تاریخ انتشار : چهارشنبه 24 اسفند 1401 - 13:53
کد خبر : 217215

برای درمان رگ های پا بشتابید!

برای درمان رگ های پا بشتابید!

بهترین متخصص واریس ایران می تواند با روش های پیشرفته و جدید به بهتر شدن بیماری افراد کمک قابل توجهی کند. لازم به ذکر است که همه افراد ترجیح می دهند تا درمان بیماری واریس را زیر نظر دکتر با تجربه و حرفه ای که بهترین امکانات را داشته باشد انجام دهند. فرقی نمی کند که

واریس چیست: علت، عوارض و انواع - متخصص قلب و عروق دکتر مهدی کریمی

بهترین متخصص واریس ایران می تواند با روش های پیشرفته و جدید به بهتر شدن بیماری افراد کمک قابل توجهی کند. لازم به ذکر است که همه افراد ترجیح می دهند تا درمان بیماری واریس را زیر نظر دکتر با تجربه و حرفه ای که بهترین امکانات را داشته باشد انجام دهند. فرقی نمی کند که شما در کدام شهر ایران زندگی می کنید مهم این است که بتوانید بهترین متخصص را پیدا کرده و درباره بیماری خود با او مشورت کنید و درمان خود را در سریع ترین زمان انجام دهید. متخصص عروق همیشه درمان واریس و بیماریهای زمینه ایی آن یعنی نارسائی وریدی تخصص دارد. این پزشکان در طول دوره تخصصی و فوق تخصص خود مهارت ها و تجربه های لازم را در زمینه فرایندهای درون عروق می آموزند. اینگونه از متخصصان در حوزه جراحی عروق، رادیولوژی و غیر مهارت کافی را به دست می‌آورد و در خدمت مردم خود می باشند.

زمان مراجعه به متخصص عروق

در ادامه این مقاله می‌خواهیم درباره اینکه شما باید چه موقع به متخصص عروق مراجعه کنید مطالب مفید و ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهیم.

۱- ضعف پاها در پایان روز و یا بعد از ایستادن های طولانی

۲-خشکی و خارش پوست

مشکلات پوستی مثل خشکی و خارش می تواند نشانه مشکلات وریدی درمان نشده باشد.

۳-دشوار شدن فعالیت های روزانه در اثر درد پا

برای اینکه مطمئن شوید درد پا با مشکلات واریسی ارتباط دارد یا نه حتما باید یک جلسه به متخصص عروق مراجعه کنید.

۴-ابتلا به زخم پا

اگر مشکلات وریدی بدون درمان رها شوند با خطر زخم شدن پا مخصوصا در ناحیه پشت ساق همراه خواهند شد.

۵- متورم شدن رگ ها و تغییر رنگ آنها در صورتی که مشاهده کردید که رگهای پای شما متورم شده و یا تغییر رنگ داده حتماً به پزشک متخصص عروق مراجعه کنید.

وبسیاری از نشانه های دیگر که شما باید به آنها دقت کرده وبا کوچکترین نشانه ایی به متخصص عروق مراجعه کنید.

واریس یکی از مهم ترین بیماری های این که برای پا شناخته شده است.در این مقاله به بهترین متخصص واریس اشاره خواهیم کرد.جالب است بدانید که این بیماری در گذشته و در بین مادربزرگ و پدربزرگ های شما نیز بوده است اما به جهت نداشتن اطلاعات کافی از وجود این بیماری بی اطلاع بوده اند.

اما شاید برایتان سوال باشد که در چه افرادی واریس شکل میگیرد و یا روش درمان این بیماری چیست.در ادامه مقاله قصد داریم به این موارد نیز اشاره کنیم.

علت بروز واریس و درمان آن

علت های زیادی برای بروز واریس وجود دارد اما در اینجا به شایع ترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

۱- سن:با بالاتر رفتن سن خطر ابتلا به بیماری واریس افزایش می یابد.از لحاظ پزشکی هرچه سن بالاتر میرود جدار سیاهرگ سخت تر میشود و درون سیاهرگ دریچه ای به نام لانه کبوتر وجود دارد که ضعیف تر میشود.با ضعیف شدن این دریچه احتمال ایجاد واریس افزایش می‌یابد.

۲- حاملگی:یکی از عواملی که خطر ابتلا به واریس را افزایش میدهد بارداری می‌باشد.تغییرات هورمونی که در دوران حاملگی ایجاد میشود باعث افزایش حجم داخل عروقی واز طرف دیگر جریان آهسته تر خون مخصوصا  در پاها میگردد.

۳-جنس زن:زنها بالاخص در دوران حاملگی ونیز بعد از یائسگی در معرض واریس می باشند.

۴-ایستادنهای طولانی مدت نیز یکی از مهم ترین عواملی است که باعث بروز واریس میگردد.

۵-چاقی

البته عامل موروثی بودن نیز یکی دیگر از عوامل مهم در بوجود آمدن واریس می‌باشد.

پزشکان حاذق اصفهانی درمان های زیادی در این زمینه دارند مانند: لیزر واریس، چسب واریس، اسکلروتراپی ،Rf واریس و سایر روشهای درمان که توسط پزشکان و متخصصان مجموعه ما بصورت کاملا کاربردی و علمی انجام میشود.

شما میتوانید با مراجعه به مجموعه ما و انجام درمان از تخفیف خوبی برخوردار شوید.

علائم، علل و درمان واریس - درمانکده

متخصصین واریس چه نوع بیماری را درمان میکند؟

متخصص واریس به طور کلی پزشکی است که به طور اختصاصی در زمینه فلبولوژی فعالیت می کند و تجربه و مهارت کافی برای درمان واریس و دیگر بیماری های وریدی را دارد. بیماری هایی که توسط متخصص واریس درمان می‌شود بسیار متنوع است.

 •  واریس طنابی 

واریس طنابی از شایع ترین بیماری هایی است که توسط متخصص واریس درمان میشود. روش‌های مختلفی برای درمان بیماری در نظر گرفته شده است که لیزر از مهمترین آنها می باشد درمان واریس در اصفهان نیز زیر نظر بهترین پزشکان و متخصصان با تجربه و حرفه ای انجام میشود.

 • مویرگ های عنکبوتی

این مویرگها و سایر عروق ریز سطحی یکی دیگر از علل مراجعه بیماران به متخصص واریس است. معمولاً مراجعین نوع از واریس را خانم‌ها تشکیل می دهند البته در میان آقایان این بیماری در سال‌های اخیر نیز شیوع پیدا کرده است.

دو روش اصلی درمان این رگ ها عبارتند از تزریق و لیزر سطحی

برجستگی رگهای پشت دست می تواند ارثی یا به علت کاری باشد علت مراجعه فرد پزشک زیباتر شدن پشت دست ها می باشد و جنبه بیماری ندارد. برای درمان واریس های پشت دست از لیزر های ظریف در رنگی و معمولاً تزریق استفاده می شود در مجموع می توان ظاهر شدن رگهای واریسی دست را با از بین بردن یا کاهش خاصیت کشسانی پوست مرتبط دانست.

 •  واریس زیر چشم

یکی دیگر از علل مراجعه افراد به پزشک واریز زیر چشم می باشد مشخص شدن این رگ ها می توانند  از دوران نوجوانی یا سنین بالاتر شروع شود.

 • واریس لگن

واریز لگن یکی از مشکلاتی است که معمولاً در بین خانمهایی که بارداری زیاد  و یا بارداری های سنگین و سخت داشته اند به وجود می آید. علائم و نشانه های این واریس به صورت درد   و سنگینی زیر شکم بروز می‌کند. معمولاً هم توسط سونوگرافی داخلی مشخص می شود. لازم به ذکر است که در مواردی همراه واریس لگن علائم ظاهری دیگری، مانند واریس در دستگاه تناسلی نیز به وجود می‌آید و مراجعه کنندگان از آن شکایت دارند.

لازم به ذکر است که برای تشخیص بهترین پزشک درمان واریس در اصفهان میتوانید از بیماران او سوال کنید. بیماران بهترین گزینه برای رد یا تایید پزشک حرفه ای و با تجربه هستند .پرشکی که تجربه کافی داشته و سالیانی را در درمان بیماری سپری کرده باشد بهترین پزشک معالج برای شما میباشد و به راحتی می‌تواند هرگونه عارضه ویا مشکلی را برای شما برطرف کند.

در این مقاله سعی میکنیم مطالب مفید و ارزشمندی را راجع به درمان واریس در اختیار شما قرار دهیم. درمان واریس از اهمیت خاصی برخوردار است. همانطور که اطلاع دارید یک جراح عروق می تواند علاوه بر بیماری واریس بیماریهای مهم تر و وخیم تری مربوط به سیستم عروق را نیز تشخیص و درمان نماید. لازم به ذکر است که بدانید واریس و رگهای عنکبوتی فقط از نظر مشکلات عنکبوتی اهمیت ندارند، بلکه بعضی از مواقع می تواند نشانه ای از وجود بیماری های خطرناک تری بوده و یا باعث عوارض وخیمی مثل لخته شدن خون یا ایجاد زخم های واریس در پوست شود.

تمام این اطلاعات نشان می دهد که تخصص و تجربه یک متخصص و جراح عروق می تواند نقش بسیار مهمی در تشخیص تمام این عوارض و همچنین درمان کامل و موفق آنها داشته باشد. توجه داشته باشید که متخصص و جراح عروق علاوه بر درمان های کوتاه مدت می‌تواند روابط بلندمدت را نیز با بیماران خود داشته باشد و بیماری های عروق را در این گونه از بیماران به طور کامل مدیریت کند.

معمولا اکثر بیمارانی که برای رگهای واریسی یا عنکبوتی زیر نظر پزشکان قرار گرفته و درمان می‌شوند، می‌توانند فعالیت های معمولی روزمره خود مانند برگشت به محل کار را در عرض دو روز شروع کنند.

توجه داشته باشید که درد در تمام بیماران به یک اندازه نیست و معمولاً پزشک معالج قرص های ایبوپروفن را برای رفع  درد و ناراحتی تجویز می کند. دستوراتی که لازم است بیمار قبل و بعد از عمل رعایت کند به صورت شفاهی و کتبی به بیماران داده میشود.

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم متخصصین و جراحان عروق، پزشکان هستند که در زمینه درمان بیماری های مربوط به عروق خونی در بدن دارای تخصص میباشند. در مجموع می‌توان گفت که متخصصین عروق می توانند بیماری هایی را که در زیر به آنها اشاره میکنیم را شناسایی و درمان کنند.

 •  بیماری های واریس و رگهای عنکبوتی در بدن افراد
 • بیماری های عروقی
 •  زخم واریس
 • نارسایی مزمن رگ
 •  لخته شدن خون در رگ ها و سیاهرگ ها
 • آنوریسم عروق احشایی

تعداد جلسات درمان برای اینکه فرد بیمار به یک نتیجه رضایتمندی برسد در جلسه‌ای که پزشک برای بیمار به عنوان جلسه مشاوره خواهد گذاشت مشخص می‌شود. معمولاً یک جلسه برای درمان تمام سیاهرگ های برجسته و بزرگ کافی است اما درمان رگهای عنکبوتی در چند جلسه انجام می‌شود. درمان رگ های عنکبوتی یک بیمار معمولاً در ۳ تا ۵ جلسه در زمانی بین ۴ تا ۶ هفته انجام می شود تا نتیجه خوب و دلخواه ای حاصل شود.

درباره میزان درد درمان واریس باید بگوییم که اکثر بیماران درد مختصر و کمی را موقع درمان تجربه میکنند یا اصلا دچار درد نمی شوند. لازم به ذکر است که این نوع از ناراحتی ها بسیار زودگذر بوده و فقط چند ثانیه بیشتر طول نمی کشد. اما برای بیماران حساس به درد از بی حسی موقتی یا کیسه یخ استفاده می کنند. هرچند که درد در بین بیماران به یک اندازه نیست اما می توان از قرص های مسکن برای برطرف کردن آن استفاده کرد معمولاً در بیشتر درمانهای واریز عوارض بسیار کم و کوتاهی وجود دارد. بیماران معمولاً با کبودی یا سرخی خفیفی بعد از درمان مواجه شده که آن هم بعد از چند روز برطرف میشود.

علت بروز واریس و درمان آن

برای ایجاد هر بیماری علتی وجود دارد و لذا درمانی نیز هست.در این قسمت از علت بروز واریس و درمان آن صحبت خواهیم کرد.

علت های زیادی برای بروز واریس وجود دارد اما در اینجا به شایع ترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

۱- سن:با بالاتر رفتن سن خطر ابتلا به بیماری واریس افزایش می یابد.از لحاظ پزشکی هرچه سن بالاتر میرود جدار سیاهرگ سخت تر میشود و درون سیاهرگ دریچه ای به نام لانه کبوتر وجود دارد که ضعیف تر میشود.با ضعیف شدن این دریچه احتمال ایجاد واریس افزایش می‌یابد.

۲- حاملگی:یکی از عواملی که خطر ابتلا به واریس را افزایش میدهد بارداری می‌باشد.تغییرات هورمونی که در دوران حاملگی ایجاد میشود باعث افزایش حجم داخل عروقی واز طرف دیگر جریان آهسته تر خون مخصوصا  در پاها میگردد.

۳-جنس زن:زنها بالاخص در دوران حاملگی ونیز بعد از یائسگی در معرض واریس می باشند.

۴-ایستادنهای طولانی مدت نیز یکی از مهم ترین عواملی است که باعث بروز واریس میگردد.

۵-چاقی

البته عامل موروثی بودن نیز یکی دیگر از عوامل مهم در بوجود آمدن واریس می‌باشد.

در ایران و بویژه در اصفهان پزشکان زیادی در این زمینه فعالیت داشته اند.

شما میتوانید به راحت ترین شیوه ممکن این بیماری را درمان کنید.

در این قسمت به چند روش درمان این بیماری اشاره میکنیم.

پزشکان حاذق اصفهانی درمان های زیادی در این زمینه دارند مانند: لیزر واریس، چسب واریس، اسکلروتراپی ،Rf واریس و سایر روشهای درمان که توسط پزشکان و متخصصان مجموعه ما بصورت کاملا کاربردی و علمی انجام میشود.

شما میتوانید با مراجعه به مجموعه ما و انجام درمان از تخفیف خوبی برخوردار شوید.

چگونه درد واریس را کم کنیم؟ - دکتر فریبا هندسی متخصص قلب و عروق

متخصصین واریس چه نوع بیماری را درمان میکند؟

متخصص واریس به طور کلی پزشکی است که به طور اختصاصی در زمینه فلبولوژی فعالیت می کند و تجربه و مهارت کافی برای درمان واریس و دیگر بیماری های وریدی را دارد. بیماری هایی که توسط متخصص واریس درمان می‌شود بسیار متنوع است.

 •  واریس طنابی 

واریس طنابی از شایع ترین بیماری هایی است که توسط متخصص واریس درمان میشود. روش‌های مختلفی برای درمان بیماری در نظر گرفته شده است که لیزر از مهمترین آنها می باشد درمان واریس در اصفهان نیز زیر نظر بهترین پزشکان و متخصصان با تجربه و حرفه ای انجام میشود.

 • مویرگ های عنکبوتی

این مویرگها و سایر عروق ریز سطحی یکی دیگر از علل مراجعه بیماران به متخصص واریس است. معمولاً مراجعین نوع از واریس را خانم‌ها تشکیل می دهند البته در میان آقایان این بیماری در سال‌های اخیر نیز شیوع پیدا کرده است.

دو روش اصلی درمان این رگ ها عبارتند از تزریق و لیزر سطحی

برجستگی رگهای پشت دست می تواند ارثی یا به علت کاری باشد علت مراجعه فرد پزشک زیباتر شدن پشت دست ها می باشد و جنبه بیماری ندارد. برای درمان واریس های پشت دست از لیزر های ظریف در رنگی و معمولاً تزریق استفاده می شود در مجموع می توان ظاهر شدن رگهای واریسی دست را با از بین بردن یا کاهش خاصیت کشسانی پوست مرتبط دانست.

 •  واریس زیر چشم

یکی دیگر از علل مراجعه افراد به پزشک واریز زیر چشم می باشد مشخص شدن این رگ ها می توانند  از دوران نوجوانی یا سنین بالاتر شروع شود.

 • واریس لگن

واریز لگن یکی از مشکلاتی است که معمولاً در بین خانمهایی که بارداری زیاد  و یا بارداری های سنگین و سخت داشته اند به وجود می آید. علائم و نشانه های این واریس به صورت درد   و سنگینی زیر شکم بروز می‌کند. معمولاً هم توسط سونوگرافی داخلی مشخص می شود. لازم به ذکر است که در مواردی همراه واریس لگن علائم ظاهری دیگری، مانند واریس در دستگاه تناسلی نیز به وجود می‌آید و مراجعه کنندگان از آن شکایت دارند.

توجه داشته باشید که درمان واریس لگن یکی دیگر از زمینه های کاری متخصص واریس بوده که در بیمارستان انجام میشود. درمان واریس در بیمارستان های اصفهان به صورت حرفه ای توسط متخصصان با تجربه انجام میشود.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
advanced-floating-content-close-btn