تاریخ انتشار : دوشنبه 9 ژانویه 2023 - 10:52
کد خبر : 211128

مزوتراپی چگونه باعث کاهش ریزش مو و رویش مجدد مو میشود؟

مزوتراپی چگونه باعث کاهش ریزش مو و رویش مجدد مو میشود؟

ریزش مو می تواند یک بیماری جدی باشد زمانی که با یک دسته مو مواجه می شوید در حالی که انگشتان خود را در آن می گذرانید بدون کشیدن پوست سر خود. ریزش مو نگرانی شماره یک در میان مردان و زنان در اکثر کشورهای جهان. متأسفانه، اگر نیازهای پوست سر یا موی شما برآورده

ریزش مو می تواند یک بیماری جدی باشد زمانی که با یک دسته مو مواجه می شوید در حالی که انگشتان خود را در آن می گذرانید بدون کشیدن پوست سر خود. ریزش مو نگرانی شماره یک در میان مردان و زنان در اکثر کشورهای جهان. متأسفانه، اگر نیازهای پوست سر یا موی شما برآورده نشود، هیچ مقداری از درمان های ریزش مو یا شامپوها نمی توانند به نواحی نازک شده روی پوست سر شما آرامش دهند.

 

 images_1673251542.jpg

ریزش مو می تواند یک بیماری جدی باشد زمانی که با یک دسته مو مواجه می شوید در حالی که انگشتان خود را در آن می گذرانید بدون کشیدن پوست سر خود. ریزش مو نگرانی شماره یک در میان مردان و زنان در اکثر کشورهای جهان.

متأسفانه، اگر نیازهای پوست سر یا موی شما برآورده نشود، هیچ مقداری از درمان های ریزش مو یا شامپوها نمی توانند به نواحی نازک شده روی پوست سر شما آرامش دهند. به عبارت دیگر، مهم است که دلایل ریزش مو را درک کنید و سپس به دنبال درمان حرفه ای برای جلوگیری از ریزش مو باشید تا نتایج قابل مشاهده را ببینید.

در این مقاله، انواع رایج ریزش مو و اینکه مزوتراپی چگونه به عنوان یک درمان ریزش مو برای کمک به مردان و زنان کارآمد است را بررسی خواهیم کرد.

انواع ریزش مو

انواع مختلفی از ریزش مو وجود دارد که همه آنها ممکن است برای هر کدام از ما که به دنبال یافتن راه حل هستند گیج کننده باشد. به عبارت ساده، اگر نقاط طاس تازه یا نواحی نازک شده روی پوست سر پیدا کردید که قبلا خالی نبودند، ریزش مو را تجربه می کنید. دلایل این امر کاملاً عمومی است و ممکن است شامل استرس شدید، عدم تعادل هورمونی، بارداری یا ژنتیک باشد.

برخی از انواع رایج ریزش مو عبارتند از:

آلوپسی آندروژنتیک

آلوپسی آندروژنتیک که به عنوان طاسی با الگوی مردانه یا زنانه نیز شناخته می شود. همانطور که در نام آن وجود دارد، توسط عوامل ژنتیکی ایجاد می شود. اصطلاح «آندروژنتیک» به افزایش تولید هورمون‌های آندروژن اشاره دارد که ممکن است باعث ضعیف شدن فولیکول‌های مو و نازک شدن نواحی اطراف شقیقه‌ها و تاج سر شود و باعث عقب‌رفتن خط مو شود.

آلوپسی اینولوشنال

یکی از نشانه های پیری، ریزش مو است. برای مردان و زنان بالای 50 سال، دوره بین چرخه معمولی مو از رشد تا مرحله ریزش کوتاه می شود. موهای جدید ممکن است رشد کنند، اما با سرعت کمتر، در حالی که ریزش مو سریعتر و طولانی تر اتفاق می افتد، بنابراین مناطق نازک روی پوست سر شما ایجاد می شود. به این نوع ریزش مو، آلوپسی اینولوشنال می گویند.

آلوپسی کششی

یکی از علل شایع ریزش مو در بین زنان نسبت به مردان، آلوپسی کششی ناشی از موهای سفت مانند قیطان، دم اسبی یا نان است. با کشیدن مو، به مرور زمان باعث ضعیف شدن فولیکول های مو و شکستگی مو می شود.

 

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی یک روش جدید نیست. برعکس، از نظر پزشکی این یک درمان اثبات شده است و مزوتراپی برای رساندن مواد قوی به مزودرم به سوزن بستگی دارد، مواد مغذی فعال را مستقیماً به فولیکول مو می‌رساند و باعث جوان‌سازی پوست سر و رشد مجدد مو می‌شود. همچنین این روش به عنوان “میکرو نیدلینگ” نیز شناخته می شود.

 

 

این اصطلاح از کلمه مزودرم گرفته شده است که به لایه میانی پوست یا لایه درم اشاره دارد. در روش مزوتراپی از طریق پوست، با هدف قرار دادن مستقیم فولیکول‌های مو در پوست، یک مسیر تجویز واضح برای رفع مشکل مو فراهم شده است.

images_1673251586.png

مزایای مزوتراپی برای ریزش مو

در مطالعه ای که با استفاده از مداخلات مختلف برای درمان آلوپسی آندروژنتیک در زنان انجام شد، تا 54 درصد مزوتراپی و مداخله ماینوکسیدیل را در کاهش ریزش مو موثر دانستند.

ماینوکسیدیل، دارویی که برای تحریک رشد مو تجویز می‌شود، تنها یکی از انواع موادی است که می‌توان با مزوتراپی به فولیکول‌های مو رساند. سایر مواد عبارتند از ویتامین ها، سرم ها یا عصاره های گیاهی.

مزایای عمده مزوتراپی برای کاهش ریزش مو و ریزش مو عبارتند از:

مسیر تحویل مستقیم به لایه درم:

مزوتراپی یا میکرونیدلینگ یک سیستم تحویل بهبود یافته است که به شما امکان می دهد یک مسیر مستقیم و فیزیکی در عمق لایه درم پوست شما ایجاد کند. با دقت بیشتر و هدفمند، اکنون می توان مواد فعال را به طور موثر به درم رساند و نتایج بهتری به دست آورد.

 

فولیکول های مو را تحریک می کند:

فولیکول های مو بخشی از پوست شما هستند و هر تار مو به آن متصل است. در هر فولیکول یک غده چربی وجود دارد که با ترشح روغن های طبیعی تولید شده در بدن، پوست سر را مرطوب نگه می دارد و به خوبی تغذیه می شود.

مزوتراپی به تحریک این فولیکول‌های مو با سوزن‌های ریز کمک می‌کند و فاکتورهای رشد کراتینوسیت‌ها را تحریک می‌کند که در تقویت رشد و رشد مجدد مو بسیار مهم هستند.

images_1673251714.png

ایمن، بدون درد و قابل اعتماد:

در مقایسه با درمان تهاجمی و جراحی برای طاسی و نازک شدن مو، مزوتراپی یک راه حل پیشرفته است که تجربه ای ایمن و بدون درد را تضمین می کند.

این کار از طریق سوراخ کنترل شده در پوست انجام می شود. همچنین می تواند درمانی باشد و هیچ آسیبی به بافت اطراف وارد نمی کند.

تقویت ایمنی پوست سر:

مزوتراپی علاوه بر تقویت رشد مجدد مو و جوانسازی فولیکول های مو، می تواند جوانسازی کلی پوست سر شما را نیز فراهم کند. پوست سر اساساً لایه‌های پوستی با کراتینوسیت‌ها و فاکتورهای رشد بیشتر است که به رشد موهای پرپشت‌تر و ضخیم‌تر روی سر شما در مقایسه با سایر قسمت‌های بدن کمک می‌کند.

سوراخ کردن سوزن های کوچک و ریز روی پوست سر باعث افزایش رگ زایی – ایجاد رگ های خونی جدید از رگ های خونی موجود – و واسکولوژنز – ایجاد رگ های خونی کاملاً جدید می شود.

 

کاهش التهاب پوست سر:

برخی از انواع التهاب پوست سر شامل خارش پوست سر، یک بیماری خارش پوست سر است. این وضعیت می تواند ناشی از شوره سر، پسوریازیس یا فولیکولیت باشد، ایجاد خارش پوست سر که در آن فولیکول های مو به شدت آسیب دیده و ملتهب می شوند.

مزوتراپی به طور موثری خطر التهاب پوست سر را از طریق تقویت درمانی پوست سر کاهش می دهد و محیطی سالم برای رشد مو حفظ می کند.

 

سطوح PH طبیعی را بازیابی کنید:

پوست ما ممکن است اغلب دارای کثیفی یا چربی در فولیکول های مو، حتی روی سر ما باشد، که در نتیجه سطح pH ناهموار در پوست ایجاد می شود. با این ناهمواری، می‌تواند بر توانایی پوست برای محافظت از بدن و مبارزه با عفونت تأثیر بگذارد یا منجر به آسیب مو یا پوست سر شود.

درست مانند یک روتین صورت، استفاده از لایه‌برداری منظم برای پوست سر می‌تواند سطح pH آن را بازیابی کند و راه را برای پوست سر صاف‌تر و سالم‌تر باز کند. مزوتراپی با ماهیت اجرایی درمان به دستیابی به این امر کمک می کند و پوست سر شما را لایه برداری کامل می کند.

ترشح سم لنفاوی:

مویرگ های لنفاوی ما به انتقال سلول های ایمنی به بقیه بدن و همچنین شستشوی مایعات اضافی و سموم کمک می کنند. یک مطالعه نشان داد که این فرآیند توسط سلول های بنیادی فولیکول مو کنترل می شود.

از طریق مزوتراپی، سیستم لنفاوی می تواند تقویت شود و بنابراین به ترشح سموم از بدن ما کمک می کند، نوعی پاکسازی سم زدایی که به سلامت کلی ما کمک می کند.

مزوتراپی یا میکرونیدلینگ می تواند در درمان ریزش مو یا مشکلات نازک شدن مو برای مردان و زنان در هر سنی موثر باشد. مزوتراپی به عنوان یک جایگزین کم تهاجمی برای رشد مجدد مو و رفع نگرانی های موی شما، یک درمان عالی و مقرون به صرفه است که می تواند موهای سالم تری را در کمترین زمان به شما بدهد.

 

جدیدترین محصولات مزوتراپی مو:

برای مزوتراپی مو محصولات بسیاری با برندهای مختلف وجود دارد. یکی از معروفترین و موثرترین کوکتل های مزوتراپی در زمینه مو، کوکتل های مزولایک اسپانیا میباشد. بر اساسی بررسی و آزمایشات صورت گرفته توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده امریکا کوکتل های مزوتراپی مو مربوط به کمپانی مزولایک در مقایسه با سایر برندهای مطرح دنیا دارای بیشترین اثرگذاری را دارا بوده است.

این کمپانی دارای سه محصول تخصصی برای مزوتراپی مو میباشد که در ادامه به معرفی و بررسی آنها میپردازیم:

 

این کوکتل شامل مواد مغذی و مورد نیاز برای کاهش ریزش مو و تقویت و رویش مجدد مو میباشد. برخی از مواد تشکیل دهنده این محصول عبارتند از panthenol، ویتامین B6، ویتامین B1، کافئین، Biotin، organic silanol و فاکتورهای رشد میباشد. این محصول مزولایک هم برای آقایان و هم برای خانم ها قابل استفاده میباشد.

 

این محصول، کوکتل تخصصی مو برای آقایان میباشد. ترکیبات این کوکتل عبارتند از فینستراید، بیوتین، pyridoxine، pantothenic acid.

 

این محصول برخلاف محصول قبلی کوکتل تخصصی مو برای خانم ها میباشد. مواد تشکیل دهنده این کوکتل عبارتند از بوتین، pantothenic acid، pyridoxine، azeaic acid.

 

سخن پایانی:

همانگونه که در این مقاله اشاره شد ریزش مو ممکن است علل مختلفی داشته باشد. گذشته از نوع و علت ریزش مو، مزوترراپی مو میتواند روشی موثر جهت کاهش آن و تقویت و رویش مجدد مو باشد. در روش مزوتراپی به علت اینکه مواد مغذی و موررد نیاز مو مستقیماً به پوست سر و لایه درم تزریق میگردد در مقایسه با سایر روش ها از قبیل سرمهای تقویتی، شامپوها و … تاثیرگذاری بیشتری را داراست. گروه تجاری فرش اسکین به عنوان نمایندگی محصولات مزولایک در این در خدمت شما عزیزان بوده و آماده ارائه مشاوره در زمینه انواع کوکتل های مزوتراپی این کمپانی اسپانیایی میباشد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.