تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 1 ژوئن 2023 - 17:51
کد خبر : 221112

دانلود زیرنویس فیلم The Godfather 1972 – بلو سابتايتل

دانلود زیرنویس فیلم The Godfather 1972 – بلو سابتايتل

دانلود زیرنویس فیلم The Godfather 1972 زیرنویس فیلم پدرخوانده یک فیلم جنایی آمریکایی محصول ۱۹۷۲ به کارگردانی فرانسیس فورد کاپولا است که با همکاری ماریو پوزو فیلمنامه را بر اساس رمان پرفروش پوزو با همین عنوان در سال ۱۹۶۹ نوشته است. در این فیلم مارلون براندو، آل پاچینو، جیمز کان، ریچارد کاستلانو، رابرت دووال، استرلینگ

دانلود زیرنویس فیلم The Godfather 1972 زیرنویس فیلم پدرخوانده یک فیلم جنایی آمریکایی محصول ۱۹۷۲ به کارگردانی فرانسیس فورد کاپولا است که با همکاری ماریو پوزو فیلمنامه را بر اساس رمان پرفروش پوزو با همین عنوان در سال ۱۹۶۹ نوشته است. در این فیلم مارلون براندو، آل پاچینو، جیمز کان، ریچارد کاستلانو، رابرت دووال، استرلینگ هیدن، جان مارلی، ریچارد کونته و دایان کیتون ایفای نقش می‌کنند. این اولین قسمت از سه گانه «پدرخوانده» است که داستان خانواده کورلئونه تحت رهبری ویتو کورلئونه (براندو) از سال 1945 تا 1955 را روایت می کند. این فیلم بر روی تبدیل کوچکترین پسرش، مایکل کورلئونه (پاچینو) از یک خانواده بی میل به رئیس مافیای بی رحم متمرکز است. .

براي دانلود فيلم اينجا کليک کنيد

براي دانلود زيرنويس اينجا کليک کنيد

دانلود زیرنویس فیلم The Godfather 1972 - بلو سابتايتل

زیرنویس فیلم The Godfather 1972 در سال 1945 در شهر نیویورک، خانواده جنایتکار کورلئونه دون ویتو کورلئونه به درخواست‌ها در مراسم عروسی دخترش کانی با کارلو گوش می‌دهند. مایکل، کوچکترین پسر ویتو و یک تفنگدار سابق، دوست دخترش کی آدامز را در پذیرایی به خانواده اش معرفی می کند. جانی فونتان، خواننده محبوب و پسرخوانده ویتو، از ویتو برای ایفای نقش در فیلم کمک می خواهد. ویتو مشاور خود، تام هاگن، را می فرستد تا رئیس استودیو جک والتز را متقاعد کند که نقش را به جانی پیشنهاد دهد. والتز در ابتدا درخواست هاگن را رد کرد، اما به زودی پس از پیدا کردن سر بریده اسب مسابقه با ارزش خود در رختخواب خود، موافقت کرد.

نزدیک کریسمس، سولوزو بارون مواد مخدر از ویتو می‌خواهد تا در تجارت مواد مخدر خود و محافظت در برابر قانون سرمایه‌گذاری کند. ویتو با استناد به این که دخالت در مواد مخدر روابط سیاسی او را از بین می برد، رد می کند. ویتو که به شراکت سولوزو با خانواده جنایتکار تاتاگلیا مشکوک است، مجری خود لوکا براسی را برای یک ماموریت جاسوسی به تاتاگلیا می فرستد. براسی در جلسه اولیه تا حد مرگ کشته می شود. بعداً، مجریان ویتو را با اسلحه سرنگون کردند و هاگن را ربودند. با فرماندهی اولین سانی ویتو، سولوزو به هاگن فشار می آورد تا سانی را متقاعد کند که معامله مواد مخدر را بپذیرد. سانی با ضربه زدن به برونو تاتاگلیا، مرگ براسی را تلافی کرد. ویتو از تیراندازی جان سالم به در می‌برد و مایکل او را در بیمارستان ملاقات می‌کند، پس از اینکه افسران پلیس نیویورک در لیست حقوق و دستمزد سولوزو، نگهبانان ویتو را پاکسازی کردند، او را بدون محافظت می‌بیند. مایکل تلاش دیگری برای جان پدرش را خنثی می کند اما توسط کاپیتان پلیس فاسد مارک مک کلاسکی مورد ضرب و شتم قرار می گیرد. سولوزو و مک کلاسکی درخواست می کنند با مایکل ملاقات کنند و اختلاف را حل کنند. مایکل تظاهر به علاقه می کند و موافقت می کند که ملاقات کنند، اما با سانی و کورلئونه کاپو کلمنزا نقشه ای می کشد تا آنها را بکشد و مخفی شود. مایکل با سولوزو و مک کلاسکی در رستورانی در برانکس ملاقات می کند. پس از بازیابی یک تفنگ دستی که توسط کلمنزا در حمام کار گذاشته شده بود، هر دو مرد را به ضرب گلوله کشت.

دانلود زیرنویس فیلم پدرخوانده 1972 با وجود سرکوب توسط مقامات برای کشتن یک کاپیتان پلیس، پنج خانواده در جنگ علنی به راه افتادند. مایکل به سیسیل پناه می برد و فردو، پسر دوم ویتو، توسط مو گرین در لاس وگاس پناه می گیرد. سانی علناً به کارلو به دلیل آزار فیزیکی به کانی حمله می کند و آن را تهدید می کند. هنگامی که دوباره او را مورد آزار قرار می دهد، سانی به سرعت به خانه آنها می رود اما توسط گانگسترها در یک باجه عوارض بزرگراه در کمین قرار می گیرد و به قتل می رسد. در سیسیل، مایکل با یک زن محلی به نام آپولونیا آشنا می شود و با او ازدواج می کند، اما مدت کوتاهی پس از آن توسط یک ماشین بمب گذاری شده برای او کشته می شود.

زیرنویس فیلم The Godfather 1972 - بلو سابتايتل

زیرنویس The Godfather 1972 ویتو که از مرگ سانی ویران شده و از جنگ خسته شده است، ملاقاتی با پنج خانواده ترتیب می دهد. او به آنها اطمینان می دهد که مخالفت خود با تجارت مواد مخدر آنها را پس خواهد گرفت و از انتقام قتل سانی چشم پوشی می کند. امنیت او تضمین شده است، مایکل به خانه برمی گردد تا وارد تجارت خانوادگی شود و با کی ازدواج کند. کی در اوایل دهه 1950 دو فرزند به دنیا می آورد. در حالی که پدرش به پایان عمرش نزدیک می‌شود و فردو برای رهبری مناسب نیست، مایکل سمت ریاست خانواده کورلئونه را بر عهده می‌گیرد. ویتو به مایکل فاش می کند که این دون بارزینی بود که دستور ضربه زدن به سانی را صادر کرد و به او هشدار داد که بارزینی در جلسه ای که توسط یک کاپو خیانتکار کورلئونه سازماندهی شده بود سعی خواهد کرد او را بکشد. با حمایت ویتو، مایکل هاگن را به مدیریت عملیات در لاس وگاس واگذار می‌کند، زیرا او یک “مدیر زمان جنگ” نیست. مایکل به لاس‌وگاس سفر می‌کند تا سهام گرین را در کازینوهای خانواده بخرد و از اینکه فردو بیشتر به گرین وفادار است تا خانواده‌اش، ناامید می‌شود.

زیرنویس فیلم پدرخوانده 1972 در سال 1955، ویتو در حالی که با نوه خود بازی می کرد، بر اثر سکته قلبی می میرد. در مراسم تشییع جنازه ویتو، تسیو از مایکل می خواهد که با بارزینی ملاقات کند و نشان دهنده خیانت اوست. این جلسه برای همان روز غسل تعمید کودک کانی تنظیم شده است. در حالی که مایکل به عنوان پدرخوانده کودک در محراب می ایستد، قاتل کورلئونه دونفره پنج خانواده به علاوه گرین را می کشد و تسیو به دلیل خیانت خود اعدام می شود. مایکل اعتراف کارلو را به ایفای نقش در قتل سانی می گیرد و به کارلو اطمینان می دهد که او فقط تبعید می شود، نه قتل. پس از آن، کلمنزا کارلو را به توپ می اندازد. در حالی که کی در اتاق است، کانی در مورد مرگ کارلو با مایکل روبرو می شود. کی از مایکل می پرسد که آیا کانی حقیقت را می گوید یا خیر و وقتی او آن را انکار می کند خیالش راحت می شود. با رفتن کی، کاپوها وارد دفتر می شوند و قبل از بستن در به مایکل با عنوان «دون کورلئونه» احترام می گذارند.

زیرنویس The Godfather 1972 - بلو سابتايتل

زیرنویس پدرخوانده 1972 تحسین بی‌نظیری از منتقدان را دریافت کرده است و به عنوان یکی از بهترین و تأثیرگذارترین فیلم‌های تمام دوران، به‌ویژه در ژانر گانگستری شناخته می‌شود. در جمع‌آوری نقد Rotten Tomatoes، این فیلم بر اساس 149 نقد، با میانگین امتیاز 9.4/10، دارای 97 درصد تاییدیه است. اجماع منتقدان این وب سایت می گوید: «یکی از بزرگترین موفقیت های انتقادی و تجاری هالیوود، «پدرخوانده» همه چیز را درست می کند؛ این فیلم نه تنها از انتظارات فراتر رفت، بلکه معیارهای جدیدی را برای سینمای آمریکا ایجاد کرد. متاکریتیک که از میانگین وزنی استفاده می کند، بر اساس 16 نقد منتقد، امتیاز 100 از 100 را به فیلم اختصاص داده است که نشان از «تحسین جهانی» دارد.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.