و اقتصادی دیجیتالی با توجه به اخبار ارز دیجیتال تحول بزرگی ایجاد کرده است . در این میان، بیت کوین را می‌توان به‌عنوان معروف‌ترین و رایج‌ترین رمز ارز موجود در این بازار نام برد. در این مقاله به بررسی ارتباط بیت کوین با اینترنت اشیا و مهاجرت می‌پردازیم.

11.jpg

مهاجرت، بیت کوین و اینترنت اشیا

مهاجرت کار آسانی نیست. اما بسیاری‌ از افراد برای رسیدن به زندگی و رفاه بهتر برای خود و خانواده، به این سختی تن می‌دهند. کشورهای جهان اول بهترین گزینه جهت مهاجرت برای کار، تحصیل و سرمایه‌گذاری هستند. علت این است که این کشورها هم سیستم آموزشی به‌روز و پیشرفته‌ای و هم بازار کاری گسترده و متنوع دارند. اما گروه‌های دیگری هم هستند که از مهاجرت به کشورهای پیشرفته‌تر سود می‌برند: مخترعین! تبدیل فکر به عمل است که یک اختراع را ارزشمند می‌کند. محیط‌های به‌روزتر، پیشرفته‌تر و آماده‌تر کشورهای پیشرفته، امکانات بیشتری برای عملیاتی شدن بیشتر اختراعات مبتنی بر فناوری‌های دیجیتال دارند.

8.jpg

کمبود نیروی انسانی و پیر شدن جمعیت کشورهای جهان اول، همراه با نرخ پائین فرزند‌آوری باعث‌شده است این کشورها به فکر چاره و به دنبال یک راه‌کار اصولی باشند. یکی از این راه‌کارهای اصولی، جذب نیروهای کارآمد و متخصص خارجی به کشورشان با وعده اقامت دائم و برخورداری از امکانات و تسهیلات رفاهی موجود در آن کشور همراه با درآمد عالی‌تر است. 

با این همه، شما باید چیزی برای عرضه داشته باشید تا در این کشورها پذیرفته شوید. دانش و پول دو دارایی مهمی هستند که می‌توانید در ازای آن، زندگی در کشورهای پیشرفته با سطح رفاه‌تر و امکانات بالاتر را تجربه کنید. بیت‌کوین و اینترنت اشیا، هر دو بر پایه اینترنت کار می‌کنند. یکی را اگر پول و دیگری را دانش در نظر بگیرید، با داشتن یکی از آنها یا هر دو، کشورهای پیشرفته بسیاری پذیرای شما خواهند بود. اینجا است که ارتباط بیت کوین با اینترنت اشیا و مهاجرت مشخص می‌گردد.

 

ارتباط مهاجرت با بیت کوین

رمز ارزها از جمله بیت کوین که اگر به اخبار بیت کوین توجه کرده باشید میدانید که تحول زیادی در بازارهای اقتصادی امروز به وجود آورده‌اند، برپایه فناوری بلاک چین کار می‌کنند. رمز ارزها یک راه خوب برای درآمدزایی و پس‌انداز هستند. البته شما باید قبل از شروع به کار در بازارهای دیجیتال خرید و فروش رمز ارز، با نحوه خرید و فروش و در واقع معاملات آنها آشنا شوید. در بازارهای مالی و اقتصادی رسمی کشورها، هنوز بیت کوین یا هر رمز ارز دیگری به‌عنوان یک کالا در نظر گرفته می‌شود که ارزش پولی دارد. اگر شما بخشی از ثروت خود را به‌صورت بیت کوین ذخیره کرده‌اید، احتمالاً این پرسش در ذهن شما نقش بسته آیا مهاجرت با بیت کوین امکان پذیر است یا نه؟. در پاسخ باید بگوییم که بله امکان‌پذیر است.

24.jpg

بیت کوین پول خوابیده در یک حساب بانکی نیست که شما بتوانید با آن تمکن مالی خود برای مهاجرت را ثابت کنید. اما یک کالا است که به سرعت قابل تبدیل شدن به پول می‌باشد. بیت کوین ارزش اقتصادی بالایی برای افراد و در نتیجه کشورها دارد. در نتیجه، کشورهای بسیاری از جمله بریتانیا، پرتغال، استرالیا، دانمارک و نیوزیلند در دنیا هستند که قوانین آسانی برای حضور معامله‌گران و دارندگان بیت کوین وضع کرده‌اند. علاوه بر این، برخی کشورها در جهان هستند که شما می‌توانید با بیت کوین تابعیت دوم خود را از آنها بخرید. این امر ارتباط بیت کوین با مهاجرت را آشکار می‌سازد.

خرید تابعیت دوم با بیت کوین از این کشورها، معمولاً در قالب برنامه‌های مهاجرتی سرمایه‌گذاری به متقاضیان عرضه می‌شوند. سرمایه‌گذاری در هر کشور می‌تواند روش‌های مختلفی داشته باشد: خرید ملک، خرید اوراق بهادار و اوراق قرضه دولتی، بورس، ثبت شرکت و غیره. 

خرید تابعیت دوم با بیت کوین

تنها کشوری که در حال حاضر امکان خرید تابعیت دوم با بیت کوین را فراهم کرده، کشور وانواتو است که میتوان گفت بهترین تریدرهای جهان هم این کار را انجام داده اند . برخی دیگر از کشورهای ناحیه کارائیب نیز به زودی خرید تابعیت دوم با بیت کوین را آزاد خواهند کرد. 

پاسپورت ایران، محدودیت بسیاری دارد و برای رفتن به بسیاری از کشورهای دنیا نیازمند گرفتن ویزا هستید. خرید تابعیت دوم از کشورهایی مثل وانواتو، مالتا، آنتیگوا و باربادوا، این آزادی را به شما می‌دهد که دست‌کم به ۱۳۰ کشور دنیا (از جمله ناحیه شینگن و بریتانیا) بدون نیاز به ویزا سفر کنید.

 

حالا اگر قصد مهاجرت به کشورهای حوزه شینگن مثل آلمان را داشته باشید، شرایط فرق می‌کند. قوانین کشور آلمان در زمینه گرفتن تابعیت دوم، سخت‌تر هستند. برای نمونه اگر از طریق برنامه‌های کاری یا سرمایه‌گذاری قصد گرفتن تابعیت این کشور را داشته باشید، دست‌کم باید شش تا هشت سال در این کشور زندگی کرده باشید تا درخواست شما برای گرفتن پاسپورت بررسی شود. 

برای گرفتن پاسپورت برخی کشورها هم باید در آزمون شرکت کنید که کشور پرتغال یکی از این کشورها به‌شمار می‌رود. البته با وجود صرافی‌های آنلاینی که به راحتی بیت کوین را به دلار یا یورو تبدیل می‌کنند، شما مشکلی از لحاظ انتقال این نوع سرمایه به کشوری که مهاجرت می‌نمایید، ندارید. 

ویزامتریک آلمان

تعداد درخواست‌های ویزا به کشورهای حوزه شگن از جمله آلمان، بسیار زیاد است. در نتیجه، سفارت کشور آلمان در هر کشور، باید روزانه صدها درخواست را دریافت کند. این امر هم برای مسئول دریافت درخواست بسیار سنگین است و هم وقت زیادی از متقاضیان پای صف سفارتخانه تلف می‌شود. برای رفع این مشکلات، اداره مهاجرت آلمان، کار دریافت درخواست ویزاهای شینگن و ملی را به شرکت کارگزاری ویزامتریک محول کرده است. 

نحوه درخواست از ویزامتریک

نماینده شرکت ویزامتریک در ایران، شرکت رهیاب گستر آرتا می‌باشد. برای تحویل درخواست ویزای خود به این شرکت، حتما نیازمند رزرو وقت هستید. نحوه دریافت وقت از ویزامتریک به این‌صورت است که باید به آدرس اینترنتی این شرکت بروید. سپس در قسمت رزرو وقت، فرم‌های مربوطه را پرکنید. علاوه بر این، برای رزرو وقت پرداخت مبلغ ششصدهزار تومن به‌ازای هر نفر، الزامی است. این مبلغ بعد از این‌که در وقت مقرر به آدرس شرکت ویزامتریک آلمان در تهران مراجعه کردید و فرم درخواست و مدارک موردنیاز را تحویل دادید و هزینه‌های مربوطه را به یورو پرداخت کردید، به شما عودت داده خواهد شد.

 

از آن‌جا که برای هزینه‌های ویزا، سفارتخانه آلمان، تنها یورو را می‌پذیرد، باید در وقت مقرر، یوروی کافی به همراه خود ببرید. وجوه پرداختی برای هزینه‌ خدمات معمولی و اختصاصی شرکت ویزامتریک نیز باید به یورو پرداخت شوند. شما نمی‌توانید با بیت کوین یا هر رمز ارز دیگری این هزینه‌ها را بپردازید. 

یک نکته مهم دیگر هم این است که شرکت ویزامتریک آلمان تنها به کسانی خدمات ارائه می‌دهد که از قبل وقت رزرو کرده باشند. پس رزرو قبلی وقت از این شرکت، اهمیت زیادی دارد. بعد از دریافت مدارک، شرکت مدارک شما را جهت بررسی به سفارت آلمان می‌فرستد. پس از بررسی و قبول یا رد درخواست، گذرنامه شما به ویزامتریک برگشت داده می‌شود. شرکت به شما اطلاع می‌دهد و شما می‌توانید گذرنامه خود را به صورت حضوری یا از طریق پست (بخشی از خدمات اختصاصی شرکت) تحویل بگیرید.

ارتباط اینترنت اشیا با مهاجرت

اینترنت اشیا یکی از فناوری‌های نوین مبتنی بر اینترنت است که جای پیشرفت زیادی دارد. کشورهای بسیاری از جمله آلمان، استرالیا، آمریکا و… از کسب‌وکارهایی مبتنی بر این فناوری حمایت ویژه‌ای می‌کنند. اگر شما در این زمینه صاحب دانش، تجربه و ایده‌های کسب و کاری جدید هستید، این کشورها مقاصد مهاجرتی ایده‌آلی برای شما خواهند بود. 

در حال حاضر بسیاری از کشورهای پیشرفته و حتی در حال پیشرفت از جمله کشور خودمان، برای بالا بردن کیفیت زندگی شهروندشان به دنبال هوشمندسازی شهرهای خود هستند. اینترنت اشیا یکی از فناوری‌های مهم برای مقاصد هوشمندسازی منازل، امکانات صنعتی، تجاری، ادرات دولتی و خصوصی و شهرها است. علاوه بر این، یکی از مباحث مهمی که امروزه ذهن طرفداران شهرهای هوشمند را به خود مشغول کرده، ترکیب رمز ارزها با فناوری اینترنت اشیا می‌باشد. این امر می‌تواند در قدرتمندسازی ابزارهای کاربردی مبتنی بر اینترنت اشیا نقش مهمی داشته باشد. اینجا است که ارتباط بیت کوین با اینترنت اشیا و مهاجرت شکل می‌گیرد.

 

شما می‌توانید از طریق ثبت اختراع در زمینه فناوری اینترنت اشیا، از برنامه‌های مهاجرتی مخصوص مخترعین کشورهایی چون آلمان، بریتانیا، استرالیا، نیوزیلند، آمریکا، پرتغال و بسیاری کشورهای دیگر استفاده و به کشور موردنظر خود مهاجرت کنید. کشورهایی مانند آمریکا، استرالیا، پرتغال، نیوزیلند، بریتانیا، آلمان و حتی ایتالیا پ تنش‌های مالی زیاد را تجربه می‌نمایند. اختراع با اینترنت اشیا و قابلیت عملی‌سازی این اختراعات آن‌قدر مهم می‌باشد که در این کشورها هم جذب مخترعین چنین ابزارهایی از اولویت بالایی برخوردار است. 

سخن آخر

در این مقاله به منظور آشکارسازی ارتباط بیت کوین با اینترنت اشیا و مهاجرت به بررسی مسائلی چون مهاجرت، مهاجرت با بیت کوین و نحوه مهاجرت با اینترنت اشیا پرداختیم. گرفتن یا خرید تابعیت دوم یک کشور، دست شما را برای سفرهای تجاری و تفریحی به کشورهای دیگر بدون هدر دادن وقت خود برای گرفتن ویزا، بازتر می‌کند. خرید تابعیت دوم از طریق بیت کوین در حال حاضر تنها توسط یک کشور عرضه می‌شود. اما مهاجرت با بیت کوین تنها محدود به خرید تابعیت دوم با بیت کوین نیست. نباید ارزش بیت کوین برای سرمایه‌گذاری و گرفتن تابعیت را نادیده بگیرید. کشورهای بسیاری در حوزه شینگن و خارج از شینگن هستند که فضای امنی برای معامله‌گران بیت کوین و سایر رمز ارزها فراهم کرده‌اند. 

فراموش نکنید که اگر هدف شما برای مهاجرت، کشور آلمان است، باید از طریق شرکت ویزامتریک آلمان برای ارائه درخواست ویزای خود اقدام کنید. تابعیت دوم آلمان خریدنی نیست، نه با پول‌های رایج و نه با رمز ارزها. برای گرفتن تابعیت آلمان باید در ابتدا برای ویزای این کشور اقدام کنید که انواع مختلفی دارد. برای ارسال مدارک خود به سفارت آلمان هم تنها راه، ویزامتریک آلمان است. 

اگر خود را یک مخترع یا کارآفرین می‌دانید، فناوری اینترنت اشیا، یک حوزه فعالیتی جذاب برای شما خواهد بود . برنامه‌های مهاجرتی انتقال تکنولوژی، با گرفتن سریع تابعیت دوم کشورهای دخیل در این طرح، همراه نیستند. اما این برنامه‌ها نقطه خوبی برای مهاجرت شما به عنوان یک مخترع یا کارآفرین هستند. شما این توانایی را خواهید داشت که در محیط‌‌های مجهزتر، به‌روز‌تر و آماده‌تر برای عملیاتی‌سازی اختراعتان تلاش خود را آغاز کنید .  دری لند فایننس در این مقاله سعی کرده است تا بهترین اطلاعات ممکن در این زمینه را به شما انتقال دهد ممنون از شما .

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.