تاریخ انتشار : جمعه 4 فروردین 1402 - 12:13
کد خبر : 217543

دانلود زیرنویس فیلم Hamlet 1964 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Hamlet 1964 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Hamlet 1964 زیرنویس فیلم هملت یک اقتباس سینمایی به زبان روسی است که در سال ۱۹۶۴ از نمایشنامه ویلیام شکسپیر با همین عنوان بر اساس ترجمه بوریس پاسترناک ساخته شده است. کارگردانی آن را گریگوری کوزینتسف و ایوسف شاپیرو بر عهده داشت و اینوکنتی اسموکتونوفسکی در نقش شاهزاده هملت بازی می‌کند. برای

دانلود زیرنویس فیلم Hamlet 1964 زیرنویس فیلم هملت یک اقتباس سینمایی به زبان روسی است که در سال ۱۹۶۴ از نمایشنامه ویلیام شکسپیر با همین عنوان بر اساس ترجمه بوریس پاسترناک ساخته شده است. کارگردانی آن را گریگوری کوزینتسف و ایوسف شاپیرو بر عهده داشت و اینوکنتی اسموکتونوفسکی در نقش شاهزاده هملت بازی می‌کند.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم Hamlet 1964 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم Hamlet 1964 گریگوری کوزینتسف یکی از بنیانگذاران گروه هنرمندان آوانگارد روسی Factory of the Eccentric Actor (FEKS) بود که ایده هایش ارتباط نزدیکی با دادائیسم و آینده گرایی داشت. در سال ۱۹۲۳ او قصد داشت هملت را به عنوان پانتومیم به شیوه تجربی FEKS اجرا کند، اما این طرح اجرا نشد و انرژی کوزینتسف به سینما منتقل شد. با این حال، در سال ۱۹۴۱ با نمایش شاه لیر در لنینگراد به تئاتر بازگشت. سپس، در سال ۱۹۵۴، کوزینتسف با استفاده از ترجمه بوریس پاسترناک، نمایشی از هملت را در تئاتر پوشکین در لنینگراد کارگردانی کرد. این یکی از اولین تولیدات شوروی نمایشنامه در دوران پس از جوزف استالین بود.

دانلود زیرنویس فیلم هملت ۱۹۶۴ کوزینتسف همچنین به طور گسترده در مورد شکسپیر نوشت و فصل مهمی در کتاب شکسپیر: زمان و وجدان به افکار او درباره هملت همراه با بررسی تاریخی تفاسیر قبلی اختصاص دارد. او در ضمیمه‌ای با عنوان «ده سال با هملت»، گزیده‌هایی از یادداشت‌های روزانه‌اش را درج می‌کند که به تجربیات او از تولید صحنه در سال ۱۹۵۴ و فیلم سال ۱۹۶۴ می‌پردازد.

زیرنویس فیلم Hamlet 1964 - بلو سابتایتل

زیرنویس Hamlet 1964 فیلم کوزینتسف به معماری نمایشنامه وفادار است، اما متن (بر اساس ترجمه پاسترناک) به شدت کوتاه شده است و در مجموع زمان اجرای آن ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه است (از نمایشنامه ای که در اجرای کامل می تواند تا چهار ساعت طول بکشد) . صحنه آغازین نمایشنامه به طور کامل همراه با صحنه‌های ۱ و ۶ قانون چهارم قطع شده است، اما سایر صحنه‌ها به ترتیب نمایش داده می‌شوند، حتی اگر برخی از آنها به شدت کوتاه شده باشند. (سخنرانی پایانی هملت به سادگی به «بقیه سکوت است» تقلیل می یابد.) در قانون چهارم مطالبی برای نشان دادن گول زدن روزنکرانتز و گیلدنسترن در سفر به انگلستان وجود دارد. کوزینتسف دائماً به دنبال بازنمایی محتوای نمایشنامه به صورت تصویری است و سکانس های قابل توجهی وجود دارد که بدون استفاده از دیالوگ ساخته می شوند (مثلاً صحنه آغازین که در آن هملت برای پیوستن به عزاداری دربار به السینور می رسد و بیداری در انتظار ظهور است. از روح).

زیرنویس فیلم هملت ۱۹۶۴ برخلاف فیلم لارنس اولیویه در سال ۱۹۴۸ که بیشتر بعد سیاسی نمایشنامه را حذف کرد تا بر آشفتگی درونی هملت تمرکز کند، هملت کوزینتسف همانقدر سیاسی و عمومی است که شخصی است. کوزینتسف در مورد سلف خود مشاهده کرد: “اولیویه موضوع حکومت را قطع کرد، که به نظر من بسیار جالب است. من حتی یک نکته را از این خط به دست نمی دهم.” در جایی که اولیویه راه پله های پیچ در پیچ باریکی داشت، کوزینتسف دارای راه های وسیعی است که سفیران و درباریان پر از آن هستند. نقش این قلعه به عنوان زندان مورد تاکید قرار گرفته است. دوربین اغلب از میله‌ها و توری‌ها نگاه می‌کند، و یکی از منتقدان پیشنهاد کرده است که تصویر اوفلیا در یک فرتینگال آهنی نمادی از سرنوشت افراد حساس و باهوش در محیط سخت سیاسی فیلم است. این فیلم همچنین حضور مردم عادی را با لباس‌های ژنده نشان می‌دهد که مانند گورکن هستند: خوش‌قلب و تنها آرزوی زندگی آرام.

زیرنویس Hamlet 1964 - بلو سابتایتل

زیرنویس هملت ۱۹۶۴ هنگامی که این فیلم در سال ۱۹۶۴ ظاهر شد، تعدادی جوایز را هم در اتحاد جماهیر شوروی و هم در خارج از آن دریافت کرد (به پایین مراجعه کنید). با وجود اینکه این نسخه از یک اثر ارزشمند ادبیات انگلیسی به زبان انگلیسی ساخته نشده بود، استقبال منتقدان انگلیسی و آمریکایی از آن عموماً مطلوب بود. منتقد نیویورک تایمز به این نکته اشاره کرد: “اما فقدان این تحریک شنیداری – از سخنان شیوای شکسپیر – تا حدودی با آهنگ موسیقی باشکوه و تکان دهنده دیمیتری شوستاکوویچ جبران می شود. یک وحشی مناسب یا تبدیل شدن به شهوت». نویسنده به نقاط قوت فیلم اشاره کرد: [کوزینتسف] “درگیر جذب چشم است. و این کار را با دستیابی به زیبایی و قدرت تصویری انجام می دهد… منظره و معماری، آب و هوا و جو در این سیاهی نقش دارند. و تصویر سفیدی که تقریباً به اندازه آنهایی که بازیگران بازی می کنند مهم هستند.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
advanced-floating-content-close-btn