تاریخ انتشار : یکشنبه 8 می 2022 - 8:38
کد خبر : 197581

بهترین آموزشگاه تیزهوشان تهران چیست؟

بهترین آموزشگاه تیزهوشان تهران چیست؟

مدارس تیزهوشان یکی از بهترین مدارس سطح کشور هستند که هر ساله رقابت شدیدی بر سر ورود به این مدارس وجود دارد. امروز قصد داریم در این مطلب نکات مفصلی در مورد مدارس تیزهوشان از جمله معرفی این مدارس، راهکار راه قبولی در مدارس تیزهوشان را با هم بررسی نماییم و در انتها بهترین آموزشگاه تیزهوشان تهران

بهترین آموزشگاه تیزهوشان تهران چیست - برترین کلاس تیزهوشان

مدارس تیزهوشان یکی از بهترین مدارس سطح کشور هستند که هر ساله رقابت شدیدی بر سر ورود به این مدارس وجود دارد. امروز قصد داریم در این مطلب نکات مفصلی در مورد مدارس تیزهوشان از جمله معرفی این مدارس، راهکار راه قبولی در مدارس تیزهوشان را با هم بررسی نماییم و در انتها بهترین آموزشگاه تیزهوشان تهران را معرفی نماییم، پس تا انتها با ما همراه باشید.


مدارس تیزهوشان چه نوع مدارسی هستند؟

مدارس تیزهوشان که برای پسران با نام علامه حلی و برای دختران با نام فرزانگان نیز شناحته می شود، یکی از بهترین مدارس از نظم سطح علمی و آموزشی است و افراد زیادی در رقابت برای ورود در این مدارس هستند. این مدارس در دو مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم فعالیت می کنند و آزمون ورودی آنها در دو پایه ششم به هفتم و همچنین نهم به دهم برگزار می شود.

سهم مدارس تیزهوشان در قبولی کنکور، عجیب اما واقعی!

طبق آمار منتشر شده از سوی سازمان سنجش که در نگاه اول بسیار عجیب است، بیش از 67 درصد نفرات برتر کنکور در مدارس تیزهوشان تحصیل کرده اند. این آمار به خوبی نشان می دهد که با تحصیل در مدارس تیزهوشان شانس قبولی شما برای قبولی در آزمون سراسری بسیار بالاتر خواهد رفت. در رتبه دوم مدارس غیر انتفاعی هستند که 18 درصد نفرات برتر را به خود اختصاص داده اند. در رتبه های بعدی نیز مدارس نمونه دولتی و دولتی به ترتیب با 10 و 5 درصد قرار گرفته اند. اما آیا دلیل برتری دانش آموزان تیزهوشانی صرفا هوش بالای آنهاست یا نحوه کاری و عملکرد مدارس تیزهوشان؟!

عملکرد مدارس تیزهوشان، راز قبولی در کنکور!

این موضوع که هوش دانش آموزان این مدارس از سایر افراد بالاتر است صرفا دلیل بر موفقیت این مدارس نیست و نحوه کاری و عملکردی آنهاست که بیشترین تاثیر را داشته است.

نحوه آموزش

مهم‌ترین ویژگی مدارس تیزهوشان این است که دانش آموزان را از همان سال نخست آماده حضور در کنکور می کنند و مفاهیم به صورت عمقی به دانش آموزان آموخته می شود. با این شیوه آموزشی دانش آموزان زمانی که به سال دوازدهم و یا همان پیش دانشگاهی می رسند، تمام مطالب سال‌های گذشته را به طور کامل و عمقی خوانده اند و تست زنی انجام داده اند و تنها با مخصری مرور و جمع بندی دروس پایه و تمرکز بر روی مفاهیم سال دوازدهم می توانند بهترین نتیجه را در کنکور رقم بزنند. همچنین این موضوع باعث می شود شما از رفتن به کلاس کنکور بی نیاز شوید.

کادر آموزشی

موضوع دیگری که در رابطه با مدارس تیزهوشان وجود دارد، اساتید و دبیران کارکشته و کاربلدی است که در این مدارس تدریس می کنند. معمولا اکثر مدارس تیزهوشان برای انتخاب دبیران خود وسواس ویژه‌ای به خرج می دهند. این دبیران از قدرت کلام و تفهیم بالایی برخوردار هستند و علاوه بر تدریس تشریحی، مطالب تستی را نیز با دانش آموزان کار می کنند.

کادر اجرایی

علاوه بر کادر آموزشی، کادر اجرایی نیز تاثیر به سزایی در موفقیت مدارس تیزهوشان دارد. منظور از کادر اجرایی، مدیر و ناظم هستند که نظم و انضباط و از همه مهم‌تر مدیریت کارها و برنامه ریزی را بر عهده دارند.


مقایسه مدارس تیزهوشان و غیرانتفاعی

همانطور که در بالا اشاره کردیم، پس از مدارس تیزهوشان، مدارس غیر انتفاعی با 18 درصد بیشترین سهم قبولی در کنکور را دارند. این مدارس نیز عملکرد مشابهی با مدارس تیزهوشان دارند و حتی شاید بتوان گفت برخی از مدارس غیر انتفاعی که آزمون ورودی دارند، در حد مدارس تیزهوشان هستند! اما نکته اینجاست که شهریه مدارس غیر انتفاعی چندین برابر مدارس تیزهوشان هست و خیلی از خانواده‌ها ممکن است از پس هزینه سرسام آور مدارس غیر دولتی برنیایند.

مقایسه شهریه مدارس تیزهوشان و غیر انتفاعی!

شهریه مدارس غیر انتفاعی با توجه به خدمات و امکاناتی که در اختیار دانش آموزان قرار می دهند، متغیر است. طبق اعلام رسمی آموزش و پرورش در سال گذشته شهریه متوسط مدارس غیر انتفاعی در تهران از 7 میلیون تومان شروع شده و تا 35 میلیون بالا می رود! حتی طبق شنیده ها برخی از مدارس در طول سال نیز مبالغی را تحت عناوین مختلف از خانواده ها دریافت می کنند!

اما شهریه مدارس تیزهوشان بسیار کمتر است و می توان گفت حداکثر 8 میلیون تومان است که در طول سال و به صورت اقساط پرداخت خواهد شد تا به خانواده ها از لحاظ مالی فشاری ایجاد نشود. پس بنابراین می توان گفت قبولی در مدارس تیزهوشان از نظر اقتصادی نیز بسیار به نفع خانواده‌ها خواهد بود!


مزایا و معایب مدارس تیزهوشان

مزایا و معایب مدارس تیزهوشان - بهترین آموزشگاه تیزهوشان تهران

مدارس تیزهوشان با توجه به نحوه کاری و محیطی که دارد ممکن است مناسب برای همه دانش آموزان نباشد. در زیر مهم‌ترین ویژگی‌های مدارس تیزهوشان مورد بررسی قرار گرفته اند که یک ویژگی ممکن است برای یک دانش آموز امتیاز و برای دیگری عیب محسوب شود.

1) سطح بالای علمی

معمولا در اکثر دروس مدارس در سطح بالایی نسبت به سایر مدارس تدریس می شوند. این موضوع برای دانش آموزانی که علاقه دارند از ابتدا درس‌ها به طور عمیق یاد بگیرند و به سراغ تست زنی بروند، یک مزیت محسوب می شود. اما برخی دانش آموزان ممکن است توان یادگیری مفاهیم بالاتر از سطح کتاب را نداشته باشند و به خوبی نتوانند با دبیران ارتباط برقرار کنند. این موضوع ممکن است در ادامه منجر به افت تحصیلی دانش آموز و زده شدن از درس نیز منجر شود که اگر به موقع جلو آن گرفته نشود خطرناک خواهد بود.

2) غرور و تکبر کاذب!

برخی دانش آموزان پس از قبولی در آزمون تیزهوشان، دچار غرور و تکبر کاذب می شوند و به اصطلاح دیگر خدا را بنده نیستند! این افراد پیش خود فکر می کند که دیگر همه چی را بلد هستند و این موضوع باعث کم کاری آنها و در نتیجه افت درسی خواهد شد. اما عده‌ای دیگر از دانش آموزان پس از قبولی اعتماد به نفس بالایی پیدا می کنند و حتی تلاش خود را از قبل بیشتر می کنند که این موضوع می تواند بسیار مفید و موثر باشد.

3) سخت‌گیری و پیگیری جدی دروس

در مدارس تیزهوشان به طور دائمی از دانش آموزان امتحان گرفته می شود و درس پرسیده می شود تا به طور دائم بتوانند دروس مرور شود. این موضوع برای دانش آموزان سخت کوش و کوشا بسیار عالی است و آمادگی آنها را بالا می برد؛ اما دانش آموزانی که به دنبال تفریح و بازی هستند را آزرده خواهد کرد. این امتحانات و درس پرسیدن ها به طور جدی پیگیری می شوند و در صورتی که نمره کمی بگیرید به اطلاع اولیا رسانده می شود! این موضوع نیز اگر چندین بار تکرار شود به نا امیدی و افت تحصیلی دانشجویان منجر می شود. امتحانات و درس پرسیدن‌های مداوم شما را از مهمانی‌ها و دورهمی‌های خانوادگی دور خواهد کرد و کمتر وقت برای تفریح خواهید داشت.

4) رقابت شدید دانش آموزان با هم

اکثر دانش آموزان در مدارس تیزهوشان در یک سطح هستند و رقابت بسیار شدید و تنگاتنگی بین آنها وجود دارد. اگر این رقابت از نوع سالم باشد و باعث افزایش انگیزه دانش آموزان شود، بسیار عالی و مفید خواهد بود. اما مشکل اینجاست که گاهی اوقات این رقابت تبدیل به رقابت ناسالم می شود؛ به گونه‌ای که دانش آموزان برای کنار زدن رقبا حاضرند دست به هر کاری بزنند!


آزمون تیزهوشان در چه پایه‌ای برگزار می شود؟

آزمون ورودی مدارس تیزهوشان هر ساله در انتهای پایان دوره ابتدایی و همچنین در پایان دوره متوسطه اول برگزار می شود. این آزمون به این منظور است که داوطلبان برای حضور در مدارس تیزهوشان گزینش شوند. سطح آزمون تیزهوشان بالاتر از کتاب درسی است و به همین دلیل قبولی در آن نیازمند زحمت و تلاش بسیاری است.

مقایسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و آزمون تیزهوشان نهم به دهم

اگر بخواهیم آزمون ورودی ششم به هفتم را با آزمون ورودی نهم به دهم مقایسه کنیم در حالت کلی باید بگوییم که سطح هر دو آزمون یکسان است؛ اما با توجه به تعداد متقاضیان کمتر مدارس تیزهوشان ششم به هفتم و همچنین ظرفیت بیشتر پذیرش آنها، قبولی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم به مراتب راحت‌تر از قبولی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم است. قبولی در تیزهوشان راه و روش‌های دارد که در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد.


رازهای قبولی در مدارس تیزهوشان

رازهای قبولی در مدارس تیزهوشان - بهترین آموزشگاه تیزهوشان تهران

با توجه به گفته‌های فوق اگر فکر می کنید که مدارس تیزهوشان مناسب شما است، پس وقت آن رسیده تا در مورد راهکارها و رمز و راز قبولی در آزمون تیزهوشان با شما صحبت نماییم. بهترین و موثرترین راهکار برای قبولی در آزمون تیزهوشان شرکت در کلاس‌های آمادگی آزمون تیزهوشان است. کلاس تیزهوشان ششم و کلاس تیزهوشان نهم توسط موسسات مختلفی برگزار می شود؛ معیارهای مهمی در انتخاب یک موسسه خوب وجود دارد که ما با در نظر گرفتن آنها بهترین آموزشگاه تیزهوشان تهران را به شما معرفی خواهیم کرد.

چه معیارهایی را برای انتخاب بهترین آموزشگاه تیزهوشان تهران باید در نظر گرفت؟

معیارهای مختلفی برای انتخاب بهترین آموزشگاه تیزهوشان تهران وجود دارد که ما در ادامه به مهم‌ترین آن اشاره خواهیم کرد.

1) اساتید و دبیران متخصص در زمینه تیزهوشان

شیوه تدریس و آموزش دبیران تیزهوشان با دبیران مدارس معمولی تفاوت دارد. اساتید و دبیران تیزهوشان با توجه به تجربه‌ای که در زمینه تیزهوشان دارند، با نحوه سوالات آشنا هستند و بسیار بهتر از دبیران دیگر می توانند به دانش آموزان برای قبولی در تیزهوشان کمک کنند. یکی از معیار‌های مهمی که شما در انتخاب آموزشگاه تیزهوشان باید در نظر بگیرید، اساتید و دبیران و سابقه آنهاست.

2) درصد قبولی سال گذشته

قبولی سال‌‌های گذشته می تواند معیار خوب و لازمی برای انتخاب کلاس تیزهوشان باشد اما کافی نیست. برخی موسسات تنها افراد با معدل بالا را ثبت نام می کنند و این موضوع باعث می شود افراد بیشتری در آزمون قبول شوند. در مقابل ممکن است برخی موسسات همه دانش آموزان را ثبت نام کنند و حتی عملکرد و شیوه تدریس بهتری داشته باشند، اما قبولی کمتری کسب کنند.

3) قیمت منطقی و معقول، معیاری مهم در بهترین آموزشگاه تیزهوشان تهران!

مهم‌ترین آیتم برای اکثر افراد قیمت است! معمولا اکثر افراد برای ثبت‌نام در کلاس کنکور و یا کلاس‌های تیرهوشان به دنبال ارزان‌ترین قیمت هستند. اما این مورد نمی تواند معیار مناسبی باشد. شما باید امکانات و مزایایی که موسسه یا آموزشگاه مورد نظر در اختیارتان قرار می دهد را در مقابل هزینه دریافتی مقایسه نمایید. ممکن است یک مجموعه هزینه بیشتری دریافت نماید اما در مقابل امکانات بسیار بیشتری به شما ارائه دهد. پس همیشه این موضوع را در نظر داشته باشید که هیچ ارزانی بی علت و هیچ گرانی بی حکمت نیست!

4) مشاوره و برنامه ریزی

یکی از موارد مهم در انتخاب یک موسسه خوب، کادر مشاورین و برنامه ریزان است. خیلی از دانش آموزان هستند که با وجود درس خواندن زیاد اما نمی‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند. وجود یک مشاور دلسوز و با تجربه که راه درست را به دانش آموزان نشان دهد و آن‌ها را در مسیر درست قرار دهد، می تواند بسیار مفید و موثر باشد.

5) آزمون‌های شبیه‌سازی شده استاندارد

برگزاری منظم آزمون‌های شبیه سازی تیزهوشان شما را در شرایط آزمون قرار می دهد و به خوبی محک می زند. این آزمون‌ها کمک می کند تا شما با نقاط ضعف و نقاط قوت خود آشنا شوید و بتوانید در جهت تقویت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف خود عمل کنید.


بهترین آموزشگاه تیزهوشان تهران، موسسه فرهنگی آموزشی موفقیت!

موسسه فرهنگی آموزشی موفقیت یکی از بهترین موسسات آموزشی در چند سال اخیر بوده است. این موسسه در زمینه‌هایی همچون کلاس‌ تیزهوشان ششم و نهم، کلاس‌های تست و نکته، کلاس‌های تقویتی، کلاس کنکور و سایر موارد از این دست، فعالیت می کند. آموزشگاه موفقیت تمامی معیار‌های بررسی شده فوق را برای شرکت در کلاس تیزهوشان و همچنین کلاس کنکور را دارد و جز بهترین کلاس کنکور تهران محسوب می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در کلاس‌ها می توانید به سایت آموزش سنتر مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن‌های مجموعه تماس حاصل فرمایید. (02122891840)

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها