تاریخ انتشار : پنجشنبه 9 دی 1400 - 10:59
کد خبر : 179900

ترویج گفتمان و مکتب شهید سلیمانی مورد توجه دستگاه های استان مرکزی باشد

ترویج گفتمان و مکتب شهید سلیمانی مورد توجه دستگاه های استان مرکزی باشد

ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی گفت: ترویج گفتمان و مکتب شهید سلیمانی مورد توجه دستگاه های استان مرکزی باشد. دکتر فرزاد مخلص الائمه در نشست ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی با موضوع دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و تشییع شهید گمنام اظهار کرد: به جهت تلاقی برنامه های ایام‌

ترویج گفتمان و مکتب شهید سلیمانی مورد توجه دستگاه های استان مرکزی باشد

ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی گفت: ترویج گفتمان و مکتب شهید سلیمانی مورد توجه دستگاه های استان مرکزی باشد.

دکتر فرزاد مخلص الائمه در نشست ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی با موضوع دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و تشییع شهید گمنام اظهار کرد: به جهت تلاقی برنامه های ایام‌ فاطمیه و دو مناسبت سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم‌سلیمانی و علامه مصباح شاهد حجم زیادی از برنامه ها هستیم که لازم است برنامه ها با هم افزایی و یکپارچگی اجرا شوند.

وی افزود: مردمی برگزار کردن ‌برنامه ها در ماندگاری و اثرگذاری آنها قطعا تاثیرات زیادی خواهد داشت و لذا برنامه ها باید رویکرد مردمی و محتوایی داشته باشند.

دکتر مخلص الائمه ادامه داد: در راستای تشییع شهید گمنام‌ در مرکز استان ۱۴ دستگاه وظیفه مهمی بر عهده دارند که ۳ دستگاه سپاه حضرت روح الله(ره) ، صدا و سیما و شهرداری وظایف ویژه تری عهده دار می باشند و باید همه نسبت به وظایف و تکالیف خود توجه داشته باشند تا شاهد باشکوه برگزار شدن مراسم ‌تشییع شهید گمنام‌ باشیم.

وی اضافه کرد: لازم است با جان و دل برای برنامه های شهدا و خصوصا برنامه تشییع و دومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی پای کار بیاییم تا برنامه های ماندگاری خلق شود.

استاندار مرکزی با اشاره به تشییع باشکوه پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: تشییع تاریخی و باشکوه پیکر شهید سلیمانی تاریخ انقلاب اسلامی را به دو قسمت‌ قبل از شهادت و بعد از شهادت سردار دل ها تقسیم کرد و مردم‌با حضور باشکوهشان در تشییع میلیونی این شهید بزرگوار بار دیگر با آرمان های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

وی تاکید کرد: به کارگیری افرادی که روحیه انقلابی و جهادی برای برگزاری برنامه ها توسط دستگاه ها یک ضرورت باشد.

دکتر مخلص الائمه با بیان اینکه توجه به پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل ها در کلیه برنامه ها یک وظیفه و اصل مهم باشد، گفت: با توجه به شیوع نوع جدید بیماری کرونا نگرانی های زیادی در این خصوص داریم و تاکید آقای رئیس جمهور نیز بر رعایت پروتکل ها در کلیه برنامه ها و ایام‌پیش رو و دستگاه ها نباید وظایف خود را رها کنند و در برگزاری برنامه ها رعایت دستورالعمل های بهداشتی با جدیت پیگیری شود.

وی افزود: خوشبختانه در طول دوسال گذشته با برگزاری برنامه های مذهبی الگوها و تجربیات خوبی در دسترس داریم که باید از آنها استفاده کنیم و دستگاه هایی همچون شهرداری و مرتبط با بهداشت و درمان در این خصوص می توانند کمک دهند و سلامت مردم در کلیه برنامه ها مورد توجه باشد.

استاندار مرکزی بیان کرد: با توجه به تعدد برنامه های پیش رو مسئولیت هم‌افزایی و هماهنگی برگزاری برنامه های این ایام با مدیریت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان باشد واگر نیاز است برنامه ها با یکدیگر ادغام‌ شوند هماهنگی های لازم‌ وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه ترویج گفتمان و مکتب شهید سلیمانی از طریق برنامه های بلند مدت مورد توجه دستگاه ها باشد، گفت:پیش بینی برنامه های محتوایی یک ضرورت مهم است تا گفتمان مقاومت و سیره شهید سلیمانی و علامه مصباح یزدی برای نسل جوان به خوبی تبیین‌شود.

دکتر مخلص الائمه افزود: شهرداری اراک در خصوص اکران برنامه آن زمستان به ستاد مردمی بزرگداشت علامه مصباح کمک های لازم را ارائه دهد و تمهیداتی دیده شود این برنامه با رعایت پروتکل های بهداشتی چندین بار اکران شود.

وی تاکید کرد: تولید محتوا و گفتمان سازی با محوریت جوانان همراه با ابتکار و هنرمندی برای مناسبت های پیش رو مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مرکزی ادامه داد: خوشبختاته اقدامات خوبی توسط بانوان هم در حوزه استانداری و بسیج و هم در ستاد کنگره شهدای استان انجام شده که قابل تقدیر می باشد و نیاز است این قشر پر رنگ تر و جدی تر در مناسبت ها حضور پیدا کنند.

وی خاطر نشان کرد: عملکرد دستگاه های اجرایی در مناسبت های مهم با توجه به استفاده و حمایت از گروه های مردمی و کیفیت برگزاری برنامه ها ارزیابی خواهد شد و لذا گروه های مردمی که معمولا برنامه های تاثیرگذاری برگزار می کنند باید حمایت شوند و حمایت از گروه های مردمی و خودجوش در مناسبت ها شاخصه مهم‌ ارزیابی عملکرد دستگاه ها است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله نیز در این نشست  اظهار کرد: شهید سلیمانی حیات با برکت خود را در راه دفاع از ارزش های اسلامی و خدمت به مردم صرف کرد و لذا حاج قاسم سرباز ولایت و خادم مخلص مردم بود و اخلاص و مردمی بودن این شهید بزرگوار موجب شد مردم با حضور باشکوه خود در تشییع و مراسمات آن بزرگوار بزرگترین تجلیل را برای او انجام دهند.

وی افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی از یاران صدیق و باوفای امام و رهبری بود و تدبیر، شهامت و شجاعت آمیخته به اخلاص ویژگی برجسته حاج قاسم بود که با این ویژگی های برجسته تمام راهبردهای استکبار جهانی را با شکست جدی مواجه کرد.

سردار کریمی ادامه داد: مکتب و سیره شهید سلیمانی الگوی برتر و افتخار بزرگ ملت ایران و همه ملت های آزادی خواه جهان است و حاج قاسم پرچمدار عزت در دنیای اسلام است چراکه با راه انداختن بسیج مردمی و تشکیل جبهه مقاومت امت اسلام را برای دفاع از ارزش های اسلامی و ولایت متحد کرد.

وی اضافه کرد: شهید سلیمانی عمق استراتژیک انقلاب اسلامی را با تشکیل جبهه مقاومت به دنیا نشان داد و تهدیدات را تا هزاران کیلومتر از امت اسلام دور کرد و امروز نتیجه زحمات و اقدامات حاج قاسم به وضوح در منطقه قابل مشاهده است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: تبیین مکتب و سیره شهید سلیمانی یکی از ضرورت های مهم امروز جامعه است و می تواند مسیر موفقیت و سعادت را برای جوانان و امت های اسلامی به خوبی نشان دهد و این ایام بهترین فرصت برای تحقق این مسئله است.

وی با بیان اینکه به کارگیری ظرفیت های مردمی، استفاده از خلاقیت ها و ابتکارات و توجه به پروتکل های بهداشتی از جمله ضرورت های مهم است،گفت: یکی از مهمترین برنامه های سپاه روح الله در این ایام اجرای طرح بهداشتی و سلامت شهید سلیمانی است که بیش از ۲۵ هزار بسیجی در قالب این طرح آموزش دیده اند و در ۵۰ عنوان در قالب این طرح نقش آفرینی و خدمات ارایه می دهند.

سردار کریمی افزود: همچنین ادامه نهضت کمک مومنانه در قالب توزیع بسته های معیشتی از دیگر برنامه ها است که ۲۰ هزار بسته معیشتی به ارزش هر بسته ۵۰۰ هزار تومان در این ایام توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شعار بزرگداشت و محوری دومین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی همچون سال گذشته مرد میدان است، گفت: برنامه های این ایام با رویکرد مردمی و تبیین این شعار و با محتوای غنی برگزار خواهند شد و در ایام حماسی دی ماه با توجه به دهه بصیرت و هفته مقاومت بیش از ۲ هزار برنامه به همت سپاه روح الله در سطح استان مرکزی هدفگذاری شده و رعایت پروتکل های بهداشتی در برنامه ها مورد توجه است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به فرارسیدن سالگرد رحلت آیت‌الله علامه محمد تقی مصباح یزدی، ادامه داد: آیت الله مصباح با جهاد حکیمانه در عرصه های مختلف منشا خدمات و خیرات زیادی برای جامعه اسلامی بود و این ایام فرصتی مناسب برای تبیین این شخصیت بزرگ است.

وی خاطر نشان کرد: علامه مصباح یزدی در حیات با برکت خود با اقدامات زیرساختی در حوزه معرفتی و اعتقادی حجم زیادی از جوانان را با هویت انقلاب اسلامی و مکتب امام خمینی(ره) و سیره مقام معظم رهبری آشنا کرد و بسیاری از توطئه های دشمنان را در راستای انحراف فکری و اعتقادی جوانان را خنثی سازی کرد و لذا امروز باید از این فرصت به خوبی استفاده کنیم و سیره و شخصیت این عالم برجسته را برای اقشار مردم و خصوصا جوانان تبیین کنیم.

تشییع یک شهید گمنام همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در اراک

سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی نیز در این نشست اظهار کرد: یکی از مهمترین برنامه های دی ماه در استان مرکزی و سراسر کشور تشییع شهید گمنام است که حضور شهید گمنام در شهر قطعا بار دیگر فضای شهر را عطرآگین خواهد کرد و موجب احیای ارزش های اسلامی و انقلابی خواهد شد.

سرهنگ کریمی ادامه داد: همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و دومین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ۲۵۰ شهید گمنام در سطح کشور تشییع و خاکسپاری می شوند که سهم استان مرکزی یک شهید گمنام و آن هم در مرکز استان شهر اراک است.

وی اضافه کرد: مردم استان مرکزی و شهر اراک همزمان با سراسر کشور همچون گذشته با حصور حماسی خود در آیین تشییع شهید گمنام بار دیگر تجدید میثاق خود با شهدا و آرمان های انقلاب اسلامی و ولایت را مقتدرانه اعلام خواهند کرد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: در راستای دومین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در استان مرکزی با هدایت های ستاد کنگره شهدای استان ۲۵ کمیته و ۱۶ کارگروه تخصصی تشکیل شده و برنامه های مختلفی برای این ایام تدارک دیده اند و محوریت کار، مردمی برگزار شدن برنامه ها است.

وی با بیان اینکه بکارگیری ابتکارات و خلاقیت ها در برنامه های دومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی یک ضرورت مهم است،گفت: کلیه دستگاه ها و اقشار مختلف مردم و گروه های مردمی می توانند در قالب ستاد گرامیداشت برنامه های خود را ارایه دهند و این ستاد از برنامه های فاخر و تاثیرگذار حمایت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه روح الله، سرهنگ کریمی خاطر نشان کرد: به فصل الهی جلسات تخصصی برنامه های مناسبت های دی ماه در طی روزهای آینده با حضور دستگاه های مختلف برگزار خواهد شد و آخرین هماهنگی ها اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
advanced-floating-content-close-btn